Dalie z nasion cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dobrze im zrobi uszczykiwanie , będą się ładnie zagęszczać. :)
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja posiałam dalie zeszłej wiosny i ładnie kwitły do późnej jesieni.Niestety zapomniałam o nich i zostały na zimę.Karpy pewnie do niczego się nie nadają ale zastanawia mnie,czy jak zbiorę teraz nasionka to mogę je wysiać :?:
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Jeżeli nasiona nie były narażone na niekorzystne warunki meteorologiczne typu deszcz, są suche i bez śladów pleśni to powinny wykiełkować. Przypuszczam,że karpy uległy przemrożeniu i nie będziesz miała z nich pożytku. ;:173
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Witam serdecznie w wątku.U mnie dalie z nasion powychodziły tzn dwie odmiany półpełne i anemonowe z kryzą.Anemonowe posiane wcześniej a tamte drugie daleko później więc i konuski takie są obecnie. Obrazek
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2351
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dopiero co wczoraj wysiałem pięć odmian dalii... I pomyśleć, że kilka lat temu chciałem mieć tylko kołnierzykowe :lol: W tym roku postanowiłem mimo braku miejsca wysiać pomponowe, kołnierzykowe, półpełne i pełne, kaktusowe i o liściach brązowych. Zobaczymy co z tego będzie ;:333
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

pataskoJ, Paweł 42,już się cieszę, bo będzie co oglądać. Powodzenia i trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dziękuję serdecznie henryko za wsparcie na pewno się przyda.patasko Ty to masz odwagę wszystko z nasion od pra początku.Pięknie oby tylko wszystko udało się znakomicie czego Ci bardzo życzę. ;:333 :wit
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2351
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

henryka, Pawel42, dzięki bardzo za wsparcie :) Też mam nadzieję na niezłe kwiecie. Już nie wspomnę o sukcesie przechowania karp w następnym roku :D
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Nie wspominasz patasko przez wrodzoną skromność jak sądzę? :;230 ale super że się przechowały to jest cel do którego dążę ale jak dotąd bez efektów ale po tym sezonie także podejmę próbę.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Betimarta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lip 2014, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Witam,
to moje dalie karłowe Top Mix Orange ,Yellow, Red i Sweetheart. Karpy były posadzone 21 marca i rosną "w oczach". Ma to być ich docelowe miejsce( będą na balkonie) ale zastanawiam się czy nie będzie im za ciasno , jak myślicie ?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam świątecznie ;:138
Pozdrawiam
nomad
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2015, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Będzie im za ciasno, sugerowałabym większą i głębszą donnicę dla każdej rośliny. Będziesz mogła łatwiej utrzymać wilgoć w podłożu. Jeśli chcesz przechować karpy dali na przyszły sezon, to o wiele dorodniejsze wykształcą sie właśnie w większych donnicach- tak wynika przynajmniej z moich obserwacji.
Każdy czasem przegrywa.
? Każdy? Być może ? ja nigdy.
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Betimarta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 2 lip 2014, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Nomad Tak też myślałam ale mają być karłowe :roll:
Z przesadzaniem poczekam aż będzie ciepło bo już cały parapet mam zawalony i nie bardzo będzie gdzie to wszystko trzymać.
Dla porównania siewki dalii karłowej(variabilis liliput). Wysiane jakoś po 15 marca, słabo kiełkowały więc musiałam dosiać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Mam jeszcze dalię karłową mix pełną, nasiona były zbierane i siewki są większe,trochę je uszczykiwałam ale nie wszystkie.
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje wysiane kilka dni temu eksperymentalnie dalie zaczynają wschodzić co roku sadzę z karp mam ich dużo za dużo ale pokusa wysiania i tak była silniejsza nie wiem tylko czy nie za późno?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”