Drzewa owocowe - cięcie Cz.I

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Trudna sprawa.... Nie wszystkie gatunki drzew owocowych przycina sie jednakowo. O przycinaniu pisaliśmy w tej sekcji:

http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=34

Spróbuj znaleźć za pomocą wyszukiwarki wpisując słowo "cięcie"- jest mnóstwo tematów.

Możesz też wklejać zdjęcia pojedynczych drzew ,a forumowicze na pewno postarają sie powiedzieć ,gdzie należy je przyciąć. Teraz nie jest odpowiedni czas na cięcie drzew owocowych, ale możesz już zebrać materiały na ten temat :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Mam wrażenie,że tych drzew jest za dużo, mają zbyt ciasno. Ja bym się najpierw im dobrze przyjrzała do późnej jesieni, które mają najlepsze owoce, które najlepiej owocują, najzdrowsze, a te, które tylko robią tłok, wycięła, albo jeszcze lepiej wykarczowała. Można też zaczekać dwa lata, bo niektóre, jak np papierówka, owocuje co dwa lata.
Waleria
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Post »

Proszę dokładnie powiedzieć jak przycinać drzewka.W których miejscach, ogólnie wszytko co jest możliwe abym nie schrzanił sprawy :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczytaj najpierw używając wyszukiwarki i jak napisała aniawoj jak wkleisz zdjęcie każdego drzewa z osobna pomożemy. :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

ja Ci podrzucę jedną radę, którą mi wbijano do głowy; bezpośrednio po zbiorach przycina sie drzewa pestkowe (czereśnie, wiśnie, śliwy - raczej rzadko), wczesną wiosną, a właściwie na przedwiośniu (luty, początek marca) drzewa ziarnkowe. Ale najpierw poczytaj wszystkie wątki, które Ci wskazali.
ewa pytlech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 cze 2008, o 16:28

Cięcie drzew owocowych

Post »

Cześć działkowicze. Mam ogromną prośbę, chciałabym przyciąć czereśnię, a nie wiem, kiedy zrobić to najlepiej, Na wiosnę czy po pierwszych przymrozkach. Dzięki za każdą wiadomość. Pozdrawiam słonecznie.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Przenoszę do odpowiedniej sekcji. W Prośbach do Admina mówimy raczej o sprawach organizacyjnych i technicznych dot. samego forum, a nie o drzewkach w sadzie :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
klior
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 15 maja 2008, o 14:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Cześc, wiśnie i czereśnie tnę w sierpniu. Cięcie wiosenne powoduje mocne gumowanie. Pozdrawiam :)
ewa pytlech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 cze 2008, o 16:28

Post »

Dziękuję Ci za radę. Od niedawna mój wnuk dopuszcza mnie do komputera i stąd nie bardzo wiem gdzie czego szukać. Po prostu klikam w ciemno, trafiłam na forum i pomyślałam, że tu rozmawia się o wszystkim. A więc wybaczcie moje nieporadne kroki, przepraszam za gafę i przyjmę każdą krytykę. Serdecznie pozdrawiam.e
Awatar użytkownika
Działkowiec
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 kwie 2008, o 10:54
Lokalizacja: Warmia i mazury

Post »

Ja słyszałem, że drzewka się przycina jesienią.Ale dobrze, wszystko przestudiuje :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czereśnie przycinamy po zbiorze owoców. Rany po przycięciu smaruj pastą Funaben.
Pozdrawiam Andrzej.
irma510
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 25 lip 2007, o 13:12
Lokalizacja: okolice Szczytna

Post »

Czytam wszystkie interesujące mnie dyskusje na forum i temat ten zainteresował mnie ,ponieważ ja również muszę wyciąćdużą ilość konarów ze śliwy.Nie wiem dlaczego uschło na niej bardzo dużo konarów ale tylko w górnych odcinkach. Na wiosnę ,kiedy rozwijały się liście widoczne były całe suche gałęzie.Ponieważ jest to najlepsza moja węgierka chciałabym ją odmłodzić.Jest ona bardzo wysoka(ok.8 m.) i jak będę wycinać to chyba od dołu.Dodam jeszcze że wypusza dużo odrostów.Proszę o podpowiedż ,czy można ją ciąć na jesieni.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Według mojej wiedzy (niestety jeszcze nie praktycznej, lecz xiążkowej) drzewa pestkowe (wiśnie, czereśnie, śliwy ale chyba też brzoskwinie i morele) tnie się po owocowaniu, czyli koniec lipca-sierpień. Tak też zrobię w tym roku. Chociaż jedną śliwę obcinałem w lutym, pozbawiłem jej kilku dużych konarów i zniosła to dobrze. Rany się goją, wypuszcza młode odrosty i ma w tym roku mnóstwo owoców.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”