Budowa domku na działce a prawo

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ELWIRA
100p
100p
Posty: 138
Od: 3 mar 2012, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: budowa altany murowanej

Post »

w zeszłym roku zastanawialiśmy się nad budową takiej altany ( mama kupiła działkę z drewnianą bardzo zniszczoną altaną). Zleciłam wycenę jej budowy i wyszło około 6 tys. zł z materiałem. Zrezygnowaliśmy i zrobiliśmy renowację tej altanki.
maskot4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 wrz 2012, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: budowa altany murowanej

Post »

Macie może jakieś proste projekty altan murowanych ( zdjęcia ).
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: budowa altany murowanej

Post »

Jak proste to 4 ściany i płaski dach
maskot4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 wrz 2012, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana murowana budowa

Post »

Chodziło mi bardziej o wykończenie ( np dodatkowy daszek , tarasik )
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: Altana murowana budowa

Post »

Prosze bardzo tu masz wiele fotek jedne ciekawsze od drugich http://www.google.pl/search?q=altana+ob ... 80&bih=688
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Altana murowana budowa

Post »

Materiał na ściany to pikuś. Wykończenie typu stolarka dach itp to koszty.
Dlaczego murowana a nie drewniana ?
Masz prąd na działce ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
interno
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2013, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

"w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych, jeżeli długość tego budynku jest mniejsza niż 5,5 m, a wysokość mniejsza niż 3 m ? bezpośrednio przy granicy lub w odległości 1,5 m"

Czy w takim razie do takiego budynku wystarczy mi zgloszenie czy pozwolenie?
budynek drewniany, na lopaty itp, bez okien od strony sasiada.

Mi dziś kobieta w starostwie powiedziała (jak jej wskazałem ten przepis), że ten budynek będzie stał w odległości mniejszej niż 3 m, czyli tu jest jakieś oddziaływanie na działkę sąsiada i musi być pozwolenie :D :D
TO O CO KAMAN????
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

Skrzynia na narzędzia nie musi być budynkiem. Czasem jest obiektem budowlanym, budowlą (jak chodnik). Zawsze można postawić przyczepę kempingową - w końcu przyczepa i ją tylko parkujemy....
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

Chciałam Ci podpowiedzieć, że piwniczka ziemna może być budowana w granicy działki ;:224 może zamienisz wiatę na piwniczke. :wink:
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

ja stawiam bude na drewno i zgłosiłem w starostwie. budowa ażurowa więc może bćc 0,5m od granicy, jeśli pełna ściana to 3m z oknem 4 czy na odwrót nie pamiętam.

ciekawe jak piszący 1 post poradził sobie z tym problemem, ale to było 5 lat temu i przepisy sie zmieniły dawno.
interno
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2013, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

To powiedzcie mi, kiedy w takim razie ma zastosowanje ten zapis w prawie budowlanym o budynku krotszym niz 5.5 m oraz nizszym niz 3 m? Bez okien od strony sasiada? Odleglosc 1.5m . na zgloszenie? Budynek nie zwiazany zadnym fundamentem, 3x4.5m, ? Drewniany. Na lopaty i tacKe.
Ta z krainy OZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 lip 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia Wielki Kack

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

dzien dobry,

mieszkam w budynku wielorodzinnym, na parterze mam ogród wg ksiegi wieczystej do wylacznego korzystania. z moim ogródkiem graniczy ogród sąsiada. postawiłam ostatnio szafę na narzędzia drewniana o wymiarach 140cm szerokości 70cm glebokosci i 180cm wysokosci. szafa jest wolnostojaca na nozkach zadaszona nie zwiazana w zaden sposob z elewacja. plecami stoi do scianki balkonowej sasiada.

ów sąsiad a dokładniej jego zona poczuła sie URAŻONA ze nie zapytałam łaskawie czy nie maja nic przeciwko postawieniu tego obiektu i zaczeli mi robic problemy. sasiad zwrocil sie do administratora i dostałam od administratora nakaz rozbiórki - jest on nic nie warty ponieważ nikt nie ma prawa mi nakazac rozbiórki tego obiektu który nie jest obiektem budowlanym a zwykłą wolnostojącą szafą. rozmawiałam z zarządem wspólnoty i ci również powiedzieli ze mam się nie przejmować

zanim oleje totalnie wrednego sąsiada chciałabym się upewnić czy nie ma jakiś innych przepisów [ppoz ? ] na które sąsiad by się mógł powoływać.

zdjęcie ogródka przed postawieniem szafy http://imageshack.us/f/4/s6mn.jpg/
po postawieniu szafy http://img59.imageshack.us/img59/3458/lqzi.jpg
szafa http://img842.imageshack.us/img842/2842/zvn9.jpg

pozdrawiam
________________
Dorota
Mój północno-wschodni balkon z poprzedniego mieszkania - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=45294" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Domek na narzędzia i drewno, a sąsiedzi

Post »

interno pisze:"w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych, jeżeli długość tego budynku jest mniejsza niż 5,5 m, a wysokość mniejsza niż 3 m ? bezpośrednio przy granicy lub w odległości 1,5 m"

Czy w takim razie do takiego budynku wystarczy mi zgloszenie czy pozwolenie?
budynek drewniany, na lopaty itp, bez okien od strony sasiada.

Mi dziś kobieta w starostwie powiedziała (jak jej wskazałem ten przepis), że ten budynek będzie stał w odległości mniejszej niż 3 m, czyli tu jest jakieś oddziaływanie na działkę sąsiada i musi być pozwolenie :D :D
TO O CO KAMAN????
... na działce budowlanej o szerokości mniejszej niż 16 m. Pisz jak przepisy każą, stawiaj coś co nie spełnia definicji budynku... starając się by sąsiadowi to nie przeszkadzało.... odpływ wody itp. A te 1,5 m naprawdę jest przydatne do porządkowania tyłów terenu... szczególnie jak ta część działki służy sąsiadowi praktycznie... Stawiaj się zawsze na jego miejscu...

Po to zgłaszasz by otrzymać pozwolenie, jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymasz odmownej decyzji możesz stawiać (nie budować).
"Pozwolenie na budowę" - dotyczy budynków i słowa GARaŻ z odmianami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”