Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Przepiękna zima , nawet róze zmrożone cudnie wyglądają , długo kwitły ;:63 śliczny wrzos ...a jak cudnie kwitła Westerland, ja też ją mam , ale u mnie urosła wyyysoko i nie była taka ładna. Przesadziłam jż , to może w innym miejscu z większą swobodą , ładnie będzie sie prezentować . Twoja ma taki zdrowe liście , dużo pąków-jest śliczna.
A piesio :!: zastanawiałam się co mój Bąbel robi u Ciebie :?: ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wndziu ładna zima u ciebie, u mnie już ubyło nieco śniegu za to mrozik trzyma tak -2 do -5 nocą więc zachocholiłam już róże. Pieski uwielbiają zabawy ze śniegiem... Pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam :wit Wszystkich, w sobotnie popołudnie ;:40 życzę miłego i ciepłego weekendu ;:167



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Jadziu, zima u nas ;:333 , świerki pięknie udekorowane śniegiem, temperatura w dzień -1 a dzisiejszej nocy -9 ale na szczęście
idzie ocieplenie bo różyczki muszą dostać kopczyki, kamizeleczki nie wszystkie dostaną , tylko zmarzlaki ;:306
Dla sprawdzenia jak długo patyczki wytrzymają zakopane w piasku, będę starała sie je przetrzymać jak najdłużej. Muszę sobie opracować jak najlepszą metodę ukorzeniania róz i innych roślinek. Zdawało by się ,że mieszkasz ode-mnie na rzut beretem a pogodę masz inną. ;:196

Obrazek

Gosiu, u mnie przestało sypać tylko mrozik trzyma a teraz będzie sypać u Ciebie ;:oj szłabym na długi spacer po polach z pieskiem ale mnie trochę kaszle , może grzaniec pomoże ;:304 ;:196

Obrazek



Iwonko, masz rację, pięknie wyglądają te mroźne diamenciki . Uwielbiam spacery , w śnieżny mroźny dzień jak
tysiące diamencików skrzą się w słońcu a śnieg mieni si ę różnymi odcieniami bieli . ;:196


Obrazek

Karolino, zima piękna, staram się napstrykać jak najwięcej fotek bo w ostatnie zimy troszkę skąpiły nam takich śnieżnych widoczków .
Zimę mamy od 3 dni a już zapowiadają ocieplenie a może i dobrze, bo przysłowie mówi ,, Barbórka na wodzie to Boże Narodzenie na lodzie,,
Nie pamiętam kiedy święta mieliśmy białe. Róże Westerlandy mam dwie , zawsze ścinam je nisko, pierwsze kwitnienie mają na wysokości
50-60 cm drugie kwitnienie 80-100cm a czym bliżej jesieni to niektóre pędy wyrastają nawet do 2 m . Czytałam ,że jeżeli nie chce sie dopuścić
aby krzew wyrósł wysoko to po każdym kwitnieniu pędy należy niżej przyciąć. Musze to wypróbować bo nie wiem jak niskie ciecie będzie miało wpływ na kwitniecie róży w sezonie. U mnie ta róża nie sprawia problemów jest zdrowa , tylko muszę pilnować bo nornice lubią ją podkopywać.
Mój piesio do nas przyjechał ze schroniska z centralnej polski, ma już 4 lata. ;:168

To jest 2m pęd Westerlanda , śnieg przygiął ją niemal do ziemi.
Obrazek

Ewuniu, już ubrałaś różyczkom kamizeleczki a ja jeszcze nie, ale przed nadejściem prawdziwych mrozów na pewno zdążę ;:333
Piesio jak widzi ,że sąsiadka łopatuje śnieg to lata od okna do okna i radośnie szczeka , głuptas myśli ,że mu śnieg do okna dorzuci ;:306


Obrazek


Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7673
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

No jak to jest u mnie jeszcze dobrego przymrozku nie było, moje Oleandry jeszcze wszystkie na tarasie....jak patrzę na Twoj ogród to aż się boję czy nie przegapię ulokowania donic w bezpiecznym miejscu.

:wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu piękne zimowe fotki ;:215 Ja porządkuję zdjęcia i u siebie zaczynam wspominki od maja (no od końca kwietnia) bo nie miałam zbyt wiele cebulowych, które kwitły wcześniej... tej jesieni o nich nie zapomniałam ;:173 Pozdrawiam i ;:3 życzę.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu u mnie nocą było -6 a i na dzisiejszą noc też zapowiadają minusowe temperatury .Mój świat wygląda tak samo pięknie jak u Ciebie a to dla zapewnienia ,że to co piszę to prawda. Potem usunę fotkę ,bo wątek mam zamkniety i na razie nie otwieram


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Krystyno, oleandry jednak musisz przenieść do pomieszczenia ,bo w Twoje rejony zima też nadciąga a szkoda by było aby mrozik
uszkodził tak piękne kwiaty. Oleandry są piękne ale nie miałabym je gdzie przechowywać ;:131 Musisz przyznać ,że w Wielkopolsce
średnia temperatura roczna, jest o 4 stopnie wyższa niż w Małopolsce.Chociaż te wichury tornada w Wielkopolsce i na Pomorzu mnie
przeraziły ;:174

Obrazek


Obrazek

Ewuniu, przez kolejne trzy miesiące praktycznie będziemy miały czas na wspomnienia, ja też będę musiała zrobić porządek
w swoich zdjęciach, ale najpierw muszę kupić dysk zewnętrzny i zgrać zdjecia z popsutego komputera :(


Obrazek


Obrazek


Jadziu to super, że śnieżek przykrył Twoje roślinki, będzie im cieplutko.Piękny zimowy ogród, ;:63 zdjecia nie usuwaj, mnie to nie
przeszkadza , tym bardziej, że wiem,że masz zamknięty wątek. ;:196

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu jak ładnie ci się przebarwiają hortensje ogrodowe. Różne kolory na jednym krzaczku. ;:138
Czymś je podlewasz czy po prostu masz dobrą,kwaśną ziemię? Ja choćbym nie wiem ile im lała specjalnej odżywki to i tak moje są ciemno różowe.
A w tym roku niespecjalnie kwitły i coraz bardziej mnie denerwują.
Co z tego że teraz siedzą pod włókniną , jak wiosennymi przymrozkami znów je załatwię...
Nie będę ciągle wiosną latać i zdejmować ochronę albo zakładać.... Ty swoje okrywasz?
Pozdrawiam niedzielnie , dużo zdrówka. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu, hortensje ogrodowe, już nie okrywam doszłam do wniosku że nie ma sensu. Kiedyś robiłam chochoły, okrywałam matami
słomianymi , kartonami, agrowłókniną i z marnym efektem a najgorsze jak 2015r 21 maja, przyszedł silny przymrozek i ściął wszystko, włącznie z orzechami włoskimi . Najczęściej miałam takie sytuacje, że te nieokryte lepiej sobie zimą poradziły.Bardziej trzeba pilnować wiosną gdy nabrzmiewają pąki, wtedy trzeba mieć koce przygotowane i na noc narzucać na krzaczki;:108 Hortensje nawożę nawozami dostępnymi na rynku, nie zwracam uwagi czy to jest nawóz do hortensji niebieskiej ,porostu biorę nawóz do roślin kwasolubnych abym mogła zasilić azalie i hortensje ,wrzosy. Wiosną dokupiłam 5 krzaczków hortensji bukietowej mam nadzieje, że z nimi nie bedę miała problemu ;:63 hortensji ogrodowych wybarwiających sie na niebiesko mam 6 krzaczków i jeden krzaczek różowej . Nazw nie znam, w naszym ogrodzie są co najmniej
50 lat to jeszcze moja Mama je sadziła.

To są hortensje które nie okrywałam na zime, jedynie wiosną na noc ,jak zapowiadali przymrozki narzucałam kocyk.
Obrazek

to jest odmiana różowa ona nigdy sie nie wybarwi na niebiesko, krzaczek ma niższy , pędy bardziej sztywne niż ta niebiesko- lila. Różnowa w tym roku miała tylko 8 kwiatów. W tej wiosny hortensje nie okrywałam, miałam nogę w gipsie wiec nie miałam zamiaru ganiać z kocykami po ogrodzie
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Miałam napisać.....wow , jakie wielkie krzaki!Ale jak tyle lat są już w Twoim ogrodzie to się już nie dziwię , że są takie okazałe...Piękne. ;:180
Mówisz że teraz im nie zaszkodzi mróz? Przecież pąki już mają ,tylko wiosną one będą pęczniały....
A jak teraz zmarzną to już po kwitnieniu....Sama nie wiem.Ale jak u ciebie działa system kocykowy , masz to sprawdzone i wiesz co robisz.Tylko moje krzaczki młodsze...
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu przepiękne te hortensje ;:215 może moje kiedyś też będą większe, ale za 50 lat to moich nie zobaczę ;:306 Al za instrukcję uprawy bardzo dziękuję ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu,masz młode krzaczki, wiec okryj , ale pamiętaj o wiosennych przymrozkach. Dobrą metodę opisała Lucynka- plocczanka
na wątkach u Gosi - Margo / osłonić kartonami z tektury , ale pamiętaj nie zamykaj od góry. Ja raz zamknęłam hortensje całkowicie kartonem
i efekt był taki, że wyhodowałam grzyba na krzaczkach. Po paru latach sama opracujesz najlepszą metodę okrywania krzaczków, musisz
pamiętać w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz, na południu polski temperatury są niższe niż w Wielkopolsce czy na Pomorzu. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

;:180 Wandziu ;:196 dzisiaj patrzyłam na moje domowe przedszkole i już coś zaczyna sie w nich dziać pozytywnego :heja Patyczki są jędrne i zielone, fajnie zabliźniły rany po cięciu i już zaczynają wytwarzać kalusy :heja .Cudne hortensje tez miałam taki wielki krzaczor a teraz mam dwa mniejsze po ubiegłorocznej wiśnie kiedy to wszystkie mi podmarzły .Jednak była to wina ubiegłorocznej suszy letniej i po mimo podlewania jednak miały za mało wody.W tym roku już wiedziałam i mocniej je podlewałam .U mnie biel dalej się trzyma
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”