Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Beata__
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 sty 2015, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Z takiego skundlenia czasami bardzo ciekawe okazy mogą wyrosnąć:)
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ale taka łatwość krzyżowania się oznacza, że jeśli zależy mi na konkretnej odmianie, to co roku powinnam kupować nasiona u sprawdzonego sprzedawcy, bo te z moich upraw nie dają takiej gwarancji. A czasem chciałoby się, żeby dawały :D Ja np. kupiłam niedawno na targu świetne papryczki słodkie, małe, płaskie i bardzo mięsiste, idealne do marynowania w całości. Sprzedawca nie miał pojęcia, co to za odmiana. Nasiona wybrałam, podsuszyłam i mam nadzieję, że mi wykiełkują w przyszłym roku (zakładam, że nie jest to odmiana F1, a przy uprawie wielkotowarowej papryczka nie miała okazji skrzyżować się z innymi). No i właśnie: jak się chronić przed takimi spontanicznymi krzyżówkami? Chyba ustawię doniczki z daleka od innych papryk, najlepiej przed domem, na wrzosowisku. Z karłowymi rododendronami na pewno się nie skrzyżują :)
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No tak, kundelki czasem są ciekawe, ale ja się z nich wyleczyłam.
Raz tylko kupiłam niby słodką papryczkę i hołubiłam w donicy jak dziecię.
A potem jak spróbowałam o mało ducha nie wyzionęłam, bo chyba przejęła właściwości piekła. ;:161
Na pracę z takimi paprykami też się nie godzę, nie umiem pracować w rękawiczkach z tak delikatnymi roślinami.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Tak w temacie pajunków to obfociłam mojego koleżkę . Zjada mi ziemiórki, których za nic nie mogę wytępić.
Obrazek


U Ciebie tak owocnie, a moja papryka dopiero puszcza pączka :;230 (jak możesz to pokaż jakiś pączek papryki dla porównania, bo nie jestem pewna)
Ciekawa jestem co z niej wyrośnie... Nie wiem nawet skąd nasionko, bo to siało moje dziecko, więc z lekka haotycznie.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Obrazek
Nad kwiatkami są też kwiatki w pączkach. Kulki takie :)
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, pięknie u Ciebie.
Dawno nie odwiedzałam działu warzywnego, ale wpadłam przypadkiem i zajrzałam do Ciebie. ;:oj
Kolorowo jak na obrazku i te papryki takie piękne.
Zwierzątka również masz ciekawe, ale te warzywa balkonowe są przeapetyczne.
Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. ;:180
Pomidor porzeczkowy moje chciejstwo na przyszły sezon. ;:131
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

To jak nic mam pączki :shock:
Zostawiam na pastwę losu, zobaczymy co z tego mi wyrośnie ;)
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

U nas temperatura nocą spada już do +6 albo nawet +4 stopni. Małe papryczki, które latem zostały niemal doszczętnie obżarte przez ślimaki, bardzo ładnie się odbudowały i kwitną teraz, jak oszalałe :D Rosną w skrzynkach balkonowych, więc kiedy będzie zapowiedź przymrozków, przeniosę je do domu. Nie wiem, czy papryka może dojrzewać na parapecie, ale szkoda by mi było tak je zostawić na dworze. Naprawdę, bardzo się starają :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia u mnie tak samo, kwiatów i paczków więcej niż latem.
Noce u mnie już chłodne, w granicach 3*C. Na wieść o przymrozkach zabiorę donicę do domu, chociaż wiem, jakie zdanie będzie miał małż. ;:306
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Znowu po przerwie. :wit Dziękuję wszystkim za odwiedziny.
Rubia papryka może dojrzewać na parapecie ;:108 byle miała jasną miejscówkę, możesz nawet próbować ją zimować. Jeśli nie ma jakichś lokatorów.
Dziś pierwszy od dawna słoneczny chociaż zimny dzień.
Chcę pokazać Wam pomidorka który postanowił nie poddać się zimnej aurze ani związanymi z nią i wilgocią, chorobami. To uprawiany przeze mnie w 20l donicy Dwarf na jesienne zbiory, który mocno opóźniał się ze wzrostem, skutkiem czego jeszcze gdy było ciepło zaowocował ładnie na pierwszym gronie i...więcej nie zdążył.
Mimo że przyszły temp. Poniżej 10 stopni wzasadzie nie stracił woli walki, jedynie odrobinę zwolnił ze wzrostem.
Obrazek
Ma kilka pomidorków na drugim gronie ale kwitnie na nowych pędach i w ogóle wygląda jakby był maj a nie październik.
Obrazek
Obrazek

Żal mi niemożliwie go likwidować, ale już mamy w nocy solidne przymrozki. Na razie dostał miejscówkę w domu. Zobaczymy jak mu podpasuje.

Nie jest jedynym owocującym pomidorem na tarasie, ale jako jedyny jest w tak dobrej kondycji. Synyj, który jest w skrzyni przy ścianie też walczy o dzieci z determinacją wartą wpomnienia, a Malachitowa Szkatułka dziś oddała swoje ostatnie odchowane potomstwo
Obrazek

Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dorodne pomidory! ;:oj
Szkoda jeszcze likwidować ale pora roku wymaga od nas determinacji.
Moje do końca września były krzakami zielonymi, bez przebarwień ale huraganowy wiatr zrobił swoje.
Już ścięte, zielone pomidory rozłożyłam na gazetach, może jest szansa by nabrały koloru?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Szkoda likwidować tak dorodne pomidory.
Ciekawe czy Dwarf dalej będzie rósł i wyda następne owoce.
Skoro da się przechować Micro Toma to na pewno uda się i inne odmiany, trzeba tylko na takie trafić.
Można potem zdjąć i ukorzenić czubki mając bardzo wczesną wiosną nowe sadzonki.
Czy o tym myślisz w przypadku Dwarfa ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ogólnie to chciałam mu dać szansę z drugim gronem, ale po namyśle postanowiłam go nie ogławiać. Zobaczę co będzie. Czy nie będzie chorował i czy będzie zawiązywał owoce. Oczywiście troszkę mu będę pomagać w tym :wink: Zobaczymy czy równa temperatura pokojowa nie doprowadzi do zbytniego wydelikacenia, czy nie ujawnią się jacyś dzicy lokatorzy itd. Jest spory, troszkę to będzie kłopotliwe, ale spróbuję, a co mi tam ;:170 W końcu kiedyś uprawiano pomidory na salonach jako pokojowe rośliny ozdobne
Dziś ostatnie zbiory balkonowych bakłażanów, krzaki ściął przymrozek, ale owoce są ok.
Tym samym bakłażanowy sezon zakończony :heja
Obrazek
Grażynko jeśli są wyrośnięte to na pewno dojrzeją.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”