Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam, dziękuję za pomoc. Padło na Stihl FS 120. Wpadłem w łąkę z żyłką, z nożem nie mogę dopóki się nie dotrze. Żyłka dała sobie świetnie radę, a trawą po pas. Miałem w ręce jeszcze oleo nie wiem czy dobrze pamiętam bt lub bc 350 za 1799zl. Wyglądała solidnie, i na pewno była dużo lepsza od Sparty. Ale dostałem super rabat u przedstawiciela Stihl a więc na nią padło, zapłaciłem mniej niż cena katalogowa a jeszcze w cenie miałem szelki advance + w promocji nóż od producenta. Jestem zadowolony. Szkoda że sklepy nie mają takich kos na testy, człowiek kupuje w ciemno i nie wie co mu spasuje. Jeśli chodzi o inne marki to u mnie słabo z serwisem więc ich nie brałem pod uwage. Jeszcze raz Dzięki
PS łąka około 35a
LUKas 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 cze 2020, o 05:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka do łąki kwietnej

Post »

Mam dość koszenia trawy.
Zaczyna się weekend i zaczynają kosić sąsiedzi dookoła. Postanowiłem założyć łąkę kwietną.Mam dobrą glebę z wysokim poziomem wody.Trawa rośnie jak oszalała.Kosa plecakowa daję radę niestety strasznie hałasuje i po kilku godzinach ręka cierpnie.

Szukam dobrego rozwiązania.Najlepszym wyborem dla mnie jest kosiarka spalinowa bębnowa rotacyjna.Napęd wyłącznie silniki hondy.
Wybór padł na model kosiarki bębnowej VARI DS-521z AGATHA GCV 160.
Może ktoś też ma wysoka trawę.
ElinK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2020, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Według mnie jeśli chodzi o wybór kosiarki, która jednak trochę posłuży i też poradzi sobie na większych powierzchniach i nierównym terenie to warto zwrócić uwagę na producenta John Gardener Link usuniety/KaroCeny mają dobre i też sam serwis działa sprawnie, więc w razie problemów zawsze jest wsparcie m.in tez przy zakupie części zamiennych.
superpepe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2020, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

toldziatko pisze:Witam, dziękuję za pomoc. Padło na Stihl FS 120. Wpadłem w łąkę z żyłką, z nożem nie mogę dopóki się nie dotrze. Żyłka dała sobie świetnie radę, a trawą po pas. Miałem w ręce jeszcze oleo nie wiem czy dobrze pamiętam bt lub bc 350 za 1799zl. Wyglądała solidnie, i na pewno była dużo lepsza od Sparty. Ale dostałem super rabat u przedstawiciela Stihl a więc na nią padło, zapłaciłem mniej niż cena katalogowa a jeszcze w cenie miałem szelki advance + w promocji nóż od producenta. Jestem zadowolony. Szkoda że sklepy nie mają takich kos na testy, człowiek kupuje w ciemno i nie wie co mu spasuje. Jeśli chodzi o inne marki to u mnie słabo z serwisem więc ich nie brałem pod uwage. Jeszcze raz Dzięki
PS łąka około 35a
Cześć,
Czy będzie nietaktem, jeśli zapytam, u kogo/gdzie kupowałeś kosę?

pozdrawiam PP
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

U autoryzowanego dealera u siebie w miejscowości (nel-tech Nowy Sącz), z resztą poza tą dystrybucją nie kupisz sprzętu stihl'a
Mari159
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 wrz 2020, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Tak dla innych zainteresowanych kosiarką w podobnej cenie. Wcześniej wspomniana firma Riwall, model 5190. Kurde, nie spodziewałem się cudów, ale tu się miło zaskoczyłem. Napęd zasuwa tak, że szok, a silnik ładnie się wyrabia nawet jak trawa urośnie wyższa niżby człowiek chciał.
PS. Do koszenia mam działeczkę, jakieś 1000m2, trochę pochyłości jest (i wtedy ten napęd faktycznie pomaga), ale nie jakieś wielkie pagórki i na taki trawnik starcza bez problemu.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy warto dopłacić do napędu w kosiarce?

Post »

Witam, chcę kupić kosiarkę spalinową, już mam na 90% wypatrzony model Oleo Mac GV 53 PK. Tylko kwestia napędu lub jego braku. Teren równy, ok. 600 m2, trochę omijania i skręcania. Czy ciągłe włączenie i wyłączanie napędu jest dobre? Czy jazda z wyłączonym napędem nie przyspieszy jego awarii? Przeglądałem już inne wątki ale chciałbym poznać opinie osób użytkujących kosiarki z napędem, Ze jest lżejsze koszenie to rozumiem, że potem nie chce się innej to też, ale ja chcę od drugiej strony, ile problemów sprawia (może sprawiać) napęd i czy mimo ułatwienia nie będzie to z czasem źródłem zmartwień. Dodatkowo u mnie tez jest koszenie w kole, trochę cofania, dlatego obstawiam opcję bez napędu. Pozdrawiam :)
Wielkopolanin88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 13 maja 2019, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Czy ktoś używa może Makity RBC420E? Warto ją kupić? Dotychczas używałem Demona, ale mam ta kosa wyczerpała już moją cierpliwość i chcę sobie kupić coś lepszego.
chmietus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2021, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam. Ja przez 7 lat kosiłem kosą firmy ZIPPER o mocy 1.9 km.

Plusy: aluminiowa rurka (nie rdzewieje)
Minusy: marnej jakości głowica do żyłki, najtańszy szarpak/starter. Duże koszty oleju przy proporcji 1:25, (ja robiłem 1:50 olej stihl, ponieważ nie czytałem instrukcji i mimo to silnik sprawny do końca), obok silnika nie miałem również problemów z wałem i przekładnią kątowa ale dbałem o smar. Generalnie po za aluminiowymi rurkami nie różni sie niczym od tanich chińczyków a cena wtedy 500 zł więc nie warto.
Od roku posiadam kose Stiga sbc 252 d, ciężka ale właśnie mam nadzieję, że dzięki temu co chwila nie będzie się psuła oraz że będzie trwalsza.
chmietus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2021, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Widzę, że na forum często polecane są kosy firmy Oleo-Mac. Konkurencyjna do mojej Stigi sbc 252D jest model Oleo-Mac bch 400T. Podobna moc i cena.
Mój wybór padł na Stige ze względu na autoryzowane sklepy marki stiga w okolicy.
Wielkopolanin88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 13 maja 2019, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Miałem kupić Stigę 252D, ale po przeczytaniu kilku opinii na jej temat zrezygnowałem. Stanęło na Makicie. Zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu. Trochę kosztowała, ale na swojego "Demona" nie mam już siły. Ciągle coś się psuje i szkoda to naprawiać.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam, Kosa KOSA STIGA SBC 252 3 latka, wczoraj najprawdopodobniej zatarła się po 20min. pracy :( Mieszanka olejowa była robiona prawidłowo, olej firmowy Stiga, objaw gwałtowne zatrzymanie z wysokich obrotów, głowica się kręci ale nie można pociągnąć linką. Zanim skontaktuje się z serwisem powiedzcie o coś na temat: czy takie rzeczy się naprawia, ew. za ile itp? Mógłbym sam rozebrać, ale zobaczymy co podpowiecie...
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jak rozumiem nie można pociągnąć linki szarpaka czyli silnika nie da się uruchomić? Można od strony wydechu spojrzeć na tłok. Najczęściej tam się zacierają.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2731103.html

Jeśli chodzi o naprawę to tak, oczywiście można to naprawić. Nie znam niestety cen części Stigi, ale do tych innych chińskich kos (np. nac, demon itp) są gotowe zestawy do regeneracji w cenie około 40zł. Zakładam, że Stiga będzie pewnie droższa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”