Ziemiórki - jak zwalczyć

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: skąd te muszki?

Post »

Tego się nie da całkiem wytłuc :roll: Żyjemy w sobie razem od kilku miesięcy - łapię jeśli mi która pod rękę podleci :D I odpukać nie widzę, żeby tego było coraz więcej... a może nie zaczął się jeszcze ich sezon godowy? :;230
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: skąd te muszki?

Post »

Regularne podlewanie Nomoltem pozwala bardzo mocno ograniczyć liczbę ziemiórek.

A co do tego skąd są ? większość mieszanek ziemi dostępnych w handlu zawiera ich jaja.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
zelis0
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 sie 2010, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: skąd te muszki?

Post »

Locutus to mnie nie pocieszyłeś(-aś).
Kupiła raida i tępie paskudztwo :)
Magda
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: skąd te muszki?

Post »

Raidem larw, które siedzą zagrzebane w ziemi, nie wytępisz. Kup Nomolt i podlej zgodnie ze wskazaniami podanymi na opakowaniu. Dwa podlania w odpowiednich odstępach wystarczają, by z plagi ziemiórki stały się rzadkimi gośćmi.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: skąd te muszki?

Post »

ja kupiłam żółte płytki lepowe, ziemiórki zawsze czepiają się moich kwiatów, w ciągu tygodnia nazbierało się ich ze 20. Nie wiem czemu Nomolt u mnie nie rozwiązuje problemu. Jak się pozbędę lepem dorosłych osobników problem ekologicznie zniknie :)
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: skąd te muszki?

Post »

Raidem wytępi się ziemiórki tak jak wcześniej pisałem, ale tylko dorosłe osobniki. Jednak wystarczy wybić dorosłe (samice), aby nie mogły się rozmnażać i składać jaja, a w krótkim czasie około tygodnia do dwóch populacja ulegnie obniżeniu.
Życzę miłego dnia
Tomek.
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: skąd te muszki?

Post »

też wytepiłam nomoltem i tablicami lepnymi...teraz już gdy kupuję ziemię zawsze przed wsypaniem do doniczek w reklamówkę wsypuję odpowiednią ilość i do mikrofalówki wsadzam na 750w...i mam nadzieję,że je niszczę a po ostygnięciu wsypuję przed sadzeniem od korzonki mikoryzę i jest super...a roslinki zakupione w supermarketach od razu przesadzam widziałam jak w Obi aż się roiło od ziemiórek nad roślinami...
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dajana1200
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 sie 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Ziemiórki

Post »

Witam, mam problem z tymi oto muszkami, co to za dziadostwo i skąd się wzięło w pokoju??? są małe, takie pokryte puchem, białe z czarnymi łebkami... jest ich około 100.. w różnych miejscach. Na parapecie, pod komputerem, pod biurkiem. I o dziwo niektóre już nie żyją (tak myślę)
jeśli będą potrzebne lepszej jakości zdjęcia, to zrobię...

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Dajana1200
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 sie 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co to za muszki? Czy to ziemiórki??? katastrofa :(

Post »

Dziękuję za link.
Jak zlokalizować ich źródło? Wymieniłam ziemię na świeżą, a one dalej są. W trzech różnych miejscach :)
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za muszki? Czy to ziemiórki??? katastrofa :(

Post »

Generalnie ja takie tematy załatwiam w następujący sposób... A różne dziadostwa już do domu przywlokłem. Biorę butelkę z tzw. dzióbkiem, np. po jakimś napoju, albo płynie do naczyń i rozrabiam w nim Karate w dość wysokim stężeniu. Podlewam (nie opryskuję) ziemię w doniczkach (wszystkich bez wyjątku). Następnie rozpryskuje w powietrzu np. Raid max i zamykam pomieszczenie na dłuższą chwilę. W razie gdyby coś budziło zastrzeżenia to za 2 tygodnie poprawka. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby jakiś owad to przeżył.
Stiwona
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 lis 2015, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Zajrzałam dziś to tego wątku, ponieważ szukam ratunku na to latające i pełzające dziadostwo. Ziemiórki zagnieździły się u mnie w storczykach. Podejrzewam, że przyniosłam je z roślinami z balkonu, które wniosłam na zimę do mieszkania, ale do innego pomieszczenia. Jeszcze przed miesiącem wystarczały do ich zwalczania takie żółte mocno klejące się listki kupione w ogrodniczym. Nie wyglądają one atrakcyjnie, szczególnie jak widać na nich te przyklejone muszki, ale wolę je przyklejone, niż latające. Dziś podlewając storczyki zobaczyłam pełzające larwy, brrr...i chyba z tego powodu zrzucił jeden przedwcześnie kwiaty. :(
Czy tymi chemicznymi środkami mogę podlać też storczyki? Czy muszę szukać czegoś innego?
Stiwona

Miłośniczka natury
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ziemiórki

Post »

Koniecznie poczytaj wątek "Preparaty polecane na ziemiórki". Jest tam wiele dobrych informacji, jak z tymi paskudztwami walczyć.
Ja przywlokłam je z ziemią z supermarketu (i to dobrej marki). Jak już się pojawią to należy założyć, że są wszędzie, w każdej doniczce. I walczyć z nimi dwutorowo - z owadami i z larwami w ziemi, z powtórką po tygodniu aby wybić niedobitki, które zdążyły złożyć jaja (z których wylęgły się kolejne larwy).
Mało jest niestety skutecznych środków.
U mnie nic ekologicznego (czosnek, rumianek, skrzyp itd itd) nie zadziałało. Musiałam pójść w chemię...
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”