Nolina - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
nolina79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 9 kwie 2011, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nolina

Post »

:wit
stoi z pół metra od okna wschodniego. Słoneczka jej raczej nie brakuje tym bardziej, że druga (widoczna na zdjęciu) jest bardziej w cieniu i jest ciemniejsza. :lol: Obrazek
nolina79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 9 kwie 2011, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nolina

Post »

Witam
Coś niedobrego dzieje się z jedną z moich nolin. na 3 wierzchołkach z 5 jakie posiada brązowieją jej liście przy wierzchołku. żadnego żyjątka raczej nie widzę. Obrazek Obrazek
Pozostałe trzy noliny czują się dobrze i widać u nich dużo młodego pióropusza - ta jakby nie zauważyła , że to już lato. Jak jej pomóc ??.
Wszystkie przesadzane były na początku kwietnia. Podlewam jak przeschnie ziemia a nawet dzień później.
Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nolina

Post »

Może trochę za często podlewasz? Ja podlewam swoją raz na trzy tygodnie ? i ziemia w międzyczasie ma czas wyschnąć na wiór aż do samego dna doniczki.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
obrecka
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 cze 2011, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małaszewicze

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

witam,

nabyłam niedawno nolinę i chciała bym ją przesadzić. Czy teraz jest dobry na to czas i czy taka doniczka jak stoi obok rośliny na zdjęciu będzie dobra dla noliny? jaką ziemię lubią te roślinki? Bo czytałam że musi być z drenażem,czy to prawda? Proszę o pomoc :) Obrazek

Obrazek
Karolina
"Jeśli nie masz w życiu własnego celu, będziesz całe życie realizował cele innych. "
Zapraszam do mojego profilu
late
50p
50p
Posty: 59
Od: 27 sie 2009, o 18:12
Lokalizacja: DG

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

hej nie wygląda jakby miała za ciasno w doniczce a ja do wszystkich kwiatów stosuje drenaż, chociaż jeśli jest to kwiat zakupiony w markecie to może lepiej dmuchać na zimne i przesadzić
Awatar użytkownika
obrecka
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 cze 2011, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małaszewicze

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

właśnie, kwiat kupiony w biedronce i wolała bym go przesadzić... Tylko czy ta donica nie będzie zbyt duża?
Karolina
"Jeśli nie masz w życiu własnego celu, będziesz całe życie realizował cele innych. "
Zapraszam do mojego profilu
Elle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 sie 2007, o 16:43

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

obrecka pisze:właśnie, kwiat kupiony w biedronce i wolała bym go przesadzić... Tylko czy ta donica nie będzie zbyt duża?
Raczej nie. Ja swoje też wsadziłam do większych i nic im się nie stało. Zaczęły rosnąć, aż miło. Jedna (z kwietnia) miała znacznie skromniejszy pióropusz niż twoja - wręcz kilka "piórek". Teraz ma już bardzo bujną czuprynę. :)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

Przesadź nolinę do tej doniczki, będzie dobra. A co do drenażu to na pewno nie zaszkodzi. U mnie nie ma żadnego drenażu i bardzo dobrze rośnie. Sam pióropusz ma ok. 60cm szerokości. Czasami wystawiam na balkon gdy pada deszcz. Jest od razu kąpanie i podlewanie.
Elle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 sie 2007, o 16:43

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

Jedna moja nolina też jest taka kosmata. Druga, ta poniżej ma bardziej kulisty kształt.
Obrazek Obrazek
Mam też pytanie. Jak widać moja nolina ma bardzo bujną "czuprynę". Niektóre liście są tak długie, że leżą na podłodze, pomimo tego, że doniczka jest wysoka. Roślina jest bardzo gęsta. Czy to dobrze? :)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

Oczywiście że dobrze. Roślina im gęstsza tym lepiej wygląda. Super wygląda taki gąszcz.
Elle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 sie 2007, o 16:43

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

sylwik pisze:Oczywiście że dobrze. Roślina im gęstsza tym lepiej wygląda. Super wygląda taki gąszcz.
Aha. :) A już myślałam, że jej za bardzo dogadzam. :)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

Rośliny lubią jak im się dogadza (a właściwie to zapewnia takie warunki które one lubią) w zamian odwdzięczają się nam pięknym kwitnieniem i rośnięciem.
Elle
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 sie 2007, o 16:43

Re: Nolina- stopa słonia

Post »

Ech, pochwaliłam się noliną i mam za swoje... :( Zauważyłam coś takiego:Obrazek Obrazek Obrazek
Zastanawiają mnie takie kreski, jakby ktoś paznokciem rozciął. No i to zasychanie boczne oczywiście. Co to może być?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”