Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Zablokowany
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, po kolejnej wizycie w Twoim ogrodzie mogą napisać jedynie, że trafnie nazwałaś swój wątek. Ogród masz naprawdę bajkowy ;:215 ;:215 ;:215
Za każdym razem oglądam z zachwytem ;:63 ;:63 ;:63
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Myślę daysy, że Kapitan bardzo się ucieszy z tej przeprowadzki i wtedy dopiero pokaże na co go stać. :D
Królowa niech czaruje, czekam na to... :wink:
Róże znowu piękne, ale i te pozostałe różności zachwycić mogą. Mnie na przykład bardzo podoba się ta mała ogrodowa aranżacja gdzie drobno kwitnąca roślinka przelewa się przez ceglany murek i powyżej - naparstnice. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy cudności pokazujesz mój patyczkowy Kapitanek też zakwitł paroma kwiatami .Harrison's Yellow cudna masz wreszcie też upragnioną .Co do marketówek to raczej byłabym za Nostalgią .Nie żałuj to zdrowa róża i wciąż kwitnąca .Zmienia się w lody malinowe i przebarwia sie jak mój księciunio.Widok z okna zabójczy i szkoda ,ze nie może trwać wiecznie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witam moich miłych gości :wit

Ranek mamy słoneczny, ale powietrze rześkie. Od wczoraj lekkie ochłodzenie, ale to chyba dobrze, róże tak nie mdleją, troszkę dłużej trzymają się kwiaty.
Na różach coraz więcej kwiatów, co prawda nie mam dzisiejszych fotek, ale kilka wczorajszych się znajdzie ;:333
Przyjrzałam się wczoraj różom i okazało się, że oprócz żółtej nn-ki z martwych powstały również nn-ka czerwona wielkokwiatowa i Kronenbourg. Silne kobity ;:224 . Teraz nie wiem, czy nie czekać jeszcze na Mount Shastę, ale ta to już chyba poległa na amen, bo nie daje żadnych oznak życia.

Danusiu inspiracją do tytuły mojego wątku były ogrody forumowiczów. Długo po cichutku podglądałam ogrody zanim podjęłam decyzję o otworzenie własnego. Odwiedzając je miałam wrażenie, że jestem w jakimś nierealnym świecie, stwierdziłam, że to taki właśnie trochę bajkowy świat. Postanowiłam, że też chcę stworzyć taki świat u siebie, czeka mnie jeszcze dużo pracy, nie mniej cieszę się, że niektórzy czują podobne emocje odwiedzając mój ogród, jak ja na początku mojej różanej przygody a niektóre obrazy przyprawiają o szybsze bicie serca.

Alegoria naparstnice do ogrodu przyniosły chyba ptaszki, bo jak dotąd nigdy ich nie siałam, kupiłam co prawda nasiona, ale jeszcze są zamknięte w torebce. Jak do tej pory jest to jedyny egzemplarz ;:108 . Niestety nie znam nazwy tych drobnych kwiatuszków, ale masz rację, są piękne tworzą piękny różowo-biały dywanik. Kapitan jesienią zmieni swoje miejsce i mam nadzieję, że będzie bardziej odpowiednie dla niego. Myślę również o jakiejś podporze dla Bobby Jamesa, bo śliwka przy której jest posadzony, dzięki niezawodnym "fachowcom" musi być wycięta. Biedak zostanie bez podpory, bo Veilchenblau na pewno zajmie cały trejaż już w tym roku.

Jadziu masz rację, czekałam na niego 2 lata, ale opłacało się zakwitł bardzo obficie i wiążę z nim wielkie nadzieje. Wiem, że Harrison's Yellow może osiągać spore rozmiary, ale jak do tej pory to róża pełzająca ;:306 . Widziałam jakie może osiągać rozmiary i uszykowałam mu duuużo miejsca, chyba mnie nie rozczaruje ;:224
Nostalgia, nie była w moim typie, ale masz rację dopiero co przekwitł pierwszy krzaczek a już wypuścił masę nowych przyrostów i chyba muszę przesadzić ją do większej donicy. Myślę, że podbije moje serce.
No cóż wszystko w przyrodzie przemija, takie widoki również, ale teraz miejsce Nevady i M. Hilling zajmuje pomały Rhapsody in Blue i Reine des Violettes. Poza tym kwiaty na nich będą pojawiały się aż do jesieni, co prawda znacznie skromniej, ale też będą cieszyły.

To teraz zapraszam Was na chwilkę z fotkami, dla każdego coś miłego ;:333

Pierwsze kwiaty:
Piilu

Obrazek

Ilse Krohn Superior, bardzo lubię jej pozwijane płatki, taka zadziorna ;:173

Obrazek

Śnieżnobiała Princess of Wales, w tym roku tez nie zawiodłam - masa zawiązanych pąków.

Obrazek

Moja dziczka na pniu ;:224 A propos wczoraj znalazłam nową dziką różę;:oj , na samym końcu działki wśród rosnących tam leszczyn. Rzadko tam chodzę, bo boję się kleszczy, ale szukając Gaspara odkryłam właśnie to cudeńko. Jutro postaram się zrobić zdjęcie. Róża wyciągnęła się do granic możliwości szukając słoneczka. jesienią zostanie przesadzona na lepsze miejsce.

Obrazek

Marie Antoinette? ciągle mam wątpliwości, co do tej róży. Pozostałe wyglądają troszkę inaczej

Obrazek

Nie pamiętam czy pokazywałam Miss Fine

Obrazek

Cream Abundance

Obrazek

I zawstydzona Jubilee Celebration

Obrazek

Rozkręcający się duecik F.Juranville i Flammentanz, mam wrażenie, że znacznie skromniejszy niż w roku ubiegłym, sąsiedztwo drzew i ubiegłoroczna susza dały o sobie znać

Obrazek

Obrazek

Coraz piękniejsza Queen of Sweden

Obrazek

Obrazek

Na koniec bratki, które nadal zdobią donice

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Dlaczego masz wątpliwości w sprawie Marie Antoniette? Moja fajnie się rozrosła, niestety jest niska i trochę się pokłada. Może to dlatego , że kwiat ma duży? Muszę ją podpierać, ale poza tym jest ok.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

O kurcze, jakie cudne róże!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Ewo od samego początku mam wątpliwości co do tego jednego krzaczka. Kupiłam 10 krzaczków Marii Antoinette, pozostałe 9 są takie same a ten jeden zawsze różnił się od pozostałych. Kwitnie zawsze jako pierwszy, odcień kwiatu, moim zdaniem pokrój krzaczka też jest inny, bardziej kompaktowy, ale może się mylę ;:131 .
Jednak rok rocznie, jak zaczynają kwitnąć, mam wątpliwości co do tego jednego krzaczka.

Marie Antoinette z ubiegłego roku

Obrazek

Bardzo ja lubię, chociaż u mnie jest dość kapryśna, często łapie czarna plamistość, ale jej delikatne kwiaty zawsze przyprawiają mnie o drżenie serca. Mam ją zresztą w swoim avatarku. To miłość od pierwszego wejrzenia ;:173 .

Dorotko ;:196 , dziękuję :D

Dla Ciebie Rhapsody in Blue

Obrazek

-- 7 cze 2016, o 12:20 --

Ewo od samego początku mam wątpliwości co do tego jednego krzaczka. Kupiłam 10 krzaczków Marii Antoinette, pozostałe 9 są takie same a ten jeden zawsze różnił się od pozostałych. Kwitnie zawsze jako pierwszy, odcień kwiatu, moim zdaniem pokrój krzaczka też jest inny, bardziej kompaktowy, ale może się mylę ;:131 .
Jednak rok rocznie, jak zaczynają kwitnąć, mam wątpliwości co do tego jednego krzaczka.

Marie Antoinette z ubiegłego roku

Obrazek

Bardzo ja lubię, chociaż u mnie jest dość kapryśna, często łapie czarna plamistość, ale jej delikatne kwiaty zawsze przyprawiają mnie o drżenie serca. Mam ją zresztą w swoim avatarku. To miłość od pierwszego wejrzenia ;:173 .

Dorotko ;:196 , dziękuję :D

Dla Ciebie Rhapsody in Blue

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

daysy, ciągle zaskakujesz ilością odmian róż w swoim ogrodzie, a tu różany sezon dopiero się zaczął. :) U mnie na balkonie różyczki w pąkach i dopiero dwie pokazały pierwsze kwiaty... :oops: Zastanawiam się, co ja tu wśród Was wszystkich robię... (?) Twoje róże wjeżdżają mi na ambicję, ale może tak ma być. Siłą się czegoś nauczę... ;:306
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy - Raphsody świetna. Wczoraj odwiedziła mnie sąsiadka i zatrzymała się z okrzykiem zachwytu właśnie przy tej róży. Stwierdziła, że takiego koloru nigdy nie widziała na kwiecie, a dodam, że sąsiadka to wiekowa już dama. Natomiast Marie A. ze zdjęcia wygląda na Marie A. Zdjęcie jednak nie zawsze oddaje pełnię tego, co fotografujemy. Tak naprawdę, nie o nazwę wszak chodzi, a o urodę i czar naszych róż. Jeśli nie rzuca się w oczy różnica, to niech sobie rośnie , co tam. Plamistość i moja łapie, ale szczerze powiedziawszy, one wszystkie łapią, różnica polega tylko na tym, że jedne wcześniej a drugie później.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Moja Rhapsody dopiero zbudowała pąki także do kwitnienia trochę jej zejdzie .Jednak dobrze ,ze w ogóle zakwitnie, bo późną jesienią była przesadzana a raczej przesunięta bardziej do przodu.Marie A cudna kwiatami podobna do Cream abundance czy mojej Bordure champagne. Duecik z Flamentanz ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Dobry wieczór wszystkim :wit , to co nie udało się wstawić rano, spróbuję teraz.

Zacznę może od od różyczki, która własnie rozkwitła i jest ona ostatnią zakupioną wiosną marketową angielką.
Mogę stwierdzić, że wszystkie trzy były tymi, które widniały na kartonikach.
Czy mógłby to być Pilgrim?

Obrazek

Obrazek

Jadziu u mnie w takiej sytuacji była Munstead Wood, ale pozbierała się szybciutko, chociaż jest o połowę mniejsza od W,Shakespeara, sadzonego w tym samym czasie. Marie Antoinette jest piękna i taka delikatna ;:167

Ewo, masz rację Rhapsody budzi emocje, mimo swojej urody, jest nadal rzadkością w ogrodach. Mnie to też nie przeszkadza, że jeden krzaczek jest troszkę inny od pozostałych, zawsze jednak kiedy kwitną pierwszy raz, zastanawiam się dlaczego ;:224

Alegoria, zastanawiam się, czym ja Cię mogę jeszcze zaskoczyć :?: :wink:
Jak to co Ty tutaj robisz? zachwycasz się różami jak my wszyscy tutaj i nie jest ważne, czy ktoś ma kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, czy kilkaset róż, bo nawet gdybyś miała ich tysiące, to zawsze będziesz głodna ich widoku jeśli nie u siebie, to u innych.
Taki to los różomaniaków. Wpadłaś dziewczyno po same uszy ;:306

No to co zaczynamy się zaskakiwać?

Souvenir du dr Jamain

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Princess of Wales

Obrazek

Gruss an Aachen

Obrazek

Munestead Wood

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Golden Celebration

Obrazek

Pierwsze kwiaty Veilchenblau

Obrazek

Stephanie Baronin zu Gutenberg

Obrazek

Variegata di Bologne

Obrazek

Comte de Chambord

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

Flammentanz i F.Juranville

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pnąca Peace jeden z 2-ch kwiatków ;:131

Obrazek

I ogólne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Różanej nocki życzę ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy możliwe ,że ta ostatnia marketowa może być Pilgrimem. Jeśli go nie masz u siebie to będziesz zadowolona, bo to zdrowa i cudnie kwitnąca róża.Moją też kupiłam w markecie jako całkiem inną różę miał to być Graham Thomas a jest Pilgrim .Doktorek wreszcie zakwitł na całego a mój przy bramce powoli opada
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy jaka śliczna niespodzianka na dzień dobry ;:167 Dla mnie ten pochmurny poranek rozpoczął się cudownie ze względu na zdjęcia, które nam pokazałaś. Miód na oczy takie czarowne obrazy ;:180

Marketowa żółta najprawdopodobniej jest Pilgrimem. Pewność zyskamy, gdy otworzy kwiat do końca, ale na 90% to on.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”