Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu,masz młode krzaczki, wiec okryj , ale pamiętaj o wiosennych przymrozkach. Dobrą metodę opisała Lucynka- plocczanka
na wątkach u Gosi - Margo / osłonić kartonami z tektury , ale pamiętaj nie zamykaj od góry. Ja raz zamknęłam hortensje całkowicie kartonem
i efekt był taki, że wyhodowałam grzyba na krzaczkach. Po paru latach sama opracujesz najlepszą metodę okrywania krzaczków, musisz
pamiętać w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz, na południu polski temperatury są niższe niż w Wielkopolsce czy na Pomorzu. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

;:180 Wandziu ;:196 dzisiaj patrzyłam na moje domowe przedszkole i już coś zaczyna sie w nich dziać pozytywnego :heja Patyczki są jędrne i zielone, fajnie zabliźniły rany po cięciu i już zaczynają wytwarzać kalusy :heja .Cudne hortensje tez miałam taki wielki krzaczor a teraz mam dwa mniejsze po ubiegłorocznej wiśnie kiedy to wszystkie mi podmarzły .Jednak była to wina ubiegłorocznej suszy letniej i po mimo podlewania jednak miały za mało wody.W tym roku już wiedziałam i mocniej je podlewałam .U mnie biel dalej się trzyma
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, trzymam kciuki za twoje maluchy aby jak najszybciej zapuściły korzonki, do wiosny będą miały czas wypuścić listki i pędy, ;:333
Jadziu, próbowałaś ukorzeniać Clematisy :?: Ja z ciekawości wcisnęłam do piasku parę kawałków pociętego pęda clematisa i widzę, że rozwija
pąki, jak by miał zamiar puścić listki , ciekawe czy puści korzonki. Co do braku wody podskórnej to duży problem , przez to musisz częściej podlewać roślinki , u nas 20 lat temu zamknęli kopalnie i wody podskórne wróciły i czas który beczkowozami nam dowozili wodę już na szczęście miną. Jadziu, jedną hortensję ogrodową mam posadzoną w intensywnym słońcu, latem w ciągu dnia ma powiędłe liście na wieczór dopiero sie podnosi muszę poszukać dla niej miejsce w półcieniu a na tym miejscu posadzić jakiś ładny krzaczek , muszę pomyszkować po ogrodach może mi coś wpadnie w oko ;:168

Ewuniu, masz w sobie bakcyl dobrego ogrodnika ;:215 hortensje szybko się rozrastają wiec doczekasz sie pięknych olbrzymów ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, pisałam ,że do swoich patyczków zajrzę dopiero w styczniu ,ale gdy zobaczyłam Twoje patyczki, jak pięknie puściły kalusy ;:138
nie wytrzymałam i poszłam po swoje patyczki, moje tak wyglądają

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Dziś wsadziłam je do doniczek nakryłam plastikowym kapturkiem, jako podłoże zrobiłam mieszankę , piasek , ziemia kwiatowa i perlit ogrodowy.
Na razie stoją w kotłowni bo tam jest najcieplej a jak zaczną puszczać listki to przestawię do chłodnego pomieszczenia. Może coś z tego będzie.
Pierwszy krok zrobiony, oby tylko puściły korzonki ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu no widzisz Brawo Ty ;:196 czyli nasze patyczki w tym samym stadium .Ja je dalej posadziłam w tym samym piasku niech sobie siedzą grzecznie do wiosny i za bardzo nie szaleją ;:63Piasek jednak utrzymuje odpowiednia wilgotność, a mogłabym je przelać,albo zasuszyć, a w piasku są bezpieczne :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ja nie mam za bardzo dostępu do piasku a od sąsiadów wstydzę się wiecznie brać ,wiec kupiłam Perlit ogrodowy
ponoć perlit nie zbija ziemi i utrzymuje wilgoć w podłożu. Posadziłam tylko połowę patyczków a druga połowa dalej jest w piwnicy,
muszę sprawdzić jak długo tam wytrzymają. Jestem bardzo ciekawa czy Clematisy puszczą korzonki , na razie puszczają listki ;:138
Mamy zabawkę z tymi patyczkami, przynajmniej sie nie nudzimy i przetrwamy do wiosny :;230
Moje różyczki już wszystkie dostały kopczyki, we wtorek ma być 12 stopni to przygotuję kamizeleczki dla największych rózanych
zmarzluchów ;:306 zastanawiam się czy agrowłókninę dać im pojedynczą warstwę czy raczej zawinąć grubiej , nigdy nie stosowałam
agrowłókniny . ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu Piękne różyczki... a i z patyczków będą nowe ;:333 Ja stosowałam zimową agrowłókninę (ona jest grubsza) i dawałam pojedynczo... gotowe kaptury z agro... też są pojedyncze ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, ja też kupiłam agrowłókninę zimową. Po ostatniej zimie jak niemal wszystkie róże przemarzły do kopczyka a wszystkie miały
kopczyki i dodatkowo stroisze z gałęzi jodły i sosny ale to było za mało. Mam nadzieję ,że nie będzie mrozów. Teraz wyjrzałam przez okno
i znowu sypnęło śniegiem jest biało . ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, dzięki za zdjęcia hortensji
Wyglądają pięknie. Mam nadzieje, że moje przetrwają i kiedyś też tak zakwitną
Trzymam kciuki za patyczki ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu mam Auguste Luise pierwszy rok, miała już kilka kwiatków, lubię takie nie do końca zdecydowane kolorki ;:333 Też kilka różanych patyczków wsadziłam do piasku, ale będę do nich zaglądać w styczniu... niech siedzą i pokarzą co potrafią ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Szkoda, że o tym piasku do patyczków nie poczytałam wcześniej. Swoje wsadziłam do ziemi. Ale jak mi z nimi nie wyjdzie, to w następnym roku tak właśnie zrobię. piasek mam na działce, to nie ma problemu. Twoje patyczki jak na razie wyglądają obiecująco ;:63
Agrowłóknina niestety też nie zawsze zabezpieczy odpowiednio, moje hortensje mimo okrycia i tak zawsze marzły. Ale na coś musimy liczyć, dalej w nią zawijam. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

A widzisz Wando, też uważasz,że mamy podobne pieski. Mój taki mały nie jest, waży ok 7 kg :wink: i straszny chuligan, rozpieściłam go , pozwoliłam na wszystko a teraz nie mam chwili spokoju, chce sie bawić. A jak tylko go spuszcz,ę oka to coś ukradnie, pogryzie. Przed chwilą rozmawiałam z koleżanką przez telefon, spuściłam go z oka , to sobie wziął nożyczki ( coś tam zszywałam) i pogryzł plastikowe uchwyty --no i co mu zrobisz ? ;:306 tłumacze ale on się nie słucha nic a nic ;:306
Jarmark dał nam poczucie ,że blisko święta. Ja uwielbiam takie rzeczy, nie koniecznie kupować , ale pooglądać ...np wiosną rośliny...itp ;:306 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, wpadłam z rewizytą :wit z duuuużym opóźnieniem, sorki ;:168 ale mam jakąś deprechę, mało wchodzę na forum. Ta aura za oknem mnie przytłacza....
Jednak dzisiaj zajrzałam, a tam patrzę Wandzia mnie odwiedziła :)
Wpadłam zaraz do Twojego ogródka. Przeszłam krok po kroczku zatrzymując się przy wszystkich różanych okazach . Niesamowite róże,aż buzia mi się uśmiechała. Ale i cała reszta obfitej roślinności jest piękna. Hortensje to cudo natury,a razem z różami zaczarowały Ci ogródek, wyglądają przecudnie. Jestem pod dużym wrażeniem Twojej pracy włożonej i opieki nad roślinkami. Widać, jak o nie dbasz i takie są efekty ;:333
Bedę wpadać i ładować akumulatory , tak chcę już wiosny ;:65
Pozdrawiam Cię serdecznie, wszystkiego dobrego , pogodnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”