Zapraszam do przeczytania - Artykuł młodego emigranta...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
waldi114
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 lip 2013, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zapraszam do przeczytania - Artykuł młodego emigranta...

Post »

Kochajmy kwiaty i zwierzeta, one potrafia dac serce za serce - Ludzie nie zawsze...
Kwiaty sa jak narkotyk, im wiecej ich masz, tym wiecej ich pragniesz...-moje

Zapraszam do mojego watku ...Moj Ogrod - Kraina Czarow...
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Jak czytam takie wypowiedzi to mam ochotę powiedzieć ,, niech się 3 x głową w ścianę stuknie" ;:223 ;:223 ;:223 a potem udaje patriotę. Z perspektywy obcej waluty każdy ma dużo do powiedzenia. Takich patriotów ,,bufonów" znam na pęczki i jeszcze przyjeżdżają biedni nieszczęśliwi afiszują się swoim niby bogactwem gdy tymczasem ich rówieśnicy na ,,głowie stają" by móc utrzymać firmę i rodzinę W KRAJU !!! Oblegają nasze sanatoria i szpitale bo tu taniej i deprawują pracowników.
I żeby nie było ,też pracowałam za granicą i nieraz widziałam co Polak ,,potrafi"(w lepszym lub gorszym znaczeniu) i jak Polak polakom wilkiem, nieraz się wstydziłam za naszych rodaków.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Podpisuję się całkowicie pod słowami Jolek !!
Tyle w tej wypowiedzi agresji i pozerstwa, że chroń nas Panie Boże od takich "patriotów" i od takich artykułów !!
Z poważaniem ...
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Jeszcze mnie taka refleksja się nasunęła; Co on zrobił dla naszego kraju, rodaków - nawet tych w jego otoczeniu?. Czym się wykazał, zasłynął ( nie licząc tego miernego art)? Czy poznanie ,,weteranek" żyjące w ,,innym świecie" , daleko od naszych realiów to już patriotyzm?
Awatar użytkownika
waldi114
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 lip 2013, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Jolek pisze:Jeszcze mnie taka refleksja się nasunęła; Co on zrobił dla naszego kraju, rodaków - nawet tych w jego otoczeniu?. Czym się wykazał, zasłynął ( nie licząc tego miernego art)? Czy poznanie ,,weteranek" żyjące w ,,innym świecie" , daleko od naszych realiów to już patriotyzm?
Ja spróbuję bronić tego młodziana, bo poznałem go osobiście :
Pytasz co on zrobił dla naszego kraju ?
A kiedy miał to zrobić , jak z biedy , pomimo młodego wieku musiał zrobić ten desperacki krok i wyjechać do pracy, aby móc żyć...
Znając jego dawną sytuację zapytam tak : Co kraj zrobił dla niego, aby pozwolić mu z pełnym brzuchem ukończyć przerwaną edukację ?
Z tego co wiem nikt nawet palcem nie kiwnął w jego sytuacji, więc nie krytykujcie jego nie znając jego historii .A patriotą można być wszędzie i w każdym wieku ...
Zastanawiam się, czy przez słowa krytyki nie przebija nutka zazdrości...
Pozdrawiam i dziwię się, że nie rozumiecie jego podejścia do życia.
Myślę, że gdybym był w jego wieku i w jego sytuacji, to postąpiłbym tak samo...
Kochajmy kwiaty i zwierzeta, one potrafia dac serce za serce - Ludzie nie zawsze...
Kwiaty sa jak narkotyk, im wiecej ich masz, tym wiecej ich pragniesz...-moje

Zapraszam do mojego watku ...Moj Ogrod - Kraina Czarow...
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Waldi - oddzielmy sytuację materialną i emigrację od postawy tego młodzieńca.
Wyjazd z kraju jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały.
Ale nie uważasz, że jego postawa jest - delikatnie mówiąc - arogancka, wobec "całej reszty" ??
Jeżeli publikacja tego "artykułu" jest jego jedynym aktem woli w kwestii podtrzymywania swojego patriotyzmu - to ja mu tego na pewno nie pogratuluję !!
A podejrzewam, że te wielkie słowa, którymi tam epatuje, to tylko pustosłowie ...
I zazdrościć nie ma czego - byłam poza krajem również, ale nie przyszło mi nigdy do głowy, żeby tak się wyrażać o innych, jak Twój młody znajomy !!
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Nie widzę tu arogancji.
Chłopak napisał co myśli i ma do tego prawo, formę też wybrał sam a my nie jesteśmy krytykami literackimi. Chce być patriotą na obczyźnie, więc nim będzie, bez względu na miejsce gdzie się znajduje. Jedyne złe słowa skierował do "podrabianych Anglików" i w kontekście tego o czym pisze, jest to dla mnie zrozumiałe.
Awatar użytkownika
waldi114
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 lip 2013, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Może i trochę masz racji, ale w tak młodym wieku musiał przejść trudną drogę, więc poniekąd pojmuję jego rozterki...
Ma czas na poprawienie swojej osobowości, jest młody...
Ja już swoje przeżyłem i nie chcę mu podpowiadać co ma robić, bo teraz młodzież nie słucha dorosłych jak dawniej...
"Jajko mądrzejsze od kury..." ..:)
Kochajmy kwiaty i zwierzeta, one potrafia dac serce za serce - Ludzie nie zawsze...
Kwiaty sa jak narkotyk, im wiecej ich masz, tym wiecej ich pragniesz...-moje

Zapraszam do mojego watku ...Moj Ogrod - Kraina Czarow...
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Waldi - do mnie mówisz ??
Jeżeli tak to bardzo się cieszę :lol:
I tym zamkniemy usta wszystkim, którzy twierdzą, że Polacy nie potarfią rozmawiać "na argumenty" ;:306
A jak nie, to też jakoś przeżyję :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

waldi114 wybacz, ale ten artykuł nie mówi o żadnym patriotyzmie.
W jego sytuacji było i jest wielu Polaków a nawet w gorszej bo nawet nie ma im kto ręki podać aby wyciągnąć z Pl matni. To była jego decyzja gdy w naszym kraju nie widział już przyszłości czy jak to inni mówią ,,światełka w tunelu". Znam też takich którzy w naszym kraju zadarli z prawem, niektórzy odsiedzieli a w Anglii są szanowanymi obywatelami. Wiesz ilu Polaków za granica było w gorszej sytuacji niż on. Wiem przez jakie upodlenie za granicą można przejść i jak mocną trzeba mieć psychikę aby się nie złamać więc takie artykuły nie robią na mnie żadnego wrażenia. Też mam swoje dzieci rozsiane po świecie i wiem co przeżywają ale takich głupot by do publicznej wiadomości nie podawali. Emigracja za lepszymi warunkami życia to emigracja w jakimś celu a nie patriotyzm.


Bardzo ciekawy artykuł dla ,,patriotów"
http://patriotycznymielec.blogspot.com/ ... kilka.html
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

A może niektórzy mają już dość ciągłej wojny polsko- polskiej. Kraju gdzie rządzi cwaniactwo, wyzysk , gdzie pomimo wykształcenia, doświadczenia, kwalifikacji zaiwania się za najniższą krajową i to tylko dlatego ma się pracę, bo inni nie chcieli. Gdzie zamyka się cały przemysł a sprowadza nawet pomimo embargo i zaostrzeń z kraju który nam grozi inwazją militarną. W kraju gdzie się jada ośmiornicę , popijając winem za kilaset złotych siarczyście mówiąc przy tym h.... d.... i kamieni kupa gdzie nie ma pieniędzy na nic, nikt za nic nie odpowiada, gdzie na odchodne politykiera daje sobie premie po pół miliona złotych, gdzie indziej powinna karnie odpowiedzieć a nie zmieniać stanowiska, gdzie wszystko idzie w górę/ jeżeli chodzi o ceny/ a życie ludzkie ? zdrowie, te ścieżki zdrowia do nfz i żebranie o pomoc pomimo płacenia składek zdrowotno- emerytalnych, gdzie emeryt w reklamie miał spędzać czas pod palmami, a spędza czas cerując gacie , bo nie ma na drugie zagryzajac mielonką z produktem chlebo- podobnym.
A za granicą ? A co tak sie unoszą niektórzy, są takie dżordzyki co w dwa tygodnie zapominaja mowy polskiej, bonżur, good morning chce być bardziej angielko- amerykańsko niemiecko niemiecki od niemca, francuza a tak naprawdę budzi niechęć i politowanie .
Chcesz życ w Polsce tutaj dopiero trzeba mieć nerwy z wolframu i dupę ze stali.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
waldi114
200p
200p
Posty: 242
Od: 7 lip 2013, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Brawo Robert i to jest właściwa opinia na temat życia w kraju i emigracji...

Podpisuję się pod tym całym sercem...Brawo !!!
Jedna uczciwa ocena, która mi poprawiła widzenie zakłamanej polityki... ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 ;:63
Kochajmy kwiaty i zwierzeta, one potrafia dac serce za serce - Ludzie nie zawsze...
Kwiaty sa jak narkotyk, im wiecej ich masz, tym wiecej ich pragniesz...-moje

Zapraszam do mojego watku ...Moj Ogrod - Kraina Czarow...
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA - ARTYKUŁ MŁODEGO EMIGRANTA...

Post »

Jestem za ,Robert napisałeś to o czym ja chciałam napisać bo to jest prawda właśnie ale ja juz za stara na emigrację i na lepsze życie :wink: gdybym tylko mogła wyjechałabym bez mrugnięcia okiem bo patriotyzmem jeszcze nikt chleba nie posmarował,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”