Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7831
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu juz siejecie ,mnie sianie w tym roku odchodzi bo mąż mnie w tym wyręczy i jak go znam to do niczego nie da mi się dotknąć
Nasion tyle nakupił ,że hektar pola będzie potrzebny by sie wszystko zmieściło ;:306 ,a jeszcze zapomniał o selerach i pietruszce korzeniowej .
W lodówce juz siedzą nasionka drzewka truskawkowego .
Zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maska pisze: Agu kuwety świetne ale pewnie drogie bo wszystkie chemiczne pomoce są drogie. A ja kupuję takie odstawki pod wielodoniczki tylko z twardego plastiku, są droższe ale trzy sezony wytrzymują...tylko myć trzeba :? W dodatku te podstawki pasują szerokością do mojej szklarenki domowej :D Na pierwszej strony w niej są nasiona i taka pierwszy raz kupiona szklarenka do siewu.
Mam taki pojemnik i trzymam w nim pod łóżkiem gazety ogrodnicze, ale sukcesywnie wywozimy je na makulaturę i pojemnik będzie pusty. Jednak nie wyobrażam sobie w nim roślin bo jest nieprzeźroczysty ;:oj
Tak, te kuwety chyba były za drogie, już nie pamiętam ceny ale jak przy moich potrzebach wybrałam tylko 4 to musiało coś z ceną być nie tak. Próbowałam używać podstawek pod wielodoniczki. Zmawiałam przez internet te opisane jako "mocne" i wszystkie mi się połamały jeszcze na parapetach :roll: Jak się czegoś nie weźmie do ręki, to nigdy nie wiadomo ;:185
A i takie pojemniki z odzysku też lubię, te wszystkie tacki po mięsie, po owocach, kubeczki po pomidorach koktajlowych (moje ulubione, przezroczyste, głębokie i z wypukłą pokrywką z wywietrznikiem ), mam tego już całą stertę w kuchni, tylko M. nosem na to gratowisko kreci :D
To gazety ogrodnicze nawet pod łóżkiem są? :;230 Tu wszyscy na forum mają lekką obsesję z roślinami, oczywiście łącznie ze mną :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu- w końcu i ja melduję się u Ciebie, widzę że sezon już u Ciebie rozpoczęty, i pierwsze nasionka zakupione, ja już też szaleje z zakupami nasiona, i dziś planuje pierwsze siewy papryczne :tan :;230 Ciekawy ten Arbuz ;:167 Love, to jakaś nowość bo pierwszy raz widzę tę odmianę :)

Co do podłoża Hollas, to jedno z lepszych do wysiewu, ja również kupuje tej firmy podłoże do siewu i pikowania warzyw, Polecam !!! Ja dodatkowo odkażam je wyprazając w piekarniku oraz stosując previcur, ale to już profilaktycznie :) samo w sobie podłoże jest dobrej jakości ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu!!
Nowy wątek przed sezonem.Fajnie... na takie zimowe wieczory.
Jak tam przymroziło i u ciebie ??
U mnie - 15 teraz.Kurcze ale zima :shock:
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Co prawda żadnych darów nie przynoszę, ale przybyłem do kolejnego wątku
Obrazek
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu :wit
Na prawdę przekonujesz mnie do zastosowania ziemi do wysiewów? Nigdy nie korzystałam z takowej. Ale jak warto to kupię. I na ile stopni i na jak długo do piekarnika bo ju zapomniałam jak to robiłam z ziemią uniwersalną tam kiedyś? Bo jak dotąd to ostatnio kupowałam tylko taką ziemię co nie trzeba było jej szlifować przed sianiem, sadzeniem, tzn od jednego producenta.
Też czekam na nasionka. ;:65
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu
To ja już wiem, gdzie gazety ogrodnicze trzymać :;230
No proszę ledwo styczeń a już zakupy :) Ho ho :!:
U nas jeszcze brak świeżych nasionek.
Tu też śnieg i duży mróz, takich opadów ze 20 lat nie pamiętam :roll:
Marysiu widzę piękną stopę od starej maszyny do szycia, nie szkoda jej na mrozie i śniegu :?:
Mam nadzieję na więcej światła, żebyśmy mogli siewy wszyscy niebawem rozpocząć ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam serdecznie!
Coś mój organizm nie może się pogodzić z rosnącym ciśnieniem, tym bardziej że dwa dni temu leciało na łeb...teraz ja lecę na łeb ;:306

Olu bardzo mi miło, że pamiętasz i towarzyszysz mi w poczynaniach ogrodowych Obrazek

Alu widzę że M stał się głównym ogrodnikiem w Waszym ogrodzie, ale chyba nie krzywdujesz sobie ;:306 Jeszcze trochę i nie będziesz mogła o nim powiedzieć mój ogród ;:306 a może wydzieli Ci malutką grządkę?
Pozdrawiam cieplutko Obrazek

Agnieszko jak to mawiała moja babcia co drogie to tanie i ma to sens. Dlatego ja kupuję w Polanie, bo mogę pomacać kuwety. Tym bardziej, że są dwa rodzaje cieńsza i grubsza co przekłada się na cenę. Tych pomocy ogrodniczych jeszcze nie ma w pełnej gamie więc z tych solidniejszych kuwet znalazłam tylko jedną :D
To i tak kupowane na wszelki wypadek, bo kilka jest z lat ubiegłych :D Podstawki o jakich piszesz znam, ta moja jest inna o wysokim brzegu. Aguś pozbywam się tych gazet, bo kiedyś kupowałam i korzystałam tylko z nich, a teraz FO i internet sprawiły, że od paru lat do nich nie zaglądam. Wywieźć je na makulaturę to kwestia paru podejść do skupu, bo są ciężkie i jest ich kilkanaście roczników kilku tytułów ;:202

Witam szczególnie Ciebie Kasiu (wykukałam w Twoim wątku, że tak masz na imię :D )! Już chcesz siać papryki? z pewnością mają bardzo długą wegetację ale czy dzień już jest na tyle długi, no chyba że będziesz je w inny sposób doświetlać? Ja też w Polanie znalazłam pierwszy raz taką odmianę arbuza, a w torebce jest tylko 6 nasion ;:202 które mam nadzieję będą miały dobrą siłę kiełkowania. Zawsze sobie planowałam prażenie podłoża w piekarniku, ale umykało mi to w czasie, bo gdzieś wyczytałam że należy to zrobić dwa tygodnie przed siewem. Dziewczyny chwalą Astvit i spróbuję nim podlewać, a ma działanie i odkażające i wspomagające...sprawdzimy!
Zapraszam i dziękuję za odwiedziny Obrazek

Aniu gdzie się podziewałaś, bo dawno Cię nie widziałam na FO Obrazek
U mnie też mrozi ale jedynie -12 było, ale dzisiejsza noc ma być najmroźniejsza ;:oj Zima mroźna ale i u mnie na szczęście śnieżna i dzisiaj drobniutki grysik sypał, słoneczko przygrzewało...piękny dzień zimowy> I ja pozdrawiam serdecznie Obrazek

Jureczku serce się raduje, że jesteś Obrazek

Bea naprawdę! chociaż ja też użyję jej pierwszy raz, ale wierzę paniom ze sklepu bo poradziły nie to co im zalega tylko to co dziewczyny chwalą :D Gdzieś znalazłam, że przypadku wszelkiego rodzaju robactwa wystarczy już temperatura 75 st C i wyższa powinna je uśmiercić, ale dobrze jest zastosować sterylizację w temperaturze 170 - 180 st C przez 0,5 godziny, ale tą operację należy powtórzyć trzykrotnie. Niestety ziemia prażona w piekarniku nie pachnie ładnie :uszy Ja to robiłam tylko raz, jak musiałam użyć ziemi trzymanej w ogrodzie, bo nie chciało mi się jechać po świeże podłoże :D Ciekawa jestem co zakupiłaś Obrazek

Agnieszko internet Ci hula Obrazek
Gazety mam w różnych miejscach, ale ogrodnicze lubiłam mieć pod ręką ;:306 .
Mam nadzieję, że mróz nie zaszkodzi pszczółkom ;:174
Stopa od Łucznika to spadek po poprzednikach, a M zamówił u kamieniarza blat granitowy i ledwo można ją ruszyć, a z góry ustanowiliśmy jej przeznaczenie na taras. To solidny kawał żelaza i nawet rdza się go nie ima dlatego jej nie malowałam, bo tak bardziej mi się podoba ;:215
Agnieszko w dzisiejszy słoneczny dzień zdecydowanie jest dłużej jasno...o cały kwadrans później zamknęłam kurnik :D


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to trzymajcie się cieplutko!
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7831
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu ,a żebyś wiedziała mąż ma już koncepcje na zagospodarowanie pustych miejsc ,ale co tam niech się pocieszy ;:306
Śliczne liliowce ;:333 A taką dziewannę miałam ,ale poszedł na nią oprysk .Mam nadzieję ,że nasionka gdzieś w ziemi siedzą i wiosna się obudzą :D
życzę Ci lepszego samopoczucia jak najszybciej ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu..piękne liliowce, moje ukochane których ciągle mi mało. ;:oj . Na wiosnę chyba dokupię, wiosna bez nowości to stracona wiosna. ;:306 . Nareszcie mam zimę z prawdziwego zdarzenia.. :heja . Tylko mrozi zbyt mocno, obecnie - 14 i spada. :wink: Boję się o roślinki, czy ta warstwa pierzynki wystarczy.. ;:224 . Pozdrawiam serdecznie. ;:168
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu liliowce masz piękne ;:333
Zima i u mnie trzyma , temperatura dalej spada - ciekawe jak będzie rano ??
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:168 ;:196
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, doskonale Cię rozumiem, zapowiadali, że ciśnienie w ciągu dwóch dni podniesie się o prawie 50 hPa dla tych, którzy czują wahanie 1hPa to kosmiczna zmiana atmosferyczna, ale mam nadzieję, że teraz będzie już "normalnie"
Ładna ta dziewanna, ma urocze, fioletowe środki :D
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu liliowce cudne, ale dziewanna ;:167 nie widziałam jeszcze takiej pięknej :) Tak Marysiu zamierzam siać pierwsze papryki, ale ja mam swoje "pudło" tak je nazywam, znaczy się growboxa, i wówczas paryki, a potem pomidory siędzą sobie pod lampami :) takie to już moje zboczenie ogrodnicze ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”