Agawa zimą

Zablokowany
Jola J.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Chorzow

Post »

To juz teraz nie wiem czy zostawic ją w domu czy dac do piwnicy? jaki gatunek? po prostu nie wiem zielona z żółtymi obrzezami.Dziekuje za wszelkie informacje.
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Najlepiej, żeby agawy zimą miały chłodno i sucho.

Jeżeli ma stać w nieogrzewanym pomieszczeniu to należy ograniczyć podlewanie w październiku, potem nie podlewać, aż do lutego-marca.

Zależy oczywiście od temperatury, wielkości donicy, podłoża, itp.
W pokoju na pewno będziesz musiała ją podlewać.

Ta Twoja to pewnie agawa americana var. marginata.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Maju, wg mnie agawa absolutnie nie może mieć ciemno. Ideałem byłoby zimować ją w jasnym i zimnym pomieszczeniu - wtedy prawie się jej nie podlewa. Jeśli jednak nie mamy tak jasnego pomieszczenia, to już lepiej trzymać ją w mieszkaniu, nawet w wyższej temperaturze. Ale wówczas trzeba też częściej podlewać, niż w sytuacji trzymania w chłodzie.

Andres ma rację - w ciepłym pomieszczeniu roślince bardziej "chce się pić" niż w zimnym. Tak jak ludziom ;)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moje agawy stoją zima na parapecie i pięknie rosną a nawet wypuszczają młode sadzonki. :D
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Post »

Dzięki Kari :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A ja z braku miejsca wstawiam agawę do piwnicy. Nie ma tam okna i panuje totalna ciemność. Nie podlewam przez cała zimę ani kropli. Na wiosnę wystawiam na powietrze i tak od trzech lat,; agawa ma się całkiem dobrze, ciągle wypuszcza nowe odrosty. Najwidoczniej ten zimowy odpoczynek jej odpowiada :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Post »

Wychodzi na to że oba sposoby są dobre :D
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Moje duże agawy też stoją w ciemności. Później dobrze rosną.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nigdy nie słyszałam o egipskich ciemnościach, spowijających naturalne stanowiska agawy (występuje na terenach od Południa USA, poprzez Amerykę Środkową, aż do do północnej części Ameryki Południowej) :D A przecież w hodowli roślin chodzi właśnie o to, by zapewnić im warunki jak najbliższe tym, w których funkcjonują w przyrodzie ;)
igunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 00:02
Lokalizacja: Suszec

Jak przechować agawe

Post »

Proszę o rade mam wielką agawę którą na zimę wnoszę do pomieszczenia ale jest wielka że przy transporcie na jesień połamałam jej dolne liście w tym roku nie wyobrażam sobie jej transportu .Mam zamiar w tym roku zbudować szklarnie z okien ;:6 i zastanawiam się czy tam by przetrwała oraz pasiflory .,sąsiad buduje z okien woljerę dla papug na zimę więc skoro one przetrwają ;:88 to może moje rośliny również ,a może są inne sposoby na przechowywanie roślin .
kobietka1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lut 2009, o 11:23
Lokalizacja: LUBLIN

Post »

Cześć- wiesz co ja też mam Agawy(chyba tak się je odmienia :o ) i jak na razie trzymam je w pokoju. Są w miarę jeszcze nie az tak duże. Tylko, że 2 latka mija i muszę niestety je przesadzic- i zastanawiam się w jakie doniczki jak duze- i jak je przesadzic nieszkodzać im a zwłaczsza sobie :D Są duze rozłożyste liście :!: Czekam na pomoc.
kobietka1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 lut 2009, o 11:23
Lokalizacja: LUBLIN

Post »

Moj szfagier - osttanio opowiadał,ze z przed budynku na okres zimy wnosili go w 10 chłopa :shock: Taki olbrzym, al eokrecili go wazeliną woliową- bo starsznie kuł!!!!! Słyszałm te,że jednak mimo ich olbrzym,ich wielkosci- trzeba je chowac na zime- żadne osłony nieochronia. Piwnice- pokoje zadko urzywane- itp. pomieszczenia duze. A mam pytanko- co z ich podlewaniem- jakis dokładny przepis co i jak i jakie nawozy- mo mi liscie dolne strasznie porzyłkły. Jak się podlewa od teraz--- :wink: czekam na pommoc!!!! :D buziaki
igunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 00:02
Lokalizacja: Suszec

Agawa

Post »

Agawę w zimie podlewa się oszczędnie ,czyli rzadko doniczki też nie musi mieć wielkiej w warunkach naturalnych agawa rośnie w warunkach ubogich ,ziemie potrzebuje o odczynie kwaśnym do sukulentów odrosty należy wywalać gdyż osłabiają roślinę główną .Mój problem z agawą polega na tym że liście nie przechodzą przez drzwi ,strasznie kują i mam problem gdzie trzymać w zimę .Jedyna nadzieja że zakwitnie w tedy roślina umiera bo kwitnie raz w życiu .
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”