Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Poprzednia część jest tu: cz.2 - 2009/10

Witam wszystkich serdecznie w nowej odsłonie mojego, leśnego ogrodu :wit

Przepraszam za nieobecność na Forum, brak czasu.

Przyszła wiosna, a z nią mnóstwo pracy, którą trzeba wykonać :? Pogoda u mnie dopisuje, więc grabię, przycinam, sprzątam....sporo jest jeszcze do zrobienia....chwilami wydaje mi się, że za dużo mam na swoich barkach.... :roll:
Jak zwykle wiosną robię przegląd tego co przetrwało i w jakim stanie, niestety zmarzły mi dwie żurawki. Szkody wyrządziły mi też nornice i to wśród host :evil: ....nie mam już Wolverine, został z niej tylko obgryziony kikut, a Night before Christmas została zeżarta do połowy :evil: ;:145 ;:145 ;:145 ....ale da się ją uratować, ma jeden, gruby korzeń i kilka kłów :tan
Podobnie Dzwonek gargański 'Filigree'....tam gdzie rósł jest duża dziura. Na szczęście kilka leżących w koło na ziemi gałązek ukorzeniło się, więc będę go reanimować. Obawiam się jeszcze o inne hosty, bo pomiędzy nimi też jest podniesiona ziemia :shock: :!:
Zaopatrzyłam się już w preparat odstraszający nornice o strasznie cuchnącym zapachu i truciznę na nornice.
Preparat ma też odstraszać krety :!:


Tymczasem trochę wiosenki z mojego ogródka :grin:

Pszczoły jak zahipnotyzowane krążą nad każdym, nowo-rozkwitłym kwiatem. Pewnie są wygłodniałe po zimie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zapraszam, może czasami będzie się Wam chciało mnie odwiedzić....
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Piękna wiosna u Ciebie. Szczególnie malowniczo wygląda kępka fioletowych krokusów ;:63
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Czekałam na wieści z Twojego leśnego ogrodu Elu.
Cieszę się, że z jego nowej odsłony. U Ciebie właśnie spodobały mi się niezapominajki wśród host, to tego stopnia, że robiąc małe hostowisko też je powtykałam :) Zobaczę (już niedługo) co z tego wyszło :)
Pozdrawiam ;:3
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Elu piękna kolorowa wiosna w Twoim ogródku :D Krokusiki wystawiają się do słoneczka a i pszczółki nie próżnują :D
Współczuję strat spowodowanych przez nornice,mam nadzieję, ze preparaty pozwolą się ich pozbyć.
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Witaj Elu, jak zwykle fotki powalające. ;:138
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Witam Cię!
Zaciekawił mnie Leśny ogród ponieważ nie wiele ich jest a szczególnie to,że masz podobnych szkodników jak u nas napisz jak sobie z nimi radzisz i czy jest w ogóle sens walki z nimi.W tym roku zacznę poważnie traktować ten temat.Ciekawy jestem również czy u Ciebie są turkucie bo one u nas są grożne dla kwiatów i warzyw.
Powodzenia w harówce wiosennej Edward. :wit
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Witaj, Elu ;:167
Od dwóch dni myślę o telefonie do Ciebie, ale po powrocie rzucam się w wir porządków ogrodowych, po których najzwyczajniej padam... Napiszę tylko, że prace cudne!! Naprawdę podziwiam!! Zadzwonię, jak tylko uporam się z grubsza z robotą.
Przykro mi z powodu Twoich strat :( U mnie hosty jeszcze śpią w najlepsze, więc nie mogę ocenić ich kondycji. Kilka żurawek też straciłam.
Jak zwykle mistrzowskie zdjęcia!!
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196 ;:167
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witajcie moi mili bardzo późną, wieczorową porą :wit

Bardzo się cieszę z tak licznych odwiedzin :tan
Pogoda dzisiaj dopisała, cały czas świeciło piękne słoneczko i było prawdziwie wiosenne ciepełko.
Pracowało się naprawdę przyjemnie. Było grabienie, przycinanie, sprzątanie uschniętych badyli z ubiegłego sezonu. Schodzi mi przy tych zajęciach długo bo wszystko staram się bardzo dokładnie od razu zrobić. Sporo mam jeszcze do zrobienia np. przycinanie winobluszczy na ogrodzeniu, tui, bukszpanu....później zasilanie kompostem i nawozami itp.

Trawnik tylko wygrabiłam, może jutro przeprowadzę wertykulację i nawożenie.

Póki co zalałam nornicom wszystkie wejścia do ich nor. Płyn cuchnie okropnie, jest toksyczny, więc wszystko robię w masce i oczywiście w rękawiczkach.
Mam nadzieję, że nornice dostaną 'zawału' :P , albo przynajmniej koszmarnego szoku i wyniosą się z mojego ogrodu. Mam też w planie przygotować dla nich karmniki z trucizną, które porozstawiam w ogrodzie. Wykorzystam do tego różne, duże pojemniki po serkach itp., w których wytnę otwory, żeby gryzonie mogły do nich wejść, a nie mogły się dostać ptaki.

Nie mogę przeboleć straty hosty Wolverine.... w tym roku byłaby już dużą kępą ;:145 ;:145 ;:145 ;:145 ;:145

Tymczasem wiosenka 2011

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

7koliberek9 pisze:Piękna wiosna u Ciebie. Szczególnie malowniczo wygląda kępka fioletowych krokusów ;:63
Justyno, to najładniejsza kępka w tej chwili w moim ogrodzie :lol:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

Monika76 pisze:Czekałam na wieści z Twojego leśnego ogrodu Elu.
Cieszę się, że z jego nowej odsłony. U Ciebie właśnie spodobały mi się niezapominajki wśród host, to tego stopnia, że robiąc małe hostowisko też je powtykałam :) Zobaczę (już niedługo) co z tego wyszło :) Pozdrawiam ;:3
Moniko będzie fajny kontrast drobnych kwiatuszków i dużych liści host, a za rok to już całe łany niezapominajek będziesz miała, i to po całym ogródku :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

AGNESS pisze:Elu piękna kolorowa wiosna w Twoim ogródku :D Krokusiki wystawiają się do słoneczka a i pszczółki nie próżnują :D
Współczuję strat spowodowanych przez nornice,mam nadzieję, ze preparaty pozwolą się ich pozbyć.
Agness dzięki za wsparcie, ja też na to liczę....i już działam nad likwidacją/eliminacją nieproszonych gości :twisted:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

iga23 pisze:Witaj Elu, jak zwykle fotki powalające. ;:138
Witaj Iguś cieszę się, że do mnie wpadłaś ;:167
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2592
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny oród Elli - 2011

Post »

hutkow pisze:Witam Cię!
Zaciekawił mnie Leśny ogród ponieważ nie wiele ich jest a szczególnie to,że masz podobnych szkodników jak u nas napisz jak sobie z nimi radzisz i czy jest w ogóle sens walki z nimi.W tym roku zacznę poważnie traktować ten temat.Ciekawy jestem również czy u Ciebie są turkucie bo one u nas są grożne dla kwiatów i warzyw. Powodzenia w harówce wiosennej Edward.
Witaj Edwardzie :wit

Teren leśny, jest naturalnym środowiskiem wielu stworzeń, one były tu przed nami. Miałam krety, ale od kiedy wprowadziły się nornice, kretów u mnie nie widzę. Widocznie nie wchodzą sobie w drogę.
Parę razy widziałam w ogródku zaskrońca, nawet skorzystał z kąpieli w moim oczku :? :shock: :roll:
Czasem przez plac przebiegnie szczur...kiedyś, gdy ludzie hodowali drób i króliki, było ich tu więcej.
Są też myszy, które jesienią natrętnie szukały w domu schronienia na zimę, ale od kiedy mam kota nie pojawiła się w domu ani jedna mysz ;:138
Odpukać, do tej pory nie zauważyłam jeszcze żadnego turkucia, ale czasem z ziemią wykopuję larwy chrabąszczy majowych :roll:
Problemem są też różne choroby grzybowe i prawdziwy grzyb Opieńka, która w ubiegłym roku zaatakowała kilka roślin mojego ogrodu, niektóre uśmiercając :evil:

Edwardzie nie tylko jest sens w walce ze szkodnikami, ale jak pokazuje moje tegoroczne doświadczenie, konieczność :!:
Ja trochę zbagatelizowałam obecność nornic licząc na mojego kota, który jesienią co pewien czas przynosił mi 'trofeum' w postaci martwej nornicy. Jednak nornic musi być znacznie więcej, bo pomimo odłowów w ogrodzie widać liczną obecność szkodników w postaci kopców, podniesionej ziemi i licznych dziur w ziemi :shock: :evil: Trzeba wiedzieć, że rozmnażanie gryzoni jest bardzo intensywne - nornica ruda w ciągu jednego roku może wyprowadzić 4 mioty, co daje przeciętnie 20 młodych rocznie :!: :shock: :evil:

Na kreta mam zatrzaskową pułapkę, która już nieraz się sprawdziła, ale na nornice nie jest skuteczna, nigdy nie udało mi się w nią złapać nornicy :(
Ostatnio zakupiłam płyn odstraszający i truciznę na nornice, którą będę je 'dokarmiać' do skutku.

Czy płyn zadziała :?: ....zobaczymy, będę obserwowała bacznie mój ogród i dam znać co i jak :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”