Kaktusy i sukulenty zimą.

ODPOWIEDZ
elexio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 paź 2022, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty zimą.

Post »

Dzięki za odpowiedź też muszę coś sklecić tyle roboty by odeszło z wynoszeniem i wnoszeniem, A jak są takie mrozy wielodniowe 15 - -20 stopni to daje radę ten grzejnik utrzymać żądaną temperaturę, zakładam że jak trzymasz pachypodium to min 10 stopni?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kaktusy i sukulenty zimą.

Post »

Daje radę do minus 20 utrzymując temperaturę około 6 - 8 stopni. Tylko, że wtedy chodzi praktycznie non stop. Na szczęście mieszkam na południowym zachodzie, gdzie zimy są od wielu lat łagodne.
Pachypodium nie trzymałem na zewnątrz tylko w środku na zachodnim parapecie. Dobrze rosło dopóki ojciec mi go nie przelał.
Na zewnątrz trzymam kaktusy i wiele różnych sukulentów, np. Grubosze, Haworcje, Senecio, Eszewerie, itp. Mam nawet Epiphyllum. Wszystkie bardzo dobrze znoszą zarówno przebywanie na zewnątrz, jak i zimowanie w niskiej temperaturze.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
elexio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 31 paź 2022, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty zimą.

Post »

Taka temperatura byłaby idealna dla moich kaktusów a nawet zaryzykowałbym z paprociami drzewiastymi np. Dicksonia bo Cyathea to chyba odpada tyle że w ich przypadku trzeba by kapkę podlać raz na jakiś czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”