W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Nooo.. jak mam 40 kg "na plus" to mniej więcej można policzyć ile mogę ważyć :oops: - dążę do 65kg, to waga, przy której wyglałałam bardzo dobrze, tak jak niektórzy nawet przy mniejszej ilości kg. Bywało, że ważyłam poniżej 60-tki, ale wtedy znajomi pytali, czy wszystko ze mną OK ;)
Mnie zgubiła diametralna zmiana stylu życia. Przed urodzeniem dzieci chodziłam na fitness, pływałam, tanczylam. Nie wiem, cz ktoś kojarzy jak wyglada taniec irlandzki- tam są takie skoki, ze niemal wisi się w powietrzu, żeby się tego nauczyć trzeba godzinami wypacać hektolitry potu- pamiętam jak co sobotę jechałam rowerem na drugi konic miasta na 5h treningu i znów powrót rowerem. Zbieranie na czworakach klocków po dywanie ma się do tego nijak ;:306
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Do tego wątku weszłam trochę z ciekawości, bo choć sama mam półkę ksiązek o odchudzaniu, to zawsze można się czegoś dowiedzieć no i przede wszystkim powspierać- razem raźniej ;:4 .
Ja na razie powoli wciągam się w trening na rowerku stacjonarnym, do tego spacery, potem ogródek, tyle ile dam radę w tym roku. Kontrola kalorii, bo nie mogę jeść zbyt mało (karmię piersią). U mnie jest założenie, że zmiany mają być długie, powolne... i trwałe :D
Lady-r, na pewno dasz radę, pomyśl ile ja mam do zrobienia, a też dam radę :wink:
Najdziwniejsze, że kiedyś, po pierwszej ciąży tez miałam tyle do zrzucenia i wtedy wydawało mi się to dużo, a teraz chciałabym, zeby już tyle tylko mi zostało!
Co masz zamiar robić/robisz, żeby osiągnąć swój efekt?
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Ja ćwiczę i polecam też tobie Calanetics. Ja z dietą redukcyjną ty jesz normalnie tylko ćwiczysz. Ja to ćwiczyłam i karmiłam młode nawet do 2 lat. Te ćwiczenia świetnie modelują sylwetkę, ujędrniają i przy normalnym jedzeniu też są efekty. :D Ile ma dzidzia miesięcy? ;:109
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Calanetics! Dobry pomysł! Coś dla mnie, bo nie przeciąża stawów. Kiedyś ćwiczyłam, ale w klubie z instruktorką, teraz chyba poszukam w necie lub kupię książkę, bo zamieszkaliśmy na wsi i koniec z fitnesami. Za to miałam pełny dostęp do łopaty i grabi :heja teraz nie wiem jak bedzie- dzidziuś ma 3 mies. mąż pracuje i nikogo do pomocy. Rozsądek nakazywałby redukcję upraw, ale mam niestety skłonność do rozmijania się z rozsądkiem na etapie planowania i siewów. :wink: Pojawia się on z powrotem, jak zaczynają rosnąć chwasty i co rok zastanawiam się, po co mi było 5 rodzajów marchwii, 3 kolory kukurydzy oraz jakieś kiwano, peppino, okra i inne cudactwa. O pomidorach lepiej nie wspominać...
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Dieta. I nie piszę o ograniczaniu spożycia, ale o dostosowaniu menu do osoby. Widzę to codziennie od trzech miesięcy. Kilogram tygodniowo w dół. Patrzę i nie wierzę. Ustalił to fachowiec. Trzeba jednak bezwzględnie przestrzegać zasad i menu. Dodam, że nie piszę o sobie, bo mi nie przeszkadza mój kształt przypominający betoniarkę.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Fachowiec, czyli dietetyk? Zastanawiam się właśnie nad taka opcją...
Na razie liczę kalorie ( bo lubię mieć nad tym kontrolę, serio) i eliminuje moje grzechy widoczne gołym okiem -słodkości, wszystko co za ma wysoki indeks glikemiczny i/lub zbyt dużo kalorii, smażonego i czekolady i tak nie jem bo karmię. Regularnie jadam i niezbyt wielkie posiłki, nie dopuszczam do tego, żeby poczuc głód, tylko od razu przekąska, żeby cukier nie skakał, bo to wróg odchudzania itd.
Staram się wykorzystać każdą okazję do ponapinania mięśni, bo naprawdę nie mam za wiele czasu. Ponieważ kiedyś ćwiczyłam, czuję jak te mięśnie budzą się, napinają -np. usypiam małego Adasia- (uważam, że to piekne imię :D ) nosząc na rekach i jednocześnie co jakis czas rozciągam łydki robąc wykrok, nachylam się nad przewijakiem i spinam pośladki, popycham wózek na spacerze i robie wymachy ramion. Tego sie w ciagu dnia nazbiera.
Dopiero kilka dni mojego oprogramu powrotu do formy a już czuję sie lepiej, bo dotychczas jakbym w sen zimowy zapadła- zerowy metabolizm.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

No ja też mieszkam na wsi i nie wykupuję diet, bo i tak połowy składników bym nie znalazła. :wink: Najlepsza dieta mż do tego więcej wody i błonnika no i zobaczymy.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Powiem tak, żona zaczęła jeść więcej (o wiele więcej niż jadła), ja mniej. Po miesiącu mieliśmy: Ona 4 kilo w dół, ja 1 kg w górę. Całe życie mówiłem komuś jak chciał zrzucić parę kilo - "żp". To chyba jednak chodzi oto aby jeść "inaczej".
A to imię, piękne wybrałaś dla syna.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

Adam (annodomini), co to jest "żp"?
Takie efekty? Wow!Musicie mieć naprawdę dobrego dietetyka! (i silną wolę).
Imię jest super, mój mąż zauważył kiedyś, że wszystkie Adamy to fajne chłopaki a starsza córcia (5l) jest fanką Akademii Pana Kleksa i wybór stał się oczywisty :)
rudiwos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 sty 2015, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Najważniejsze to zmienić złe nawyki żywieniowe. Nauczyć się prawidłowego odżywiania, unikać tłustego jedzenia.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

Z doświadczenia i SKUTECZNIE :idea:

Nie jeść wieczorem węglowadanów prawie , no max 10 procent :wink:
Nie jeść kolacji i nie dojadać po godz 19:00
Pić, ewentualnie w napadzie głodu sam ,ale tylko sam ser biały ewentualnie lekko posolony z chili suchą papryczką. Max 100-150 gram tego ratunku.
Rano koniecznie zjeść coś , nie wolno na głodniaka rozpoczynać dnia i z opóźnieniem jeść. To bardzo ważne wbrew logice. Po prostu chodzi o nie obniżanie metabolizmu przez przesuwanie pierwszego posiłku. To bardzo prowadzi do tycia - właśnie nie jedzenie rano śniadań. :idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: W.o...Odchudzaniu:

Post »

rudiwos pisze:Nauczyć się prawidłowego odżywiania, unikać tłustego jedzenia.
Raczej należy unikać węgli, a nie tłuszczów zwierzęcych, bo z rybami ostatnio różnie bywa.
8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Post »

"żp" to skrót od "żr.j połowę" - wstawiłem kropeczkę zamiast y :wink: bo nie wiem czy można użyć takiego zwrotu. To odnośnie skrótu. Ale u mnie to się nie sprawdziło, mimo że niby logiczne. W domu sprawdza się dieta opracowana pod konkretną osobę i jej potrzeby. Żadnych ograniczeń porcji, po prostu każdy posiłek, na każdy dzień z konkretnych produktów i w konkretnych ilościach. Przez pierwsze dni trochę absorbujące, ale po tygodniu rutyna. Zmiana nawyków żywieniowych. I żadnych suplementów, cudownych tabletek czy koktajli, które mają przynieść cudowny efekt - i jeszcze kosztują krocie. A ruch, wiadomo jeszcze nikomu nie zaszkodził.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”