Mimoza wstydliwa - z nasion

Rośliny doniczkowe
finflon
50p
50p
Posty: 77
Od: 18 paź 2014, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

No chodzi właśnie o to, że to zwykła wodą bez środków chemicznych.

Tylko że spryskałem je wodą tylko i tak mi mimoza padła.
Pisz w języku polskim poprawnie nawet jeśli masz dysleksję.

Pozdrawiam was serdecznie.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Skoro padła, to znaczy, że przędziorki ją wykończyły... Moja kuracja mieszanką trzech akarycydów (abamektyna, bifentryna i tebufenpyrad) przyniosła skutki, roślina wróciła do świata żywych.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Witam! :wit Pierwszy i ostatni raz mimozę miałem około ośmiu lat temu. Pamiętam, że dla mnie jako małego chłopca, była ona niezwykłą uciechą :D W tym roku udało mi się zdobyć nasionka mimozy! Bardzo się cieszę z tego powodu :) Przeczytałem cały wątek i jeśli dopisze mi szczęście i będę mieć 2-3 roślinki to będę sobie eksperymentować - będę chciał sam dla siebie ocenić jak bardzo roślinka rozkrzewia się po przycięciu czy lepiej jest nie wykonywać tego zabiegu. Wcześniej też część nasion będę moczył w letniej wodzie, a część nie - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Generalni chciałbym Was zapytać, czy połowa marca będzie dobrym terminem do siewu oraz czy warunki siewu są takie jak w przypadku powiedzmy pomidorów, czyli takie jakoś niespecjalnie wyszukane - mam tu na myśli choćby położenie nad doniczką pewnego rodzaju klosza, który ma zapewnić stałą wilgotność :?:
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Wysiałam już część nasion mimozy, ale jeszcze mi nie kiełkują, mam nadzieję,że coś z tego będzie.Jeśli nie skiełkują mi za jakiś czas to pewnie wysieję resztę.Myślałam,że to dobry pomysł bo w tym raku zima była łagodna.
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Ja zrobiłem tak :
Opakowanie po margarynie :;230 wyłożyłem ręcznikiem papierowym i namoczyłem. Wsypałem nasionka i postawiłem gąbkę na kaloryferze, a dopiero na niej pudełko. Nasionka otworzyły się nastepnego dnia :D
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

O super, dziękuję! Mnie czas nagli, muszę kiedyś wreszcie mimozę wysiać, a pora już ku temu najwyższa :D Powiedzcie mi proszę tylko jedną rzecz, mianowicie chodzi o wygląd nasion: czy to są takie małe ciemne kulki, czy są one podobne do nasion sałaty (w sensie takie cienkie, podłużne)? Pytam o to, ponieważ dostałem w tym roku nasionka z akcji w postaci całego zaschniętego kwiatostanu,wysypują się z niego jednak na dno woreczka takie maleńkie ciemne kuleczki :wink:
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Nasiona mimozy rozmiarem są nieco większe od nasion pomidorów i są czarne i splaszczone.
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Jeśli masz ich dużo to możesz poeksperymentować z wysiewaniem. Ja swoje kupiłem w ,,ciastoramie" (ogólnie polecam zajrzeć). Nasiona typu płomień afryki, palmy,trawa cytrynowa,mimoza,okra itp) nasion dość dużo (40-50) i prawie wszystkie kiełkują. Ale o wiele szybciej właśnie na kaloryferze. :D
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

No, wczoraj nasionka mimozy poszły u mnie do doniczki. Zobaczymy co tam z niej będzie :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion (sianie)

Post »

Odkurzam :wink:
Moja mimoza dała po raz pierwszy kwiat:
Obrazek
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion

Post »

To mimoza z nasion? Jak długo czekać trzeba na kwiaty? Ja próbowałam na wiosnę wysiewu ale nic mi nie wzeszło ;:185 teraz spróbuję zdobyć sadzonke
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Mimoza wstydliwa - z nasion

Post »

dalisbea, Nasiona miałem z zeszłego roku. Wysiałem w kwietniu i sporo powschodziło. We wrześniu przeniosłem z ogrodu do domu i niestety wszystkie zdechły... W tym roku Jedno nasionko wzeszło w pod koniec kwietnia w jakiejś doniczce gdzie była ziemia z zeszłorocznych wysiewów, po prostu przeleżakowało rok... A kwiat pojawił się 10 września. Dodam jeszcze, że roślina była non stop w namiocie foliowym, gdyby nie on to raczej nie doczekałbym się kwiatów. Warto pamiętać, że w naturalnym środowisku to jest chwast, dosyć delikatna roślina, ciężko znosi przesadzanie. Co do nasion to radzę się zaopatrzyć w świeże, najwyżej roczne nasiona. Inaczej będzie fiasko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”