MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Ja łykam tylko rano ;:224 widocznych efektów nie ma,ale samopoczucie dużo lepsze-brak wzdęć,itd to dla mnie duży +
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

86,1kg
Od ponad miesiąca waga mi skacze 86-89kg... Odczuwam bóle stawów... Nadgarstki, miednica, kolana... także od ok. dwóch miesięcy. Znów od kilu dni zacząłem maszerować i ćwiczyć. Może jednak spróbuję dojść do tych 80 -75 kg. Choć pogoda nie sprzyja, orbitek trzeszczy.... Dziś zrobiłem pomiary ciała... o 1 % spadła zawartość tłuszczu.

Powiem jedno... Fajnie wygląda ta różnica pół metra (29cm) na brzuchu...
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

85,7 kg

Tak wyglądałem:

Obrazek

Obrazek

Wyglądam strasznie po odchudzaniu

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Dlaczego strasznie? :D Fajnie :D
Podziwiam wytrwałość i konsekwencję.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Podziwiam konsekwencję w działaniu.Róznica ogromna przed i po odchudzaniu.Figura zdecydowanie lepsza.A twarz?No cóż.Pyzate osoby wizualnie są młodsze,bo szczupłe buzki maja wyostrzone rysy a pełne nie.Za to szczupli żyja dłużej i lepiej.Ja dopiero zaczełam życ ze zdrowiem za pan brat.Rzuciłam palenie a teraz powinnam jedzenie.Powinnam schudnąc 20 kilo ale 15 też by mnie zadowoliło i lekarza pewnie też.Chyba w styczniu wybiorę sie na dietke Dąbrowskiej.Będzie to dobry początek pod oczyszczanie wątroby.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Życzę Ci zdrowia ;:167
Dużo lepiej wyglądasz niż "przed".
Pozdrawiam serdecznie.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Violla-dietka Dąbrowskiej nie jest wskazana w zimie bo bardzo wychładza organizm.
Jest dobra na wiosnę,lato ;:108

Piotrzegratuluję ;:215 Proponuję myć twarz tylko zimną wodą,wycierać szorstkim w miarę ręcznikiem robiąć naturalny pilling i masaż poprawiający ukrwienie,kupić sobie krem do twarzy ujędrniający,likwidujący zmarszczki i będzie ok.Chłodny prysznic na koniec kąpieli też wskazany-ujędrnia ciało,poprawia krążenie.Nie przegrzewać mieszkania i polubić spacery czy też inne formy ruchu na świeżym powietrzu ;:215 ;:215 Zimno jest dobre ;:333
Niestety skóra w pewnym wieku traci elastyczność,niektórzy mają też takie predyspozycje i przy znacznej utraci masy ciała,jej nadmiar nieładnie zwisa.Czasami wystarczą różne domowe "zabiegi",masaże,kremy itp,czasami zostaje plastyka.
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Dziękuję Wszystkim za dobre słowo... ale wiem co widzę...

Z tyłu liceum z przodu... Muzeum...

Asiu, nie znam się zupełnie na kremach, poszukasz czegoś dobrego dla mnie...?

Spacerów się nie boję, to za razem mój trening... ok. 5 km w ok. 50 min.
Do tego kilka sprintów od 200 do 50 m
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Jasne :wit
Kup sobie taką gąbkę z trawy morskiej i masuj np podczas kąpieli całe ciało-naturalny piling i masż poprawiający ukrwienie :wit
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Witaj Misiaczku musisz pokochać nową twarz.
Podobnie jak Ty 2 lata temu zrzuciłem tłuszczyk.Startowałem trochę z wyższej półki wagowej.Opłaciłem to podstarzeniem o kilka lat,ale warto było.Teraz czuję się o kilka lat młodszy,bez problemu buszuję po lasach,prace ogrodowe to sama przyjemność.Dawniej kilka kroków i byłem zmęczony.Samopoczucie i zdrowie znacznie mi się poprawiły.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Przypadkiem trafiłam do twojego wątku. Powiem krótko - Twój wygląd ,,po" jest 100 razy lepszy niż ,,przed".
Na odchudzaniu się nie znam - nigdy nie potrzebowałam zgłębiać tematu - jednak prawdopodobnie najlepszą metodą jest po prostu jeść mniej.
Za to znam się na sposobach regeneracji organizmu - z racji upodobania do różnych ekstremalnych form ruchu, że tak powiem.
Najlepsza i niezawodna metoda na ból stawów od przetrenowania, a taki pewnie Cię dręczy (niebezpieczna sprawa, potrafi po pewnym czasie uczynić życie mocno upierdliwym) jest taka:

Bolące oraz przemęczone stawy, bardzo mocno zakwaszone partie mięśni oraz miejsca stłuczeń okładać lodem do silnego schłodzenia. Przy stanach zapalnych co najmniej 3 razy na dobę.

Jest to łagodna forma mojej metody, która polega na kąpieli w jeziorze, co uskuteczniam okrągły rok. Schładzanie jest chyba najlepszym i całkowicie naturalnym sposobem na zregenerowanie organizmu po wysiłku. Np. przedwczoraj przydarzyło mi się wywinąć orła w czasie biegu w lesie. Kolanem wyrżnęłam o ostry kamień a prawym przedramieniem zamortyzowałam upadek tak, aby nie rozkwasić pyska. Bolało, ale to nic, przebiegłam jeszcze 6 albo 7 kilometrów. Wczoraj rano na kolanie był sporej wielkości bolący siniak, a prawie ramie mocno naciągnięte - trudno było mi podnieść rękę powyżej barku. Doszłam do wniosku, ze to nic, przebiegłam pewnie z 7 kilometrów, a potem prosto do jeziora - na jakieś dwie minutki pełnego zanurzenia (po brodę, głowy w tej temperaturze nie moczę). A dzisiaj? Już prawie zapomniałam, że coś mnie bolało.

Aha - odnośnie biegania - nie używaj tzw. butów do biegania z amortyzacją. To zbrodnia przeciwko ludzkości. Amortyzacja w bucie powoduje, że najpierw stawiamy na ziemi piętę i to z dużym impetem. W efekcie szybko pojawiają się przeciążenia stawów, zwłaszcza kolanowych i krzyżowych partii kręgosłupa, a następnie - poważne kontuzje. Biegać należy w butach o cienkiej podeszwie, najlepiej tenisówkach ,,halówkach" - wtedy instynktownie zaczyna się miękko stawiać stopę - od palców, potem śródstopie, pięta prawie nie dotyka ziemi, a kolana pozostają ugięte, co stanowi naturalną amortyzację. Oczywiście człowiek, który całe życie chodził w sztywnych butach, a do biegania używał ,,butów do biegania" nie od razu zmieni mechanikę ruchu, ale od czegoś trzeba zacząć - w przeciwnym razie będzie tylko gorzej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Madziagos pisze:Przypadkiem trafiłam do twojego wątku. Powiem krótko - Twój wygląd ,,po" jest 100 razy lepszy niż ,,przed".
...
Za to znam się na sposobach regeneracji organizmu - z racji upodobania do różnych ekstremalnych form ruchu, że tak powiem.
Najlepsza i niezawodna metoda na ból stawów od przetrenowania, a taki pewnie Cię dręczy (niebezpieczna sprawa, potrafi po pewnym czasie uczynić życie mocno upierdliwym) jest taka:

Bolące oraz przemęczone stawy, bardzo mocno zakwaszone partie mięśni oraz miejsca stłuczeń okładać lodem do silnego schłodzenia. Przy stanach zapalnych co najmniej 3 razy na dobę.
Witaj Madziu, właśnie w tym sęk, że stawy bolą mnie nie od przetrenowania - od miesiąca praktycznie nie ćwiczę... To bardziej wygląda tak jakby zrobiły się między nimi przerwy i są jakby za luźnie i od tego bolą... (Tak jakby po spalonym tłuszczu zrobiły się wolne miejsca)
Madziagos pisze:...
Aha - odnośnie biegania - nie używaj tzw. butów do biegania z amortyzacją. To zbrodnia przeciwko ludzkości. Amortyzacja w bucie powoduje, że najpierw stawiamy na ziemi piętę i to z dużym impetem. W efekcie szybko pojawiają się przeciążenia stawów, zwłaszcza kolanowych i krzyżowych partii kręgosłupa, a następnie - poważne kontuzje. Biegać należy w butach o cienkiej podeszwie, najlepiej tenisówkach ,,halówkach" - wtedy instynktownie zaczyna się miękko stawiać stopę - od palców, potem śródstopie, pięta prawie nie dotyka ziemi, a kolana pozostają ugięte, co stanowi naturalną amortyzację. Oczywiście człowiek, który całe życie chodził w sztywnych butach, a do biegania używał ,,butów do biegania" nie od razu zmieni mechanikę ruchu, ale od czegoś trzeba zacząć - w przeciwnym razie będzie tylko gorzej.
Oki, dzięki właśnie takie buty mam... A także biegałem w trampkach...
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: MisiaczekM - jak człowiek się zaprze...

Post »

Wydaje mi się, że może być tak:

Stawy, dociążone przed schudnięciem ,,trzymały się kupy", ale były mocno nadwyrężone tym nadprogramowym obciążeniem.
Po schudnięciu zostały odciążone, jednakże skutkiem długoletniego przeciążenia są osłabione. Z czasem, w wyniku ćwiczeń pojawiłby się gorset mięśniowy i cała sprawa bólu sama by się skończyła. Jednak Ty nie ćwiczysz, ponieważ boli. No i wcale mnie to nie dziwi. W tej sytuacji może warto byłoby skorzystać ze specjalnych opasek, jakie zakłada się na nadwyrężone stawy, np. kolana czy nadgarstki.

Oczywiście to tylko moja teoria, ale pomyśl nad tym. W razie czego zostaje jeszcze basen, jednak przy bolącym kręgosłupie nie przeginaj z pływaniem żabką, lepiej na grzbiecie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”