Kosiarka elektryczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Takie silniki też chodzą i nie psują się masowo- ale co niepotrzebne elemnety, to kolejna okazja do awarii! I kojarzą mi się z ogromnym jazgotem- skąd więc dość dobry wynik w poziomie hałasu?
Te JakMet'y jak hałasują?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
androx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 cze 2015, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschodnie Podlasie

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Nie mogę znaleźć pewnych szczegółów odnośnie Hecht 1638R, np typ silnika, łożyskowanie kół. Ale z tego, co jest, wygląda ona zachęcająco! W porównaiu do Jakmet 1500 ma lepszy włącznik (na całą szerokość ramy, można trzymać dowolną dłonią), ma też praktyczny uchwyt do przenoszenia. Znalazłem jednak negatywną opinię o jej wykonaniu na niemieckiej stronie.
Zastanawiam się więc, czy wrto kupić Hechta czy Jakmeta - cenowo prawie to samo.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Dla mnie wybór oczywisty - JakMet. Bo POLSKA firma z tradycją, dostęp do części zamiennych gwarantowany, serwis też istnieje, i wspieramy naszych przedsiębiorców. A że drożej - jakość kosztuje. 5 lat gwarancji na korpus z plastiku to chyba niezły wynik, z tego co mi wiadomo, to jeśli jest mniej niż 20 śladów po kamieniach to wymieniają bez problemu.
androx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 cze 2015, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschodnie Podlasie

Re: kosiarka elektryczna

Post »

A może zna ktoś szczegóły odnośnie silników indukcyjnych stosowanych w Jakmetach? Czy mają one uzwojenie miedziane czy aluminiowe? Kto je produkuje? Bo uzwojenie aluminiowe chyba zbyt dobrym rozwiązaniem nie jest.
mrbzyq
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 cze 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Czy ktoś z tego wątku kupił w końcu (lub już wcześniej posiadał) Kosiarkę Jakmet i może się podzielić wrażeniami ?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Te kosiarki JakMet są na tyle dobre, że mało jest o nich wpisów. Najwięcej wątków na forach jest zwykle o sprzętach, które sprawiają kłopoty. Tymi kosiarkami ludzie pracują, i tyle, a jak juz są oceny, to zwykle bardzo dobre. Doceniana jest trwałość, gorzej z wyglądem ale kwestia gustu. Poza tym druga sprawa, to cena - za 500 zł można mieć budżetową kosiarke spalinową, więc popularność JakMeta nie jest oszałamiająca, kupują go zwykle ludzie świadomi jakości marki i rozumiejący, dlaczego tyle kosztuje. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym po serwisach zajmujących się naprawami kosiarek - ile mają napraw JakMeta a ile innych.
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Wie ktoś jakie są koszta przezwojenia silnika kosiarki Makita 1100 W ?
Mąż Ani
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Ja bym brał HECHT 1638R. Ps. Wybór już dokonany ?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Widzę lubisz ryzykować. :D Choć znam ludzi co mają totalne chinole, i nie psuje im się to, patrząc tak ogólnie na maszyny elektryczne, to HECHTA bym nie brał :)
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Nie Ama, nie lubię ryzykować; tak się złożyło że siostra przez długie lata używała chińskiego HECHT'a. Prawdopodobnie to jedna z tych 'lepszych' rzeczy które jej się trafiły z ChRL. Po latach wymienili kosiarkę nie dlatego, że sie zepsuła ale dlatego że sie im znudziła. HECHT poszedł pracować na działkę i zdaje sie że do dziś ją mają.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Tylko się cieszyć :) Jednak ja za dużo widziałem aby mnie ktoś na takie coś namówił :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Ja mam prawie 10 lat Asgatec'a, nóż już drugi... a za taką cene miał byc na dwa sezony.
Dobra, liczy się też sposób używania; jak ktoś umie srubokręt trzymać, to nie martwi się, że gdzieś kółko się obluzuje. Ale dla dziewczyny musi sprzęt być top niezawodny!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Unrug
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lip 2015, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kosiarka elektryczna na 200 metrów ogródka?

Post »

Witam

Potrzebuję pomocy w wyborze kosiarki elektrycznej na 200 metrów kwadratowych ogródka.
Poprzednio wybierałem kosiarkę sam "okiem laika" i skończyło się moją klęską.
Kupiłem Bosch Rotak 32 i po 3 latach kosiarka poleciała do kosza.
Pomyślałem np. o poniższych kosiarkach:

- Makita ELM 3311
- Makita ELM 3711
- Stiga Collector 34 E
- Stiga Collector 40 E
- AL-KO Classic 3.85 E Silver

Poproszę o komentarz na temat powyższych kosiarek.
Podobno z powyższych kosiarek tylko AL-KO ma silnik indukcyjny, a pozostałe mają komutatorowy. Czy to prawda?
Jeśli macie inne propozycje będę wdzięczny.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”