Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

No właśnie dla mnie też. W szkółce mogli się pomylić, albo specjalnie używają zbliżonych nazw, no bo jakoś muszą nazywać swoje krzewy. Kiedy byłam u zaprzyjaźnionego szkółkarza, to podobała mi się pewna odmiana. Kupiłam ją sobie zresztą. Szkółkarz podawał nazwę, której następnie nie znalazłam w internecie. Musiał ją przekręcić
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ależ pięknie jest u ciebie ;:138 Omoshiro faktycznie super, ma takie olbrzymie kwiaty;jakie naświetlenie potrzebuje?
A co to jest? https://www.fotosik.pl/zdjecie/4467df2438d8cb56
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Igo, te dzwoneczki na zdjęciu to wysoki orlik. Niestety szybko przekwitł, ale za to bardzo się rozsiewa :).

Omoshiro kwitnie w porządnym półcieniu w towarzystwie sporej czereśni. Bezpośredniego słońca ma niewiele, ale chyba mu to nie przeszkadza.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Niech czerwiec jeszcze się nie kończy, dla róż to najpiękniejszy okres :D
Piękne masz krzewy różane, popodziwiam sobie :D
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Annes77, dla mnie to też najpiękniejsza pora roku. Dzień długi, można nacieszyć się latem. Tylko słońce tak przypieka, że róże szybciej przekwitną. Choć niektóre jeszcze nie zaczęły :)

edit. 25.06

Pora na kolejne portrety róż. Przynajmniej będę miała co wspominać, gdy już oklapną :).

'Maria Curie' pachnie pięknie, ale nie nachalnie :wink:

Obrazek

'Bonica 82'

Obrazek

'Elmshorn'

Obrazek

'Elmshorn' + 'Bonica 82'

Obrazek

'Marathon' w towarzystwie wielosiła i ostrogowca

Obrazek

'Ghita Renaissance'

Obrazek

A to nie wiem :wink: Może ktoś mi pomoże. Kupiłam w Biedronce w kartoniku. Bida zakwitła dopiero po przeniesieniu w inne miejsce

Obrazek

'Leonardo da Vinci'

Obrazek

'Ascot'

Obrazek

'Lady Emma Hamilton'

Obrazek

'Schackenborg Castle'

Obrazek

Obrazek

A to moje dwa psy ogrodniczki. Już coraz mniej tratują :D

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

'Bouquet Parfait'

Obrazek

'Haidetraum'

Obrazek

Obrazek

'The Fairy'

Obrazek

'Roselina'

Obrazek

Chyba jednak 'Nostalgie'

Obrazek

'Lipstick'

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu piękny fragment ogrodu. ;:oj Trzmielina w tle chyba ma wiele lat, ogromna. :shock:

Obrazek

Róża 'Maria Curie' urocza, pierwszy raz widzę. "Ascot' cudowna, uwielbiam róże w tym kolorze. Niestety, na mojej patelni jedyna ciemniejsza była stale przypalona i już jej nie ma.
Psiaki słodkie. Syn ma cane corso i zastanawiam się co zostanie z roślin, jak zacznie urzędować w ogrodzie. ;:173
Miłego weekendu w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Soniu, dziękuje :). 'Maria Curie' to rabatówka. U mnie jedna postanowiła robić za niską pnącą :). Z tyłu niestety czerwienią się lilie, które kupiłam na Gardenii jako jasnoróżowe i coś poszło nie tak ;:173

Jeśli chodzi o psy, to trzymam je dość krótko, również dla ich bezpieczeństwa. Kiedyś owczarek podciął się kolcami róży tak mocno, że miał wielką wyszarpaną dziurę w łapie. Nie pozwalam im się gonić, bo rzeczywiście z ogrodu zostałoby niewiele jak by zaczęły zataczać kółka tyle ile by chciały, Gdy się trochę zaczepiają, robią to na trawniku. Chyba już znają mnie na tyle, że wiedzą, że tylko tam mogą i wtedy nie interweniuję ;). Niekiedy zdarza się im pogonić kota (naszego :wink: , towarzysko :lol: ), ale to też zwykle odbywa się bez uszczerbku w roślinach. Psy nie zostają w ogrodzie same, zawsze mam je na oku. Nie mam żadnych płotków, bo psułyby moją koncepcję ogrodu
Mój owczarek lubi przebywać w ogrodzie. Żartuję, że to typowy pies ogrodnika :). Urodził się w czeskiej hodowli, właściciele na codzień zajmują się uprawą roślin ozdobnych w szklarniach. Tam też biegał jako mały szczeniaczek. Gdy po niego przyjechaliśmy, ujrzeliśmy go z doniczką P9 z aksamitką. I tak mu się czasem zdarza chwytanie doniczek :). Raz mi wykopał wszystkie rośliny ze skrzyni na tarasie, bo miałam tam wymieszaną ziemię z wiórami rogowymi. Ale ogólnie nie jest źle. Z kolei mała suczka najchętniej by wszystkich obszekiwała i broniła domu. Jest bardzo czujna. Niestety, na to również nie mogę pozwolić, bo moi sąsiedzi wolą odpoczywać w ciszy. Ja też  :D

Trzmielinę kiedyś poprowadziłam przy płocie po siatce i przyjęła się. Kiedyś widziałam taką u mojej znajomej i pomyślałam, że to dobry pomysł. Dość dużo podlewam ten zakątek, więc trzmielinie to odpowiada. Ale z 10 lat to raczej już ma. Kiedyś obok rosła jabłoń, teraz w tym miejscu rośnie hortensja bukietowa :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Moich ogrodowych kwitnień ciąg dalszy :)
Róże jeszcze kwitną. Teraz daje czadu 'Larissa'. :Boquet Parfait' kwitnie cały czas. Już nawet nie dodaję zdjęć, bo byłoby to nudne :), Kwitną też róże okrywowe. Prócz' Marathonów' zakwitła też 'The Fairy' oraz rosnąca obok 'Lovely Fairy'.

"Schackenborg Castle'

Obrazek

Obrazek

Miniaturka "Sweet Dream', już myślałam, że wyginęła, a ona jednak przetrwała :)

Obrazek

'Marathon'

Obrazek

'Flirt'

Obrazek

Obrazek

'Lipstick'

Obrazek

'Larissa'

Obrazek

'The Fairy'

Obrazek

A to nie wiem, co to za róża. Ostatnio podejrzewam, że to 'Scarlet Meidiland'

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

A oto pozostałe rośliny.

liliowiec – ostatnio szukałam jego nazwy i porównując zdjęcia w internecie uznałam, że to 'Bali Hai'.
Według moich zapisków z 2013 roku to 'Double Dream'

Obrazek

lilia orientalna

Obrazek


lilia "Pearl Sonja'

Obrazek

azjatycka

Obrazek


Obrazek

przetacznik kłosowy

Obrazek

czarnuszka

Obrazek

krwawnica

Obrazek


turzyca Hreya

Obrazek

hortensja ogrodowa


Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Tu po raz pierwszy posiana lewkonia oraz mój letni miszmasz/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

A to najnowsze zdjęcia. :)
Niektóre róże kwitną w najlepsze, inne zrobiły sobie przerwę. Z wielkim podziwem patrzę na 'Bouqet Parfait'. Ona praktycznie kwitnie cały czas. NIe mam jej na zdjęciach by nie zanudzać ciągle jej widokiem, ale są to małe białe różyczki zebrane w większe pęczki. Jest to niesamowita róża. Gdybym miała tylko jedno miejsce na różę, to chyba wybrałabym właśnie ją.

Liliowiec 'Summer Wine' z Gardenii posadzony w 2020 r. kwitnie wyjątkowo długo.

Obrazek

'Larissa'. Chyba będę musiała się z nią rozstać. Jest za wysoka. Liczyłam na mniejszy krzew w tym miejscu. Ale mam już dla niej świetne ręce. Może będzie miała tam lepiej? :)

Obrazek

"Polish Spirit'. Rośnie, ale bez szału. Może źle go przycinam? :?

Obrazek

Pachnąca cytrusami 'Lady Emma Hamilton'. To już jej trzecia miejscówka :). Ta już na stałe ;:333

Obrazek

'Red Leonardo da Vinci' Kupione u znajomego w szkółce. Faktycznie kwitną cały czas. Odmiana niewysoka, godna polecenia.

Obrazek

A to wysiane przeze mnie surfinie i pelargonie. Fakt, że pelargonie zaczęły kwitnąć dopiero teraz, ale warto było czekać. Postaram się je przechować, to w przyszłym roku będę miała morze kwiatów :).

Obrazek

Tu po prawej jedna surfinia z innej bajki :D

Obrazek

Obrazek

A tak kwitnie (ostatnio bez przerwy) moja róża z kartonika kupiona w jakimś dyskoncie jako 'Lila Wunder'.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj z rana:)

Pokazujesz piękne rośliny, wszystkie zdrowe i zielone .Róże masz przeróżnej maści, ale chyba bardziej gustujesz w mniejszych kwiatkach?
Pelargonie białe wysiane z nasion wow ale super, chyba w końcu sama też spróbuję wysiać?
Gdzie kupiłaś nasiona?
Czytam ,że Twój mały przyjaciel lubi obszczekiwać sąsiadów. Koło mnie sąsiadka też ma dwa małe pieski, które szczekają na wszystko i wszystkich. Najlepsze jest to, że ta Pani nie zważa na nic, na prośby sąsiadów by je uciszyła.Powiem szczerze, że jest to bardzo uciążliwe. Po całym dniu pracy człowiek chce odpocząć w ciszy, a nie znosić ujadanie psa.Fajnie ,że zwracasz na to uwagę ;:63
Dobrze, że wczoraj podlałam ogród, bo deszczu ani kropli, alerty mówiły co innego ;:173

Miłego weekendu :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”