Ogródek Gosi cz.15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

O Gosiu :wit Piękne twoje trawiszcza, z przyjemnością oglądam i werbeny, ;:215
Ja ich akurat nie mam.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, prawdą jest, że gorzej idzie przeróbka istniejącej już rabaty niż stworzenie całkiem nowej. Chciałam w tym roku przerobić swoją główną rabatę. Przesadzić część zbyt rozrośniętych piwonii, upakować 2-3 dodatkowe róże, niestety jak przyszło co do czego to okazało się, że tego mi szkoda, to w sumie wygląda całkiem nieźle w towarzystwie, a piwonie przecież mogą być odrobinę gęściej ;:306 Wykopałam jedynie gigantyczne ostróżki, które w tym roku sięgały ponad 2 m. i ostatecznie wyłudziłam kolejny kawałek trawnika na rabatę :;230
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Oj nie wiem :oops:
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu smagliczka nadmorska pięknie rozświetla rabaty i długo kwitnie. ;:138
Tylko dlaczego ona jednoroczna? :( Trawniczka masz jeszcze dużo, u mnie zaledwie kosiarka przejedzie, ale mój M jeszcze podpowiada, gdzie mogę podkopać. ;:306
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Margo2 pisze:Beatko, miło mi, że mnie podglądasz ;:306
Kiedy pokażesz swoje różności?
Gosiu jak ja coś mogę pokazać, skoro sama nie potrafie się tu odnaleźć ;:306 Zresztą nie jestem najlepsza w robieniu zdjęć i to co wstawiam na forum, zdaje sie być niepodobne do niczego. ;:218
Kiedyś mój eM z zatroskaną miną zadał mi pytanie : a dlaczego my właściwie zakładaliśmy ten trawnik? Żebym miała co rwać... odpowiedzałam ;:131
Zauważyłam, że masz sporo werbeny patagońskiej. Będziesz ją jakoś zimować czy potraktujesz jako roślinę jednoroczną?
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Soniu, biale zimowity to tegoroczny prezent od poniżej. Są przepiękne. Mój m. wtrąca swoje trzy grosze we wszystko co robimy w domu i na działce. Jest inny niż wszyscy inni faceci. Czasem żałuję, że nie jest obojętny, bo mogłabym szaleć w ogrodzie. No, ale jest jak jest.

Geniu ;:196 , ja mam wizję nowo zakładanej rabaty, ale gdy mam przeróbki to się gubię.
W sumie to tworzyłybyśmy zgrany tandem :wink:

Aniu, jak będziesz chciała nasionka werbeny to daj znać. Trawy koniecznie musza być w ogrodzie. :D

Sabinko, prawda, że najtrudniej zrobić przeróbki? Mam identycznie. Szkoda mi wywalić każdą roślinkę. O dziwo powoli zaczynam się uczyć. Ale nauka idzie powoli. ;:173
No, ale idzie, dzisiaj odmówiłam otrzymania dalii i piwonii.
Jest dobrze ;:215

Fabi, zastanów się ;:180

Teresko, ale wcale mi nie przeszkadza mi to, że ona jest jednoroczna. Wysiewa się wszędzie. Musze ją bardzo redukować.
Ale masz dobrze, mój w życiu nie powie, żeby zmniejszyć trawnik. Raczej rabaty ;:306

Beatko, z tym fotografowaniem to jest faktycznie problem. Trzeba mieć dobry aparat i dobre oko. Ja nie mam ani tego, ani tego. Wszyscy, którzy mnie odwiedzają w rzeczywistości mówią, że ogród wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach.
Ale to nieważne. Najważniejsze, że są osoby, z którymi tutaj rozmawiam, mogę podzielić się swoją radością z tworzenia ogrodu, a nawet uzyskać pomoc.
U mnie werbena nie chce zimować. Traktuję jak jednoroczna, ale pięknie się rozsiewa, więc nie ma problemu
Jeśli chcesz mogę podesłać Ci nasionka, albo wiosną sadzonki.
Chyba, że sama odbierzesz :)


Zrobiło się strasznie zimno. Zaczynam żałować, że w weekend nie zmobilizowałam się bardziej, żeby wsadzić cebulki tulipanów. Zastanawiam się, czy marznąć w ten weekend, czy zostawić na lepsze czasy
Co Wy sadzicie?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, ciężko powiedzieć jak jeszcze będzie. Były takie zimy, że dziewczyny jeszcze w grudniu sadziły tulipany ;:108 Póki co na przyszły tydzień zapowiadają pierwsze opady śniegu, więc może warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni niż sadzić później w ocieplanych rękawicach ;:224
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, nie wiem dlaczego chłopy upierają się tak przy tym trawniku. Mój trawnik jest ''ogrodzony'' kostką, więc uszczknąć się nie da, ale zaczęłam sadzić na środku ;:306
Cebulki tulipanów zdążysz jeszcze posadzić. Nie sądzę aby w połowie października spadło metr śniegu i trzymało do marca.
Czekam z moimi na posadzenie. Tam gdzie mają rosnąć kwitną dalie i begonie. Może dzisiejszy przymrozek zarządzi wykopki, a i tak to trochę potrwa.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

W tamtym roku sadziłam w grudniu tulipany i wszystkie inne w ilości hurtowej, jak na mój ogródek, czyli okolo 150 sztuk, i wszystkie kwitły wiosną. Nie wystartowała tylko szachownica kostkowana.
Nie bój się o termin, nic na siłę. Z drugiej strony: ja pracuję w każdą pogodę. Podobno jest tylko złe ubranie, nie pogoda :wink: - potwierdzam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu tak późno zakwitają Ci białe chryzantemy tiki tip? ,moje już przekwitły .
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11320
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Ja też nie posadziłam jeszcze wszystkich cebulowych, zrobiło się zimno, mam nadzieję ,że wyższe temperatury przed ostateczną zimą jeszcze nastaną ! Czekam! Dzisiaj byłam godzinkę w południe i podlewałam z węża bo sucho bardzo...Rośliny chyba bardziej podatne na przymrozki bez wody są...
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Sabinko, dzisiaj mimo wszystko popracowałam, nie było tak źle. Najgorszy jest wiart, ale przed południem prawie go nie było.
Mój m. wpadł szał porządkowania. Z sadzenia nici, ale za to trochę ogarnęliśmy obejście. To też trzeba było zrobić, więc jestem zadowolona. Może jutro się uda?

Aniu, mój w zyciu nie pozwoli na zrobieniu czegoś na środku trawnika. Byłaby święta wojna ;:306
Ale na razie ja się nie upieram. Nie ma ten trawnik. Małymi kroczkami ;:173
Wiem, że dziewczyny sadziły w grudniu. Ale ja tak nie lubię tej jesiennej pracy. Zdecydowanie wolę zmarznąć wiosną, niż teraz. Jakoś wtedy panuje większy optymizm, oczekiwanie nadejścia cieplejszych dni.
Ale cebulko do wiosny nei poczekają ;:306

Justyś, ja też mam sporo cebulek, część kupiłam, część dostałam od mojej sąsiadki. Musze przejrzeć wiosenne zdjęcia, bo nie pamiętam gdzie już rosną tulipany. Szkoda, że nie można sadzić wtedy kiedy już rosną. Byłoby wszystko wiadomo.
Wyobraź sobie, że popracowałam. Było cudnie. Zimno, nie jest najgorsze, najgorszy jest wiatr.

Geniu, tiki kwitnie mi od sierpnia. Teraz rozwijają się kolejne kwiatki. Natomiast Margo dopiero zaczyna. Mam jeszcze 5 innych, które czekają na kwitnienie.

Maryniu, ja miałam podlewać dzisiaj, ale niestety nie wyrobiłam się. Przekładam na jutro. Masz rację. Roślinki trzeba podlać, żeby lepiej przetrwały zimę. Co tam zimę, żeby przetrwały jesień. Jeszcze tak suchego roku nie pamiętam.

Trochę tu się zmieniło
Zniknął z końca zasuszony iglak. Wydaje mi się, że jest lepiej
Obrazek


To ten po środku
Obrazek

Nie mogę znaleźć lepszego zdjęcia sprzed

Teraz jakby otworzyła się przestrzeń. Z tyłu rośnie wysoki miskant, w tym roku zmasakrowany, bo prawie w ogóle nie podlewany. Jest mizerny i pewnie w tym roku już nie zakwitnie.

Jeszcze muszę wywalić te jałowce z tyłu. No i zastanawiam się nad żółtą tują. O dziwo m. prawie nie protestował.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu ja także powoli, lecz systematycznie pozbywam się brzydnących iglaków z ogrodu.
Nie dość, że źle zaczynają wyglądać, to w dodatku korzenie zabierają składniki pokarmowe bylinom.
Moje cebulowe już prawie posadzone, czeka tylko grabienie liści.
Podobno nadchodzą deszcze, to dobrze, bo susza się robi okrutna. ;:108
Miłej niedzieli. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”