Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzięki InesS. Napiszcie mi, proszę, czy konieczne jest moczenie korzeni w wodzie przed wsadzeniem w donice? Niedawno wsadziłam bez moczenia (z lidla i cerrfura)-podłoże, które było owinięte w tę czarną folię było raczej mokre niż średniomokre i nawet nie przyszło mi do głowy by jeszcze je moczyć, a teraz czytam ten wątek od początku i piszecie, że trzeba. Stoją na poddaszu w temp.5-12 stopni no to nie wiem czy by nie miały zbyt mokro-tak szybko ziemia nie wysycha w takiej temperaturze. Jutro zabieram się za wsadzanie do doniczek biedronkowych nabytków i poradźcie mi, czy je moczyć (nie rozwijałam tej czarnej folii więc nie wiem czy podłoże jest mokre, ale jeśli by było mokre-to co zrobić?-też moczyć?).
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Konieczne / niekonieczne. Najlepiej jest moczyć korzenie, ale skoro mówisz, że miały mokro i ziemia, do której teraz wsadzamy jest mokra, to nie powinno im się nic stać. Ja swoich teraz nie moczyłam, bo uznałam, że w mokrej ziemi mają wystarczająco dużo wilgoci.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

InesS zakupy na bogato :D :D :D


Ja dzisiaj kupiłam w Biedronce 2 Niny i Fairy i na tym finisz moich zakupów marketowych, bo i tak już nie wiem gdzie to wszystko upchnę, a jak zaczną ze sklepów różanych przesyłki przychodzić, to... :roll:
Mąż już patrzy na mnie dziwnie, gdyby jeszcze wiedział o paczkach czekających na wysyłkę.... :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ewka36jj dzięki za szybką odpowiedź. To chyba zrobię tak jak Ty i nie będę moczyć jak będą miały mokro, wiem, że masz już doświadczenie, bo wczoraj (a właściwie dzisiaj do 2 w nocy) czytałam ten wątek-oczywiście jest długi i dziś będę czytała dalej od 41 strony. Ale pewnie najpierw wsadzę te biedronkowe. Kiedy je najlepiej z tych doniczek wysadzić do gruntu na docelowe miejsce? -niektóre już mają ok.3cm pędy i nie wiem czy powinno się czekać do połowy maja, czy można wcześniej?
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Poczytałam Wasze wpisy i mam pytanie czy te róże już można sądzić do gruntu? Czy lepiej do donic?
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Paulino,widzę że taką samą kupiłaś jak ja (żółta pnąca ) budową kwiatów bardzo przypomina jakąś angielkę ;:108 A mogła byś zrobić zdjęcie tej czerwonej (z bliska) ? Bo bardzo mi przypomina jakąś historyczną :roll:

Agnieszko,Jezuniu słodki jakie zakupy poczyniłaś ;:111 ;:111 cały asortyment wykupiłaś ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Byłam na działce i większość mojego przedszkola jest już w ziemi. Przyznam, że po czterogodzinnym zebraniu jedyne o czym marzyłam to zawinąć się do domu, ale skoro już przytargałam wór z różami, to wkopałam je od razu. Zostały mi więc tylko 4 róże w doniczkach i jedna sierota w kartonie, jutro wsadzę ją w cokolwiek. Jestem zadowolona z moich krzaków, mają ładną bryłę korzeniową i wyglądają zdrowo. Jedyne co mnie martwi, to czy nie będę ich za jakiś czas musiała przesadzić, jeśli okażą się czymś innym niż to, co na opakowaniu :wink:
Mów mi Jane! :)
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja moją Waltztime włożyłam do wiadra z wodą. Była w trocinach, więc lepiej ją napoić. Ale korzenie ładne, zdrowe. Jeden pęd martwy odpadł przy odwijaniu folii., Ale i tak nadal porządny krzak. Jutro do donicy.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Co wy się tak cackacie z tymi różami, sadzimy, robimy kopczyki i czekamy lata, pamiętamy żeby przyciąć korzenie jeśli są nie przecięte, powinny mieć do 15 cm, i mówię tu głównie o grubych korzeniach a nie włosowatych.
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

bartosz les niestety dysponuje tylko tym jednym zdjęciem, bo już wywaliłam kartonik w którym kupiłam róże.
Pozdrawiam Paulina
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ponawiam pytanie: kiedy wysadzamy róże z doniczek do gruntu? mam na myśli te, które już teraz puszczają 3cm pędy. Na razie stoją na poddaszu w temp. 5-12stopni.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Gdy nie będzie ryzyka nawrotu zimy. Albo już i okrywać przed przymrozkami.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Reniak masz rację :D Pogoda jest dobra, przymrozków nie ma, trzeba sadzić. Starajcie się wybierać martetówki uśpione, wtedy nie będzie żadnych obaw. Moje siedzą w ziemi.
Zablokowany

Wróć do „Róże”