W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.

Jak odbieramy wypowiedź jednej z emigrantek polskich ?

Zgadzam się, ma rację.
17
71%
Nie zgadzam się.
7
29%
Nie wiem.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

25 demokracji wyprzedano prawie wszystko. Wolna Polska, tak wolna od wszystkiego. Dzisiaj politycy wszelkiej maści i opcji mamią społeczeństwo chcąc ich dobra. A jak to dobro wygląda każdy chyba widzi. Pełno ludzi w polityce obłudnych , złośliwych, wrednych z wygórowanym do granic możliwości ego, mściwych podpierającymi się fałszywie najwyższymi wartościami czy to patriotyzm czy wiara. Dla mnie to iluzja, bo pamięć mam dość dobra i pamiętam te same twarze i ich słowa i czyny rok temu, pięć czy dziesięć lat temu, a nawet dwadzieścia. I co i nic. Dziadostwo naokoło, ludzie upodleni do granic możliwości i co rusz znajdzie się jakiś mądry w krawacie czy inna damulka z zagranicy ( co siedzi tam i pierdzi ze 20 czy 30 ) lat i ona wie co dla nas najlepsze, tak piszę dla nas bo jestem Polakiem i wierzę Polsce a nie politykom i tak jestem wierzący, ale wierzę w Boga a nie w obłudny i pazerny kler czy ich popleczników judaszowe plemie. Obłuda i zakłamanie. Polska tam dla tych wysoko nic nie znaczy. Tylko kolejną dojną krowę, którą naszym kosztem można doić.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

mirzan pisze:Rząd nic nie zrobił.Rząd stworzył plan sześcioletni,później pięcioletni, elektryfikację wprowadził,czytać
ludzi nauczył.
O to to właśnie! Nauczył prostaków czytania i pisania, wprowadził hołotę na salony i dopuścił dziadostwo do głosu!
Puść chama do biura to atrament wypije!
No i efekty co jakiś czas z mniejszym lub większym hukiem nam się objawiają! :evil:
Co jeden to lepszy Poligraf Poligrafowicz :?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Miej więc pretensję,do tych,którzy uchwalili pierwszą polską Konstytucję 3 Maja,to oni chamom pozwolili
głosować. Nauka czytania i pisania,to następny etap narodowego zwyrodnienia? A kto temu winien? Komuchy.
Jeśli za Bieruta biegałaś z karabinem, kiedy inni pracowali,to nie miej pretensji do karabinu,do Bieruta,
do butów,ale do siebie.
Jedni ryli pod Polską,aby kraj przewrócić,ja ryłem w kopalni,pod ziemią,aby kraj zbudować.Każdy ryje jak umie.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

.
No tak się składa, że ja nie mam pretensji - niestety: peace love i flower power :wink:
mirzan pisze:Jedni ryli pod Polską,aby kraj przewrócić,ja ryłem w kopalni,pod ziemią,aby kraj zbudować.Każdy ryje jak umie.
a ja nie ryję, bo nie mam ryjka :D

Ale Ty, widzę, uważasz nasz naród za zwyrodniały? hmmmm..... ;:131

a tak serio - mnie nie kręci pożeranie się na tle politycznym, sory.
W poprzednim poście pokazałam tylko, może trochę nazbyt prowokacyjnie, że medal może mieć też drugą stronę.

I nie chcę się wdawać w dyskusje na temat 'wspaniałości' komuny, bo za długo by nam zeszło, a i temat nie bardzo pasuje.
Podobało Ci sie za poprzedniego ustroju - ok, Twoje prawo, ale nie neguj tego, że były w nim i takie elementy, którymi - delikatnie mówiąc - nie można się raczej chlubić. I nie udawaj, że nie ma takich, którzy mają powody, żeby źle wspominać tamte czasy.

A co do wspomnianego pisania - ciekawe że jakoś w innych krajach komuny nie było, a popatrz - wszyscy czytają i piszą! Może to nie wyłącznie zasługa komuny, tylko normalna kolej rzeczy więc?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Małe sprostowanie. Nie gloryfikuję ,,komuny,, tylko tępię bezmyślność. Chociaż taką - komuny u nas
nigdy nie było,a wielu bojowników walczy z nią, niczym Don Kichot z wiatrakami.
Przykład, myślenia politycznego: Żona Ambergolda w więzieniu urodziła dziecko. Ustrój wolnorynkowy
jej to zmajstrował? Sądzę,że strażnik więzienny,ale na pewno niejeden,powie,że to przez komunę.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

mirzan pisze:....... tępię bezmyślność. Chociaż taką - komuny u nas
nigdy nie było,a wielu bojowników walczy z nią, niczym Don Kichot z wiatrakami.
...
Nigdy nie było ?! ;:oj ;:306 Chyba w tym momencie większość Forumowiczów ryczy ze śmiechu , czytając to. Albo załamuje ręce.
Wolne żarty chyba.... "nie było komuny". Wszystko można powiedzieć ale litości nie takie , przepraszam za niedwuznacznik, farmazony. Litości czlowieku, tu nie ma tak bezmyślnych ludzi i nie musisz tępić ich/naszej bezmyślności.
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Ano ryczą,bo nie odróżniają komuny od socjalizmy,socjalizmu od matriarchatu,tego ostatniego od
od dyktatury,ani od monarchii.Ciekawy jestem gdzie w konstytucji zapisano ustrój komunistyczny?
Może trudno będzie znaleźć. Wobec tego przypomnij,który z polityków, wdrażał podstawową zasadę
komunizmu - każdemu według potrzeb?
A gdyby tak jakiś komunista stwierdził,że potrzebujesz nowego samochodu i go dostaniesz,nadal byś rechotał?

No ta jaka ta komuna była w końcu? Bandziorów po lasach ganiali? To nie komuna,to wojsko.To co ONA robiła?
Że się kraj po wojnie odbudował,to źle? Teraz komuny nie ma, a według niektórych polityków,kraj w ruinie,
to dobrze?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Każdy ustrój . który nawet może pasować większości komuś zawsze nie będzie pasować ot taka już jest wredna ludzka natura. Ludziom marzy się władza i mamona najlepiej w worach. Oczekiwania duże , rzeczywistość niestety nie jest już taka piękna. Dlaczego tam w podanym przez mirzana przykładzie to upadło ? Pragnienie władzy i żal komuś dupe ściskał. Że jest dobrze, że jest aż tak dobrze w sumie za dobrze. U nas z poprzednim ustrojem było trochę podobnie. Ludzie sami to zniszczyli, sami pozwolili zniszczyć zakłady pracy myśląc, że forsa znajdzie się nie wiadomo skąd. A tak się stało, że większość majątku przejęli cwaniaki i zagraniczny kapitał. I staliśmy się murzynami we własnym kraju. Nie liczy się nic tylko się nachapać dla siebie i swoich dzieciaczków i jak widzę dotyczy to każdej władzy, która nastąpiła po 89 roku. Parę osób tylko nie dorobiło się niczego, bo im najwidoczniej nie zależało , ale znaleźli się po niewłaściwej stronie barykady albo zostali zgnieceni jak robaki. A reszta mruży słodko oczka i kombinuje ,a dwie krowy są jeszcze do wydojenia, Polska / ta już prawie na zapuszczeniu i pójdzie na ubój i UE ta jeszcze młoda to nie wiedzieli z której strony podejść, co by nie kopła teraz bardziej obeznane w końcu tyle lat jesteśma w tej junii :;230
Tam takie piękne zdanie było napisane, stworzyć system ekonomiczny w którym dobro wspólne było ważniejsze od interesów indywidualnych, więcej pytań nie mam .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Ale ja mam pytanie,chyba będzie do małolatów. Jakie cechy,elementy, przepisy, poprzedniego ustroju,
wskazują,że to był ustrój komunistyczny?
Nie chodzi mi o banały,że pałowali,bo mnie stary też pasem nieźle lał,a poglądy miał raczej wolnorynkowe
[to ustrój gospodarczy] a politycznie był za patriarchatem.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Szprytne pytanie, chyba wiem o co ci chodzi mirzan, ale czekam na , no chociażby na Administratora. :wink: W sumie miałem myśl, że komunizmu nie było, ale socjalizmu także nie, było no każdemu wedle zasług, bo na każdemu wedle potrzeb niestety nie było ani czasu ani założenia w prawdziwym tego słowa / i chęci/ znaczeniu. Bo każdy miał inne potrzeby, a to już by było niedopuszczalne wedle twierdzenia, że wszyscy mamy takie same żołądki i każdemu po równo. Jedno wykluczało drugie i ta ciągła wredna ludzka natura, że niektórym nie było by nigdy za dużo. W sumie każdy ustrój moim zdaniem to tylko teoria, a praktyka co innego i każdy system ludzie potrafią nagiąć wedle własnego zapotrzebowania. Jedno się tylko zgadza od kąd istnieje rodzaj ludzki, bogaci rządzą a biedota zawsze dostaje po dupie.

W sumie tak jak pisałem, że nie było tego i tamtego / ustroju/ to mi się żarcik przypomniał. Na poczatku niciewo niet, towariszcz Bóg prachadził ulicami Maskwy


Podpisano Towariszcz Pietrucha
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

Psychologia zna takie przypadki jak Twój - to się nazywa 'wyparcie' i należy do grupy tzw. mechanizmów obronnych.
Dlaczego Ty wypierasz ze swojej świadomości pewne fakty, to ja nie wiem, ale przypomnę Ci w takim razie pewne zjawiska:

- bezklasowość, z uprzywilejowaniem określonej grupy społecznej - proletariatu - chłopów i robotników - była? była, plus wszystkie teorie o braku wyzysku i ucisku klasowego
- kółka, spółdzielnie, wspólne gospodarstwa, likwidacja własności prywatnej, kolektywizacja - była? była,
- laicyzacja państwa, niszczenie religii i norm społecznych było? - było
- jedna powszechna partia, która miała władzę, rację i monopol na wiedzę co dla kogo będzie najlepsze, z włażeniem w każdą sferę życia prywatnego - była? była
- centralnie planowana gospodarka była? - była
- 'wrogowie systemu' wypatrywani czujnie byli - byli? nie w takiej postaci, jak w ZSRR, ale akcja była, a z nia zwiazana inwigilacja też miała miejsce
- cenzura, ograniczanie wolności słowa, propaganda, była? była

- prostytucja była? - nie była - bo w komunizmie prostytucja nie istniała 8-)

Inni pewnie dopiszą cos jeszcze, ja udaję się na południową kawę, więc miłej niedzieli życzę

-- 29 lis 2015, o 12:49 --

A w ogóle ja nie wiem, gdzie jest administracja, skoro tu się rozmowa nie na temat od 3 stron toczy :roll:
:wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: W sieci 6000 na tak, 325 na nie. A jak Ty ? Polka na emigracji - szczerze...

Post »

A może szukacie osła, na którym by można co nieco pojeździć. :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”