Pierwsze koty za płoty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Jadziu, witam Cię w moim wątku ;:196 Zdjęcia wklejam z Fotosika ze stopki pod odpowiedzią i jakoś mi się wydaje, że tam nie ma możliwości zmiany rozmiaru. Tzn. jest ale zdjęcie pełnowymiarowe wychodzi z kolie za duże. Słonka niestety brak, a co gorsze również brak deszczu. Chociaż taki pożytek mógłby być ze zmiany pogody. Wody na działce jeszcze nie ma, a rośliny już spragnione

Witaj Iwonko-iwona0042 :wit Również wstrzymuję się z wyrzucaniem. Poczekam

andzia458, witaj :wit życzę powodzenia w ukorzenianiu hortensji. To nie powinno być trudne. Hortensje są bardzo wdzięcznymi roślinami

Ewo, to Nostalgie. Jest piękna

Wspomnień ciąg dalszy

Skoro miejsce pod róże już gotowe, to teraz trzeba wykopać dołki, bo przecież panienki mogą przyjechać każdego dnia. Kopaczem miał być mój eM. Podrzuciłam mu do obejrzenia filmik o sadzeniu, gdzie pokazane było narządko do kopania dołów. Początkowo nie przejawiał jednak zainteresowania, aż do czasu kiedy usłyszał , że będzie musiał wykopać ich 30 ;:202
I narządko jest. Ta daaaam

Obrazek

Bardzo się przydało. Mimo takiego ułatwienia i tak się nieźle zmachał ;:134 Ale za to cała robota została wykonana jednego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oczywiście nie wszystkie róże zmieściły się na różance. Pozostałe znalazły miejsca na innych rabatkach. A dla tych ostatnich, co to zostałam zmuszona do ich kupna, znowu poświęciłam kawałek trawnika ;:306

A teraz uśmiałam się do łez ;:112 Ja tak sobie piszę i piszę do Was i eM w końcu się pyta: A co Ty tak ciągle siedzisz w tym komputerze? No to zeznaję, że piszę swój wątek. Na co on: To co ty nic nie mówisz, przecież ja tam jestem głównym aktorem :;230 ;:1
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwona, narzędzie do kopania dołów bardzo sprytne i przydatne ;:108
Jestem bardzo ciekawa jak Ci się spiszą te różyczki w obecnym sezonie :lol:
Moje w pierwszym sezonie po posadzeniu nie oszałamiały, ale po kilka kwiatków miała każda ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Oj będę częstym gościem, masz moje ukochane hortensje i kilka róż mamy takich samych

No i koniecznie przesyłam pozdrowienia dla głównego aktora ;:306

Hortensja Sundea moje nowe marzenie ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Ewa, dziękuję ;:180 Udało się. Nie powiem, że poradziłam sobie sama. Dzięki Twoim wskazówkom razem z eMem daliśmy sobie radę.

Zuza, będę się cieszyć nawet jak będą miały tylko kilka kwiatków

Paulina,cieszę się, że jesteś :wit Odwiedzaj ile chcesz. Hortensje będą w dużej ilości, to moja miłość i duma

Pierwsze róże przyjechały z Flo?? Sadziliśmy 24 października

Obrazek

Obrazek

Następne z Ro??.nt. Te były sporo później. Sadziliśmy 8 listopada

Obrazek

Pozdrawiam

I na samym końcu z Roza?.um. Ale te były zamawiane najpóźniej, bo dopiero pod koniec listopada. Te sadziliśmy 2grudnia. Niestety zdjęć nie ma.
Wszystkie różyczki dostały cieplutkie kołderki z darni. Tyle jej było, że spokojnie mogłabym jeszcze kogoś obdzielić

Większość krzaczków tę dziwną zimę przeżyła. Czy dobrze tego nie wiem. Za jakiś czas okaże się w jakiej są formie

Anahe. Początkowo wyglądała bardzo mizernie. Teraz widać, że się stara
Obrazek

Susanna Tamaro. Ta z kolei na jesieni wyglądała bardzo źle. Ale na szczęście dycha
Obrazek

I Anne de Kiev. To jest różyczka mojego eMa.

Obrazek
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonka1 pisze:Albo Sundae Fraise
Obrazek

o jacie ... jaki krzew.... napisz ile ma latek. Prześliczna.

Widze, że masz duzo nowych nasadzeń róż, ja za namową Wandzi (Wanda7) zakupiłam 6 Pasteli 2015 rok to była ich inauguracja u mnie , zime ładnie przeżyły, może jeśli mnie zachwychą dokupię więcej..
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko cieszę się,że masz Anahe,jestem ciekawa jak się będzie u nas spisywała...
Marca Chagall miałam w koszyku i usunęłam,będę u Ciebie podglądała ;:333 Może się do niego przekonam?
Sundae Freise ..chyba każdy marzy o takiej bujnej i zdrowej hortensji...bajka ;:167
U mnie cały dzień pada... ;:222
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Witam i ja Iwonko na forum ;:196.Chyba Jadzia Cię zmotywowała do otworzenia wątku ;:333 .
Piękne zakupy ;:63 Będzie co podglądać ;:108 . Hortensje ;:oj prześliczne. Działeczka mała, ale i na tych 300m można się nieźle narobić.
Po weekendowej przerwie przyjemna niespodzianka ;:138 ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Hej Iwonko! Będę wpadać, bo my działkowicze musimy się wspierać. Powierzchnia u mnie taka sama, też działam sama, w zeszłym roku odpuściłam, ale teraz będę nadrabiać. Róż będziesz miała mnóstwo, będzie na co popatrzeć. Ja mam kilka różyczek, ale młodych, jeszcze nie pokazały co potrafią. EMa zawsze chwal, przecież tak Ci pięknie pomaga. Syn również. Mój ma dopiero 9 lat, ale potrafi pomóc i docenić kwiatki....trzymam kciuki za udany sezon ;:172
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Basiu-fiskomp :wit Witam Cię w moim ogrodzie. Sundae Fraise mam 4-5 lat. Na tym zdjęciu to trzyletni krzaczek. Nie czekałam aż mnie zachwycą moje własne róże. Zachwyciłam się nimi u innych i zaszalałam :heja

Aniu-annes 77, u mnie niestety bez kropli deszczu :( Anahe jest cudna. Mam nadzieję, że będzie warta naszego zchwytu

daysy, nie tylko Jadzia. Ty też maczałaś w tym swoje łapki ;:196 To był zupełny impuls. Pomyślałam, że spróbuję, jak nie wyjdzie to się nikomu nie przyznam i już ;:185 Ale wyszło i jestem :wit

Aniu-nyna76 :wit Moje róże nawet nie miały jeszcze możliwości pokazać co potrafią. Mam nadzieję, że mnie nie zawiodą ;:218
Swoich mężczyzn zawsze chwale. Co prawda na działkę muszę ich zaciągnąć wołami ;:306 , ale jak trzeba, to zawsze mi pomogą ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Swoich mężczyzn zawsze chwale. Co prawda na działkę muszę ich zaciągnąć wołami ;:306 , ale jak trzeba, to zawsze mi pomogą
i to się chwali to porządni faceci ;:108 .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwona, widzę że róże przetrwały tę dziwną zimę ;:333
Teraz to tylko czekać na kwiaty. Ja też wsadzałam na jesień kilka panienek. Bardzo jestem ich ciekawa ;:65
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Za oknami szaro i buro. Słońca nie ma, deszczu również brak. Przecież taka pogoda niczemu nie służy ;:222
Na działce już trochę podziałaliśmy, ale jeszcze ciągle dużo pracy przed nami. Najważniejsze, że udało się nam zrobić wertykulację trawników.

Obrazek


Obrazek

Zieleni przybywa, pojawiają się pierwsze kolory . Jeszcze ich niewiele, ale jak cieszą. Rośliny raz pobudzone do życia, nadrabiają czas . Rosną jak na drożdżach.
Tak było jeszcze kilkanaście dni temu

Obrazek

Obrazek

A tak było w niedzielę

Obrazek

Obrazek

Inne roślinki też pokazują na co je stać ;:134

Miłek dopiero startuje, ,ale już niedługo będzie można podziwiać go w pełnej krasie

Obrazek

Sasanka

Obrazek

Piwonia majowa

Obrazek

Cesarska korona. Zakwitną chyba wszystkie jakie mam

Obrazek

Te tulipany mają największe pąki

Obrazek

Ciemiernik

Obrazek

Lilie Martagon

Obrazek

Pustynniki doskonale przezimowały i teraz górują nad innymi roślinami ;:138

Obrazek

To dopiero ułamek tego, co rośnie za moim płotem. Jeszcze tylko chwilka i rozpocznie się prawdziwa parada kolorów.
Zapraszam
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsze koty za płoty

Post »

Iwonko u mnie podobnie smętna pogoda,nieprodukcyjna...szaro,zero słonka jakby ktoś lampkę zgasił ;:222
U Ciebie na szczęście wszystko wychodzi na powierzchnię ;:333 Co to za lilie te z ciemnymi końcami?
Masz miłka ;:oj ,już od pewnego czasu na niego się czaję,ale cena spora...długo mieszka u Ciebie?
Trawnik porządnie przetrzebiony,to się chwali ;:333 Korony cesarskie u mnie znów wystawiły liście bez pąków ;:222

Miłego dzionka ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”