Ranczo Nokły - Tadeusz48

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Wspólnie z żoną dziękujemy Wam za ciepłe słowa .

MONIKO - odwiedzając Twoją działkę, przypomniały mi się moje początki a było to równo 10 lat temu. Zastanawiam się skąd Ty , znajdujesz czas, by w zawrotnym tempie zagospodarowywać swoje 30 arów, prowadzić na forum aktywną działalność w wątku osobistym, i jeszcze znaleźć czas na by zajrzeć do mojego "Rancza" Pracując z żoną przez 10 lat przy zakładaniu ogrodu w dziewiczym terenie zdobyliśmy dużo doświadczenia i chętnie służymy pomocą.

Bogumiło, nasze wnuki( różnica 2 miesiące- dzieci naszych synów) są bardzo pracowite, kiedy tylko mogą pomagają nam , są psotne jak każde dzieci, dla nich ( mamy nadzieję że jeszcze "coś przybędzie") zbudowaliśmy ten ogród z huśtawką, piaskownicą i innymi atrakcjami. Za każdym razem ich rodzice muszą użyć fortelu, by wywabić ich z ogrodu do domu. Latem są ciągle z nami , babcia ich karmi ,tym co ma najlepsze, a dziadzio "przy roślinkach się krząta. Nic nie jest przyjemniejszego na tym świecie , niż doczekać wnuków, dla dzieci nie było za dużo czasu, praca, obowiązki i tak leciało. Dla wnuków zawsze musi się znaleźć czas. Przedstawiam naszych wnuków w "akcji"



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witaj Tadeuszu ! Jaki u Ciebie już dojrzały ogród ,piękne iglaki ,kwiaty ,nie mówiąc o wypielęgnowanym trawniku.A jakie ryby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Teraz możesz rozkoszowac się tymi widokami razem z rodziną ,która jest na pewno dumna z takiego ogrodnika.Pozdrawiam i zapraszam.Pa....
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

tadeusz48 pisze: MONIKO - odwiedzając Twoją działkę, przypomniały mi się moje początki a było to równo 10 lat temu. Zastanawiam się skąd Ty , znajdujesz czas, by w zawrotnym tempie zagospodarowywać swoje 30 arów, prowadzić na forum aktywną działalność w wątku osobistym, i jeszcze znaleźć czas na by zajrzeć do mojego "Rancza" Pracując z żoną przez 10 lat przy zakładaniu ogrodu w dziewiczym terenie zdobyliśmy dużo doświadczenia i chętnie służymy pomocą.
Witaj Tadeuszu, podobno im ktoś ma więcej obowiązków tym ma więcej czasu, po prostu musi być lepiej zorganizowany!
Jak oglądam Twoje zdjęcia z wnukami, to właśnie tak wyobrażam sobie swoją emeryturę - myślę, że do tego czasu będziemy już mieć prawdziwy dom!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21776
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Miejsce wspaniałe i wspaniale zagospodarowane ,marzenie ... :oops: :D
Czy lato spędzacie tam ,czy tylko dojeżdżacie... 11 km to nie daleko ale te letnie poranki na działce muszą być urocze .
Interesuje mnie jeszcze sąsiedztwo ...jesteście odizolowani w lesie ? Czy tez wokół sa inne działki?
Sesja wnucząt godna pozazdroszczenia...wspaniałe maluchy ,bąbelki napychające sie jedzeniem - świetne dzieciaczki.
Pozdrawiam całą Rodzinkę... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
synowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 maja 2008, o 09:30

Post »

Witam wszystkich :D


Chciałam potwierdzić że teść mówi prawdę i zdjęcia to nie fotomontaż :wink:

Mają państwo racje wypoczywa sie tam naprawdę cudownie i z ogromną przyjemnością tam jeździmy całą rodziną a czasem i ze znajomymi :lol: 8)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21776
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witamy synową Tadeusza na forum... :D
Nikt z nas nic nie podejrzewa..jesteśmy zafascynowani miejscem i włożoną w nie pracą.
Podziwiamy bo lubimy oglądać swoje ogrody,działki ,rośliny doniczkowe i dzielić wrażeniami.
Synową zapraszamy również serdecznie do dyskusji i nie tylko w wątku teścia :D :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

KaRo pisze:Miejsce wspaniałe i wspaniale zagospodarowane ,marzenie ... :oops: :D
Czy lato spędzacie tam ,czy tylko dojeżdżacie... 11 km to nie daleko ale te letnie poranki na działce muszą być urocze .
Interesuje mnie jeszcze sąsiedztwo ...jesteście odizolowani w lesie ? Czy tez wokół sa inne działki?
Sesja wnucząt godna pozazdroszczenia...wspaniałe maluchy ,bąbelki napychające się jedzeniem - świetne dzieciaczki.
Pozdrawiam całą Rodzinkę... :D
Na działce jest wszystko , by przeżyć ......, o ile człowiek może przeżyć bez telewizora.

Nie da się opisać poranków na działce, człowiek otwiera oczy już o 5 rano bo śpiew ptaków budzi ze snu, moja małżonka jest "skowronkiem"( zasypia z wieczora , a budzi się rankiem) , ja "nocnym markiem"- wolę rano pospać ,ale na działce sie po prostu nie da. Często nocujemy na działce, ale 11 km. to tylko 7-8 minut , do cywilizacji, do telewizora i komputera , do wygodnego łóżka.

Łąki nadrzeczne w ostatnich latach straciły znaczenie gospodarcze, krowy w okolicznych wioskach jak na lekarstwo, konia można zobaczyć tylko w "klubie jeździeckim ".W większości 'łąki" zostały sprzedane "miastowym", ale tylko my , podjęliśmy trud zagospodarowania, u sąsiadów jest teren "dziewiczy", młodzi ludzie, którzy kupili działki nie mają czasu na zagospodarowanie.

Nasza działka znajduje się między wioskami, od jednej dzieli nas około 300 m, do drugiej ,za rzeką jest około 1 kilometra. Działka jest za lasem , bo przez las jest dojazd do "łąk", nie jesteśmy w lesie, tylko "przy lesie" bo dalej są łąki i pola okolicznych wsi. Znajomi , odwiedzający nas pierwszy raz ze zdumieniem stwierdzają " tu jeszcze jest coś", poza nami i rolnikami nikt "tędy" nie jeździ, mimo że od drogi Biłgoraj- Lublin jest w prostej linii tylko 250 m.
Dziękujemy za pozdrowienia.

MONIKO - życzę Ci spełnienia marzeń , bo mnie i mojej małżonce życzenia się spełnimy, nie ma nic piękniejszego niż "baraszkujące w ogrodzie wnuki" które się obserwuje jak jedzą, bawią się i robi im zdjęcia . Buduj ogród, bo wymaga to czasu, gdy zbudujesz dom( można zrobić to szybko) dookoła będziesz miała już piękny ogród. U mnie miejsce pod dom jest gotowe, może któreś z dzieci zechcą zbudować dom na tej "głuszy". Pozdrawiam. Tadeusz.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jako że pogoda pod "psem" najlepsze miejsce ( i najcieplejsze) jest szklarnia. Po wyplewieniu chwastów mogę pokazać swoje pomidorki w pełnej krasie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Krajobraz wokół "Rancza Nokły". Deszcze spowodowały że z małej rzeczki zrobiła się "prawie Wisła"

leśna droga do działki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21776
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Po prostu cudowne miejsce.
Bez względu na podmokły dzisiaj teren.
Nie mam szklarni ani zapędów by ją mieć ale Twoja jest rewelacyjna i chyba największa na forum>
Zbiory jednak pasowałyby mi :D

Jeszcze musze spytać,wybacz :oops:
Nazwa Ranczo Nokły- skąd taka nazwa?
To miejscowość może w której ono się znajduje?
A może Twoje nazwisko?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

W poście z dn.16 maja 2007 r nadmieniłem skąd nazwa Nokły. W mojej okolicy rolnicy po "ukazie carskim" uwłaszczeniu chłopów, otrzymali działki rolne, leśne, pastwiska i łąki w różnych miejscach, nie tylko przy działce siedliskowej. By zorientować się gdzie kto jest w polu , zaczęto poszczególne umiejscowienia działek zwyczajowo nazywać: Niwa, Przymiarek, Rakówki, Nokły.

Z uwagi że moja , kupiona łąka umiejscowiona jest w kompleksie zwanym "NOKŁY" , by nawiązać do tradycji i nie zapomnieć starej nazwy nazwałem swoją działkę "Nokły " , a ranczo, to już mój wymysł.
Chciałem Wam wyjaśnić że pochodzę z wioski do której należą te łąki, moja ojcowizna (łąka - dawno sprzedana) oddalona jest od mojego ogrodu o 30 m (dzieli mnie tylko działka sąsiada).
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Tadeusz znowu nie będę mogła spać,bo u ciebie już są pomidory a ja ma dopiero kwiatki i to nie na wszystkich.Jejku jak mi się podoba u was.Piszę już u was,bo dołączyła synowa,którą pozdrawiam bardzo serdecznie.Dla wnucząt babcia to nawet na huśtawkę weszła,widać,że jest szczęśliwa.A wnuczęta to takie radosne :P :P ,że patrzeć na nie można z rozkoszą.U nas leje i leje,że aż wszystkie beczki mi się przepełniły,chyba wstawię jeszcze jedną tak na zapas,bo znowu mają być upały na początku czerwca.Pozdrawiam i ukłony dla żony i synowej i ukochanych małych psotników. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tadeuszu, jestem zauroczona Twoją działką. Jest przepiękna! Widać ogrom pracy włożonej w jej urządzenie, ale również widać, że robisz to z pasją i miłością.
Chwal się proszę swoim Ranczo, będę do Ciebie często zaglądać. A może zapożyczę sobie jakieś Twoje pomysły do swojego ogrodu, który dopiero zaczynam urządzać?

Pozdrawiam Cię serdecznie! ;:12
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”