przędziorki na krotonie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sleepywink
100p
100p
Posty: 107
Od: 24 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

przędziorki na krotonie

Post »

:wit Zauważyłam, że u mojego krotona zawitali nieproszeni goście - przędziorki. Przemyłam wszystkie listki wodą z mydłem i mam zamiar opryskać je wywarem z czosnku ( słyszałam, że jest to dość dobry naturalny sposób na te szkodniki). Zastanawiam się jednak, czy powinnam opryskać tylko krotona czy raczej wszystkie roślinki tak profilaktycznie. Myslicie, że ma to sens, czy raczej nie pomoże i powinnam zastosować środki chemiczne??
Justyna
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: przędziorki na krotonie

Post »

Z przędziorkami nie ma żartów. Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w środki przędziorkobójcze i opryskał wszystkie rośliny.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
sleepywink
100p
100p
Posty: 107
Od: 24 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: przędziorki na krotonie

Post »

Dzięki, ale na razie zrobiłam ten wywar z czosnku (śmierdzi jak cholera) i odpukać nie widzę żadnych oznak choroby na razie i oby tak zostało. Jeśli to faktycznie działa to polecam ten środek. :roll:
Justyna
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: przędziorki na krotonie

Post »

Ja czasem miewam przędziorki na cytrynie i stosuję wtedy Talstar 100EC lub Karate Zeon 050CS, są bardzo skuteczne.
Awatar użytkownika
sleepywink
100p
100p
Posty: 107
Od: 24 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: przędziorki na krotonie

Post »

Chce wam tylko powiedzieć, że mój czosnkowy wymysł zadziałał :tan :tan , roślina jest zdrowa i nawet wypuszcza dwa nowe listeczki, chyba w ramach wdzięczności, za to że nie używałam żadnej chemii. (Tak tylko informujęw razie gdyby kogoś to interesowało)
Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”