Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Zablokowany
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Może Internet i nie lektura, ale Ciebie się czyta świetnie ;:333 Pomyśl o wydaniu jakiego poradnika uprawy flory endemicznej Madagaskaru :D
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Jak ten regał z tą folią Ci się sprawdza? Nic nie przypala, a jesienią jak je w tym regale trzymasz?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Mateusz- dzięki wielkie!
Natalko - Nie jestem żadnym poradnikiem zainteresowana, daj spokój, fachowcy są od tego, ja prowadzę tylko rozważania balkonowe. Cieszę się, że się je jakoś czyta ;:180
Krzysiu - troszkę za krótko to mam, by powiedzieć coś konkretnie. Od marca przetrwały i mrozek, i prawdziwe upały. Parę gruboszków mi się przypaliło, ale po prostu za szybko je przestałam cieniować, ale potem już było OK. Tam potrafi nieźle zagrzać. Doskonale taką temperaturę znoszą właśnie malgasze, ale i tefraki i małe opuncje, które mam na drugim balkonie. Półki są na tyle duże, że można przycieniować roślinki, które tego palącego słońca niezbyt potrzebują. Jak na razie jestem zadowolona, bo nie dość, że nic na nie nie leje, to i przedłużają folie okres wegetacji - od marca stoi większość roślinek już w tych foliach, a będą do końca października albo i ciut dłużej.
Jak chcesz coś więcej, to pytaj śmiało ;:304
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Żaneta!
Pachypopdium cactipes (oczywiście nie znałam wcześniej tej nazwy gatunkowej) zachwycają tymi bordowymi listkami. Zawsze mają taki kolor? A inne, większe kaudeksy tworzą prawdziwie kolekcjonerski zbiór. Jakże Ci zazdroszczę, że się ukierunkowałaś przynajmniej terytorialnie. Ja nie potrafię i mam wszystkiego po trochę.
Śmierdziuchy to nie moja bajka, ale kibicuję pąkowi. A graptopetalum kwitło mi kiedyś i widok był urzekający.
Ups! Przypomniałąm sobie, że muszę podlać grubosze od Ciebie.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

a to moja dżungielka dorosłych osobników:
Obrazek
- piękne rośliny ;:138 . Powtórzę za moją przedmówczynią Iwoną, "/ ... / zazdroszczę, że się ukierunkowałaś przynajmniej terytorialnie / ... / "
Na koniec tych rozważań, aby nie zanudzić:
- niemogący z braku słońca rozwinąć się kwiat Anacamseros telephiastrum (jeden pąk się już zasuszył):
Obrazek
- czekam na rozkwitnięty kwiat u Twojej rośliny.
- tak jak piszesz, Anacampseros najszybciej rozwija pąki kwiatowe gdy jest ciepło i dużo słońca. Dzisiaj u mnie ciągle pada (teraz nawet leje), brak słońca, wczorajszy rozwinięty kwiat mojej Anacampseros quinaria ssp. alstonii całkowicie zamknięty, a nowy pąk czeka na rozkwitnięcie. Zobaczę czy rozkwitnie ? Przy takiej "londyńskiej" pogodzie, nie widać piękna tych kwiatów :( .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

raflezja pisze: Pachypopdium cactipes (oczywiście nie znałam wcześniej tej nazwy gatunkowej) zachwycają tymi bordowymi listkami. Zawsze mają taki kolor?
Iwonko - one się wybarwiają pod wpływem słońca, tak mnie informują, że im dobrze i się cieszą :D Normalnie są zielone albo...ich nie ma, zimą na przykład.
A gruboszki podlej i przypomnij, co im nakazałam: mają rosnąć i cieszyć oko ;:108
Mieczysławie - bardzo dziękuję, pocieszyłeś mnie trochę. Czekam na ten kwiat już tak długo, a to słońce fatalnie się przebija. Raz jest, raz go nie ma wcale. I bardzo roślinka na tym traci. Cóż, pozostaje trzymać kciuki za te nasze nierozwinięte, może jeszcze załapią się na upały i pokażą swe wdzięki ;:131
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Podejrzałam w internecie jak wyglądają Pachypopdium cactipes w wersji już podrośniętej i muszę stwierdzić,że wybrałaś
super kierunek swojej kolekcji............mają takie śliczne pokraczne brzuszki.
Kibicuję twoim,żeby się tak ładnie uformowały ;:138
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Przeczytałem z ciekawością o rzeczach dla mnie mało znanych, obejrzałem z przyjemnością Twoje dorodne maluchy(?) i piękny bush starszych roślin - i jestem jak zawsze pod wrażeniem Twojej wiedzy i dobrej ręki do roślin. ;:215

Tu zagląda się dla przyjemności i po wiedzę. Właśnie za to tak cenię ten wątek! ;:138 ;:173
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Gaga1960 pisze: mają takie śliczne pokraczne brzuszki.
Kibicuję twoim,żeby się tak ładnie uformowały ;:138
Ślicznie to ujęłaś, Grażynko! Dokładnie, ta ich pokraczność mnie rozbraja. Wiesz - oby rosły,jak napisałaś. Kilka innych, o których wspomnę następnym razem, podcięłam dla ciekawości, jak podrosną. Nie lubię zbytniej ingerencji w roślinę, ale jednak natura to natura, a w warunkach domowych jest to czasem jedyne wyjście, by roślina rosła zdrowo.
hen_s pisze: Tu zagląda się dla przyjemności i po wiedzę. Właśnie za to tak cenię ten wątek! ;:138 ;:173

Mój Boże, Henryku, naprawdę miło to czytać...A ja tylko przelałam na wątek to, nad czym się zastanawiam siedząc i delektując się kawą w wyborowym towarzystwie moich roślin. Dziwadło ze mnie, nieprawdaż...? ;:306 Zacznę się upodabniać niedługo do swoich podopiecznych!
Niemniej serdecznie dziękuję za tak miłe słowa, swoimi wpisami tylko mnie wspieracie i dopingujecie ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

;:oj Jakie przedszkolaki już duże.... ;:138 to przecież miniaturki dorosłych roślinek.
Pachypopdium cactipes obejrzałam w necie ,piękne grubaski :D
Możesz tak sobie rozważać i pisać, lubię czytać te twoje przemyślenia .
...pisz i pokazuj jak najwięcej :D
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

To co pokazujesz jest niesamowite. Brak słów i wiedzy, żeby się w tym temacie wypowiadać. Za to zawsze chętnie czytam Twoje opowieści!
Zbiorówka (dżungielka) prezentuje się wspaniale!
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Żanetka, Twoja dżungla pachypodiów jest cudowna! ;:oj Strasznie mi się te rośliny podobają, nawet ze dwa różne miałam, ale oczywiście nie dały ze mną rady, jak wszystkie sukulenty bezcierniowe :lol:
Dziękuję za fotę euforbii. Dziwne, ale myślałam, że masz ich więcej i znacznie dziwaczniejsze, niż te, które widać na zdjęciu. Oczywiście urody są przedniej, ale Ty mnie przyzwyczaiłaś już, że u Ciebie to same zjawiskowe i nieprzeciętne okazy, takie, jakich normalnie człowiek na oczy nie widział :D
kospe
200p
200p
Posty: 426
Od: 18 wrz 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz. 3

Post »

Żaneta :wit Dałaś popis dzisiaj :!:
Jeszcze trochę pozaglądam do Ciebie to mi sie gusta pozmieniają ... :D
Młodzież ciekawa, a dorosłe to dopiero robiła wrażenie ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”