... Irysqowy ogródek ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu kolorów nie brakowało w ogrodzie. ;:oj Róża śliczna, lubię takie zwykłe w pięknym różu. ;:215 Powojniki i jeżówki z pewnością polubisz, jak się rozrosną, będziemy podziwiać w przyszłym roku. ;:65
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

U nas dzisiaj -2 a u Was? Na mój peszek wczoraj powsadzałam byliny... Oby przetrwały ;:219
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, witaj. :wit
Prace w ogrodzie idą ku dobremu. Cel masz wytyczony, to będziesz ku niemu zmierzać.
Ale napiszę Ci tak. Jak już posadzisz, jak już urośnie. Popatrzysz, podumasz i przesadzisz od nowa, żeby było lepiej. ;:306
Ja jeszcze dwie zimy wcześniej mówiłam, że już wszystko mam zrobione, że już rabat żadnych nie będzie nowych. No jakieś bylinki nowe, no może jakaś hortensja. Ale tak mini, mini. No, ale ubiegłej jesieni, późnej, 2013 roku założyłam rabatę, co ma z 50 metrów i ze czetry szerokości. Ile tam roboty było w ubiegłym roku, a jeszcze w tym sporo. No, dotrzymałam słowa, jeśli chodzi o ogród, jak zawsze. :;230
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu ale cudne róże pokazałaś. Na środkowym zdjęciu szczególnie mnie urzekła, ma wyjątkowy piękny układ płatków. ;:oj
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Moje ukochane jeżówki :) z chęcią powiększę swoją kolekcję ;) Uwielbiam je ;)
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 21 paź 2015, o 09:53 --

Również ta róża podoba mi się. Kosztowała grosze .... chyba 3 zł. A ma mnóstwo kwiatów i super kolor. Bardzo ją lubię :)
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Proszę o pomoc. Co mogę posadzić w cieniu za garażem? Interesuje mnie drzewo i byliny. Myślałam o funkiach... tylko nie mam pojęcia jakie drzewo lub krzak. Nie chcę nic wielkiego. Pierwsza moja myśl był bez i jaśmin, ale one wymagają słońca.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, do cienia to rododendrony - ale te wymagają sporo opieki, hosty - dużo pięknych dużych i małych odmian i niezbyt wymagająca roślina, to samo żurawki, paprocie. Pomiędzy powkładaj ciemierniki, będą kwitły już pod koniec zimy. Jak chcesz zasłonić brzydki garaż zrób podporę i puść na niego hortensję pnącą - pięknie i szybko się rozrasta, nie wymaga starań. Zadarniające to barwinki, dereń kanadyjski, jasnota plamista, kopytnik... Dużo jest fajnych roślin do cienia, można wybierać przebierać ;:198
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu może klon czerwony szczepiony. Mój na pniu wysokim na 170 cm buduje już tylko koronę na wysokość. Pień praktycznie nie przyrasta na wysokość. Na słońcu przypalają mu się liście. W lekkim cieniu na pewno byłby ładny. ;:108 Drobne rośliny Zuza podpowiedziała. Hosty na pewno najtańsze i niezawodne.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Zuziu nawet nie widziałam, że rododendrony lubią cień. Dobrze wiedzieć takie rzeczy. Na pewno skorzystam z rady i posadzę hosty, jasnotę i żurawki. Z pnącą rośliną też super pomysł, tylko to juz na lata poźniejsze jak ocieple i otynkuje blaszak. Soniu myślałam o klonie i miłorząbie też... ale nie wiem jak dadzą rade w cieniu... Pewnie skończy się na tym, że klony i miłorząb na pewno posadzę, ale na innej rabacie a tutaj jakiegoś iglaka kolumnowego posadzę wraz z hostami, żurawkami, jasnotą, dąbrówką itp. Tylko jaki mozna posadzic?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu iglak w cieniu będzie łysiał. Zimozielone potrzebują więcej słońca niż liściaste.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, generalnie iglaki nie lubią cienia, wyciągają się w cieniu ku górze szukając światła i ogołacają od dołu. Jeśli koniecznie chcesz tam coś iglastego to najlepiej poradzą sobie cis, choina kanadyjska lub żywotnik japoński. Możesz też spróbować z jodłą koreańską - śliczna jest.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Poczytałam trochę o hortensji pnącej i powiem Ci Zuziu, że skuszę się na nią wiosną. Posadzę ją tylko nie przy ścianie garażu, bo nie wiem kiedy będziemy go ocieplać, możliwe, że latem lub jesienią. Być może dam pergole z innej strony-moze od sąsiada, albo odsunę się od garażu by był dostęp do niego. Pomyślę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”