Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Tak bezproblemowo piszesz o tym przesadzaniu, jakby to pikowanie było :wink: No ale w końcu doświadczony ogrodnik, to i przesadzania się nie "baja". Czy przesadzasz nawet te róze, które rezydowały na swojej miejscówce parę lat? Ja tez bym coś przemiesciła, ale jakos sceptycznie do tego podchodzę w mysl zasady, że róze to rośliny głębokokorzeniące się, boję się, że pouszkadzam tez coś obok... :roll: Czy coś Ci kiedyś padło z powodu przesadzania? Ja dopiero teraz widzę, jak będę miała cisno. Fajnie się sadzi małe kikutki, a potem się zaczyna :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, jak to zmniejszyłaś areał?
Tyle przesadzania, żeby zrobić mniejszy ogródek? A gdzie wsadzisz to co jeszcze zaplanowałaś?
No faktycznie możesz mnie przebić ;:306
Ale za to możesz zapomnieć o chwastach :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy,mamy słoneczną pogodę, idealną na prace w ogrodzie, taka aura ma utrzymać sie jeszcze przez następny tydzień ,
to na pewno zdążysz z przeprowadzką panienek i roślinek . Przymrozki w moim terenie zapowiadają dopiero w drugiej połowie
listopada. Daysy na pewno zdążysz ;:333 a już od wiosny będziemy podziwiać Twój piękny ogród . Ciekawe jak Fuksja przetrwa
zimę. ;:168
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

No to mnie pocieszyłyście prognozowaną pogodą.Mam też wiele do zrobienia.
Przesadzałam już róże i to wieloletnie.Na nowym miejscu odżyły, jak po dobrej kuracji.Fuksję Magellana,też zimowałam w gruncie,ale zawsze wokół rośliny okrywałam glebę -chroniąc korzenie.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich serdecznie :wit

Pogoda faktycznie dopisała, sobota była piękna ale ja musiałam być w pracy, później na cmentarzu z wnuczkiem, obiad i dzień zleciał nie wiadomo kiedy. W niedzielę obiad i po obiedzie można było wyjść do ogrodu. Udało się przenieść na nowe miejsce 4 szt. Reine des Violettes, trochę poprzycinać jałowce, żeby odsłonić więcej miejsca dla róż i tyle się napracowałam.
Na szczęście następna sobota wolna, być może uda się wreszcie przenieść pozostałe 8 róż/4 Nevady i 4 M.Hilling/ i na nich tegoroczne
przeprowadzki się kończą. Rabatówki poczekają do wiosny, tak jak trawy.


Oleńko
z gratulacjami poczekajmy do wiosny, wówczas będziemy wiedzieć czy różyczki przeżyły roszady. Pogadałam sobie z nimi, obiecałam lepsze miejscówki, ale czy uwierzyły ;:131 :wink:
Z okryciem różyczek poczekaj do mocniejszych mrozów, one nie takie delikatne jakby się zdawało. Ja okrywam tylko róże posadzone w bieżącym roku, później muszą radzić sobie same.
Osobiście życzyłabym sobie łagodną zimę z wiadomych względów a jaka będzie okaże się niebawem.

Aniu może pikowanie faktycznie to nie jest, ale nie są to pierwsze moje ogrodowe przeprowadzki, trochę ich się przez wiele, wiele lat uzbierało. Jak do tej pory wszystkie roślinki mają się dobrze, nawet Ilse Krohn Superior przesadzana w lipcu/pomyłak z Novalisem/. Troszkę się na mnie boczyła, ale zapewniłam odpowiednią ilość wody i przekonałam ją, że to dla jej dobra. Novalis też przeżyła ;:333
Reine, Nevada, Rhapsody i Hilling rosły na swoim miejscu od 2013 roku, nie powiem trochę się przy nich trzeba było namęczyć przy wykopywaniu, ważne jednak by miały jak najwięcej drobnych korzonków.
Korzeń palowy służy roślinie bardziej do stabilizacji.
Jeśli przesadzasz starsze rośliny, zrób to w 2-ch etapach najpierw poodcinaj wokół rośliny korzonki, aby zmusić ją do wytworzenia jak największej ilości nowych np. wiosną a jesienią wykop całą roślinę i przesadź na nowe miejsce.Ten sposób wykorzystałam przy przesadzaniu dużego bukszpana. Nie stracił nawet jednego listka ;:333
Pamiętaj też o zredukowaniu części nadziemnej, ale to chyba wiesz, nie żałuj więc sekatora ;:215 . Powinno się udać.

Gosiu, przychodzą takie chwile, że człowiek musi, tym bardziej, że lat nie ubywa tylko przybywa i tak zostanie ponad 1000m do pielęgnowania.
Największy problem jak do tej pory - gdzie to wszystko pomieścić. Będąc już kilka lat na forum przekonałam się, że nie ma rzeczy niemożliwych, skoro Wy dajecie radę, ja chyba też sobie poradzę ;:333
Uszczknę troszkę trawniczka to tu, to tam, może powstanie jakaś rabata i jakoś dam radę, a mnie łatwiej będzie ogarnąć całe dotychczas zgromadzone dobro ;:173

Wandziu, prawda, pogoda była wyśmienita, ale musiałam iść do pracy, wnuczek został na weekend pod naszą opieką, więc ogród zszedł na dalszy plan. Trochę nadrobiłam niedzielą :oops: ,przesadziłam 4 róże.
Za te wszystkie przepracowane niedziele trafię chyba do najciemniejszego miejsca w piekle ;:224 .

Dziękuję wszystkim za wizytę. Postaram się wieczorem wkleić kilka fotek. Tymczasem :wit

Lodziu też swoim pannom obiecałam lepsze warunki, mam nadzieję, że mi uwierzyły i chociaż spróbują poczuć się dobrze na nowym miejscu ;:333
Na razie jeszcze kwitną, więc zostawiam je w spokoju, ale jak zważy je pierwszy przymrozek usypię kopczyki z kompostu i obsypię dodatkowo ściółką, bo w tym roku sosny nagubiły mnóstwo igliwia. Już przygotowałam dla NICH kołderkę ;:333 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy pracowita z ciebie mróweczka ;:333 Panny Różanki powinny to docenić, a piekłem się nie martw (mówią że zarobkowo, jak nie musisz to nie powinnaś pracować :) ) a tak dla przyjemności i rekreacji to nawet wskazane i do tego jak świeci ;:3 U mnie na wsi to nawet rolnicy wykorzystują ;:3 w niedzielę ... w końcu jak ono pracuje to oni też ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy z różyczek Kosmos, będziesz na pewno zadowolona ;:333 Toninka ma racje to super róza.
;:oj obym tylko tej pannicy nie przechwaliła ;:306
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wandziu to dla mnie dobra nowina, to będzie druga róża nie do zdarcia w moim ogrodzie, na razie palmę pierwszeństwa dzierży Garden of Roses

Listopad
Obrazek

Październik
Obrazek

Wrzesień
Obrazek

Sierpień
Obrazek

Lipiec
Obrazek

Czerwiec
Obrazek


Ewo czuję się rozgrzeszona, wielkie ;:180 , skoro rolnicy pracują w niedzielę :;230 Muszę nadrabiać niedzielami, bo dzień w tygodniu jest bardzo króciutki, a ja zbyt późno wracam do domu.
Dla takich widoków warto ryzykować mimo wszystko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troszkę obiecanych wspomnień na dobranoc :wit Miłych snów ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

W taki mglisty i szary dzień z przyjemnością I to wielką oglądam tak dorodne,zdrowe piękne róże. ;:173
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, widok dobranockowych wspominkowych Twoich róż,poprawił mi humor na rozpoczęcie dnia.Są piękne,dorodne......ach.. ;:333 Mogłabyś zdradzić jakie to odmiany ? Pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Lidziu piękne różane fotki, a i lilie też wspaniałe ;:333 ... Dobrze, że można utrwalać piękno na zdjęciach ... lżej doczekać kolejnej wiosny ... Jak oglądam to i zapach mogę sobie przypomnieć ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Chyba muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać na taką Garden of Roses. Co prawda moja jest ze mną dopiero pierwszy rok, ale dobrego mogę o niej powiedzieć tylko to, że jest zdrowiutka. Kwitła tylko raz i to ledwie kilkoma kwiatuszkami, dużo słabiej niż inne pierwszoroczne krzaczki. Ale skoro wszędzie jest chwalona, to i ja na pewno doczekam się cudnych kwitnień.
Sporą rewolucję robisz w ogrodzie, przesadzanie kilkuletnich krzaków nie jest łatwym przedsięwzięciem. Ale jak widać, jak się do tego podejdzie z głową i sposobem, to wszystko może się udać. Mocno trzymam kciuki, żeby różyczki polubiły swoje nowe miejsca i przyszłym roku dały czadu, jak robiły to do tej pory. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

U mnie Garden też zdrowiutka, ale kwitła słabo, co prawda nie tylko raz, ale już od ponad miesiąca stoi bez kwiatów
Daysy, nadal nie mogę sobie wyobrazić tej przeprowadzki na mniejszy areał. To co stanie sie z tą niezagospodarowaną częścią?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”