3 Rabaty, jedna miłość ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

U mnie bluszcz dalej zielony w ubiegłym roku dopiero we wrześniu czy końcem sierpnia zaczął czerwienieć .Widziałam i u nas mnóstwo orzechów na drzewach, a w ubiegłym roku było ich marnie.Prze te upały nawet ogródek przestał mnie cieszyć nie wiem dlaczego ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mnie tez Jadziu nic nie cieszy ... Róże jakoś dziwnie spowszechniały a mi nic sie nie chce :( Moze i dobrze ze to juz polowa wakacji i blizej szkoły... Za nie dlugo zamawiam 11 angielek ;:215
Choć róż jeszcze będzie zamówione ok 60 ;:306
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

60 róż ?..... ;:oj ......a co, szkółkę będziesz zakładał ?
Jak przyjdzie Ci te róże wiosną ciąć to szybko zrezygnujesz z połowy. ;:306
Spokojnie .............z tą zima to nie tak do końca.
Jak dalej będzie tak sucho to wszystko opadnie i jesień będziemy mieli już w sierpniu.
Wszystko przyspieszone bo i wiosny zawsze zaczynały się końcem marca, w kwietniu, a nie w lutym.
Jaka będzie zima to się dopiero okaże i lepiej żeby była normalna a nie jak te ostatnie.
Wariackiej zimy stulecia to też nie chcę, bo kasy na opał pójdzie multum. :roll:
Ja tam nie przewiduję takiej zimy, może będzie trochę bardziej mrożna niż ostatnie i byłoby fajnie gdyby była śnieżna.
Co do rosarium to własnie dzisiaj nacięłam lawendy i zrobiłam sadzonki.
Mam już ich kilka a potrzeba mi więcej, więc jeśli się uda będzie super.
Ja kończę zasilanie już w lipcu, potem w pażdzierniku tylko kompost na kopczyki i to wszystko.
Jak za długo będziesz zasilał to róże mogą nie zdążyć zdrewnieć przed ewentualnymi mrozami i mogą przemarzać zimą.
I nie zapomnij dopisać w stopce adres wątku, na wypadek jakby ktoś go zgubił. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Eee tak zle nie bedzie :;230 Akurat będzie równe 100 !
W tamtym roku wczesnie byla jesień przez deszcze... Marzy mi się żywoplot z cisa bukszpanu , obok róze i lawenda ;:167 Mam nadzięje z tą zimą ;:333
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Dopiero połowa lata a Wy rozprawiacie o zimie ;:224 Pogrożę Wam paluszkiem. Kraczecie jak wrony na płocie :;230
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Oj tam kraczemy :;230 tylko rozmawiamy zresztą chyba wolę szybciej zimę niż te upały :lol: jednak jak cos zawsze mozna sie przygotowac
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Ile masz zamiar kupić róż? mamo mi to by w ogrodzie miejsca brakło. :;230
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

No do 2017 64 odmiany , wiosnami i jesieniami ;:306 na pewno mi się to uda ! :oops:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati ale u ciebie już bogactwo odmian a ty jeszcze nowe zakupy planujesz ;:224 to będzie na co popatrzeć :tan
Wspominasz o lawendzie do róż...pięknie razem wyglądają to fakt ,ale ja mam właśnie problem z tym duetem :roll: mam lawendę w bardzo ładnym gatunku z długimi kłosami ,ale rośnie przy angielkach , niestety pożera mi je i muszę ją usunąć :(
i chyba nie tylko ja mam ten problem poczytaj lub obejrzyj polecam http://majawogrodzie.tvn.pl/253,Tam-gdz ... cinek.html

:wit
x-ja-a

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Cześć Mati :D
Jestem na forum oficjalnie od bardzo niedawna, ale nieoficjalnie bywałam u Ciebie już wcześniej. Pewnie się powtórzę, ale jestem pod Twoim ogromnym wrażeniem ;:180
Mam dwóch synów, starszy już dorosły a młodszy jest prawie w Twoim wieku i nie mogę narzekać, bo bardzo fajni z nich faceci, ale dobrze wiem czym zajmują się chłopcy nastoletni i raczej nie są to kwiaty. Skąd w Tobie ta pasja do róż? Musisz mieć cudowne, artystyczne serce a to rzadki i wielki dar. Podziwiam Ciebie i Twoje róże, bo widać, że kochają Cię z wzajemnością. Ja też jestem pod ogromnym urokiem Duchesse de Rohan, która nie jest popularna i wydaje się być taka zwykła a jest zupełnie magiczna, mogę ją wąchać godzinami. Wiem, że pozbyłeś się Edena. Mam dziwne wrażenie, że jednak do Ciebie wróci ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Kiedyś stówkę też miałam teraz mam ich coraz mniej, bo stare krzaczki porządnie się rozrosły,więc i miejsca brak na nowości
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Tolinko Lawenda płytko się korzeni :? Wymyśliłem inny sposób ;:131 Dzięki za link !

Jajagno Bardzo mi miło ;:196 :!: Sam nie wiem ale jakoś to tak wyszło , mieszkam w rolniczej dzielnicy u mnie tez to było , mam ciocię która lubiła ogrodnictwo i od małego się tym interesowałem i tak zostało :D I jestem jej bardzo wdzięczny ;:215 Duchess jak powtórzyła ? U mnie nic ale sporo urosła ! Rzeczywiście zapach booski tylko jak jest ciepło i nie zimno :;230 Eden nie wróci , jednak średnio podobają mi się te nowe odmiany , wolę te stare i angielki one mają taki urok ;:167 Teraz kilka zamówiłem takich

Jadziu Chyba ich nie wyrzuciłaś ? Ach mieć 100 podziwiam ;:180

Witam po dłuugiej przerwie :oops:
Od czego by tu...
Nie będę się rozpisywać , tragedia za tragedią :cry: kolejny rak i kolejna śmierć i znowu kuzyn po 30tce żona i dwójka małych dzieci , nic dodać czy ująć ...
Róże w sierpniu pokwitły ślicznie ach , pogoda dopisała i czego chcieć więcej ;:167 Potem nadszedł wrzesień też same kwiaty ale już chłodno i szkoła także czasu mało ;:131 W międzyczasie zacząłem powiększenie ogródka na nowe róże i udało mi się . W poniedziałek przyjedzie 8 róż :Boscobel, Alnwick, Tea Clipper, Jubilee Celebration , Golden Celebr.,Comte de Chambord, Mme. Boll, Mme. Hardy
Teraz róże pochorowały się na plamistość :( były takie zdrowe a teraz...

Zdjęć nie dodam bo coś fotosik nie chodzi ;:218
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Teraz już nie przejmuj się chorobami liści róż.
Oprysk i tak nie pomoże , lepiej zebrać opadłe i oskubać wszystkie chore.
Wiosna się opryska i będzie dobrze. ;:215
Współczuje tragedii rodzinnych, ale tak czasem bywa i trzeba się z tym pogodzić, chociaż to trudne.
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”