Kosiarka elektryczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Ale jednak nakleja swoją nazwę na kosiarki czyli jest firmą, tyle że nie do końca producentem/wytwórcą. Podobnie jest w przypadku Sterwinsa - to francuska firma założona w 2006 roku, należy do Leroya Merlina i tam sprzedaje swój towar, który pochodzi z Chin.

Ciekawe czy podobnie dobrze jest w przypadku elektrycznych. Bo różnica w cenie między NAC, a resztą (w tym równie Chińskim Sterwinsem) jest duża - obecnie kosiarka o wspomnianych wcześniej parametrach (1500W, 37cm, wg sklepu 8kg, producent podaje 9,5kg) kosztuje zaledwie 245zł, to ~100zł mniej niż Al-ko czy Stiga.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Po tygodniu trawa juz jest wysoka, a po miesiącu to elektryczna nie da rady. No chyba, że na max wysokość koszenia i bez kosza, z podniesioną i podwiązana na sznurku klapką wyrzutu do tyłu, to może jakoś uciągnie. A potem poprawka na niższej wysokości cięcia. Moja ma 1300 W, polskiej firmy Kabit, i daje radę już 6 sezon, nieźle tnie w trawie wysokiej, ale koszę regularnie co tydzień. Jak chcesz raz na miesiąc to mocna spalinówka. Albo kosa, zwykła drewniano - metalowa napędzana siła rąk lub spalinowa. No i do elektryka trawa musi być dość sucha, bo co metr postój będzie. Najsłabsza spalinówka jest 2 - 3 razy mocniejsza od elektrycznej. Oczywiście musisz mieć odpowiedni przedłużacz, bo zwykły tani kabel 1 mm2 przegrzewa się i topi po godzinie koszenia. Najlepiej min. 1,5 mm2, a więcej to lepiej. AlKo to nie jest zła firma. Ogólnie w elektryku nie ma się za wiele co popsuć, silnik, kondensator, obudowa i kółka, i tyle. Moja obudowę uszkodziłem kamieniem, w wyższej trawie nie był widoczny ale mimo tego maszyna działa dobrze. Kółka po kilku latach trochę już hałasują, ale póki co jedzie do przodu i tnie. Spalinówki nie kupię, bo droga i ciężka, a nie wyczyszczona rdzewieje.
mieczyslawek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 mar 2013, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Witam,
Ja już od dwóch lat używam kosiarki Makita ELM3310. Jej cena to ok. 300 zł, ale w promocji można znaleźć taniej. Jestem bardzo z niej zadowolony. Nie ma problemu nawet z mokrą trawą o wysokości kilkunastu centymetrów. Tnie, aż miło. Wcześniej używałem kilkanaście lat polskiego Kabita, ale nie dawał rady, albo gubił trawę, albo stawał silnik. Makita o wiele lepiej wrzuca trawę do kosza, praktycznie nic nie gubi i nie zatrzymuje się. Kosz nabija do pełna. Jedyny jej minus to kółka tylnej osi nie są w jednej linii z kółkami przednimi, co trochę utrudnia koszenie przy krawężnikach, ale gdybym miał kupić nową to wybrałbym ją ponownie. Duży plus to jakość marki i dostępność do serwisu.

Pozdrawiam
mieczyslawek
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

mlodzieniec pisze:Ogólnie w elektryku nie ma się za wiele co popsuć, silnik, kondensator, obudowa i kółka, i tyle.
No i to podstawowa zaleta dla nieczęsto używanego sprzętu. Poza tym prostota obsługi - większość koszenia wykonywać będzie kto inny, niezbyt obeznany w obsłudze urządzeń wszelakich.

Coraz bardziej kusi mnie ten NAC. Wiem, że to chiński import, ale ma dość dobre opinie (na opineo), świetne ceny w stosunku do parametrów (1500W, 37cm za 245zł, 1800W, 40cm za 300zł) i punkt serwisowy o rzut beretem. No i właśnie nie wiem czy jest sens dopłacać 80-100zł do nieco uznanej marki (Stiga przynajmniej ma rok dłuższą gwarancję - 3 lata, NAC i Al-ko 2 lata).
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Makita to dobra marka, a profil obudowy też ma pewnie wpływ na zapełnianie kosza trawą. U mnie jak jest sucha to też się nabija ładnie kosz, przy wilgotnej trochę gorzej. No i fakt, gubi ale to moja wina bo kamieniem uszkodziłem obudowę. I kosze nisko, na 3 cm, jakbym ciął na 7 cm to pewnie, nawet co 2 - 3 tygodnie mogę kosic bo pociągnie taka trawkę. Silnik 1300W, w Makicie jest 1100 W.
A Kolega niech pamięta, że jak wybierze kosiarkę 1800 W, to niech kupi dobry przedłużacz, 1,5 mm2 to minimum. Elektryka chińskiego można zaryzykować bo tam najdroższy jest silnik, a zawsze można go przewinąć w razie awarii albo kupić nowy. I sprawdzić warto, czy nie ma przebić, mokrymi rękami też lepiej nie łapać za maszynę.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Pytanie czy marka sprzedawana w różnych sklepach, posiadająca własną sieć serwisową to aż takie noname, że może kopać prądem...

Na dziś jestem dość zdecydowany na kosiarkę NAC SF7A114 - 1500W, szerokość koszenia 37cm, centralna regulacja wysokości koszenia w promocji za 245zł (50-100zł taniej niż w innych sklepach). Kosz trochę mały ale przeżyję (da się jakoś przerobić żeby był wyrzut trawy zamiast zbierania?). Serwis mam obok więc raczej wpadnę i zapytam co to warte.
pluto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2014, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Jeżeli jeszcze nie jest za późno to mogę tobie polecić to co sam używam elektryczną Grizzly ERM 1434G. Silnik 1400 W, szerokość koszenia 34 cm, a kosz ma pojemność 35 l. Drugi rok koszę trawę z jej pomocą, więc jakieś doświadczenie mam i sprawdza się :P Gwarancja na chyba 2 albo 3 lata, nie pamiętam dokładnie, ale póki co nie musiałem z nią nic robić :)
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Popatrz na elektryczne Trytony, polska firma. Też produkuje w Chinach, jak wszyscy zresztą, ale jakość w stosunku do ceny jest pierwszej klasy. Ich elektryki mają kosze plastikowe, według mnie znacznie praktyczniejsze od tekstylnych.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Jakość w stosunku do ceny? Kosiarki Tryton są na poziomie Al-ko czy Stigi? Bo kosztują nawet ciut więcej, mają mniejszą szerokość koszenia i ważą bardzo dużo (Tryton TOA34141, 1400W, 34cm, 16,5kg, Stiga tylko 8kg). Także jak na chińszczyznę ściąganą przez polską firmę to raczej NAC ma najlepszy stosunek parametry/cena.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Najlepiej organoleptycznie obejrzeć kilka maszyn i wybrać tą najlepiej wykonaną. 16 kg to nie jest aż tak wiele, spalinowa waży drugie tyle i tez pchana często, bez przesady zatem, a im grubsza obudowa tym trwalsza. Kosz też mam plastikowy i jest lepszy wg mnie od materiałowego, którym też miałem okazję się posługiwać ale w innym sprzęcie. A wyrzut boczny w elektryku to raczej niespotykana funkcja, jak już to tylny. Można klapkę podwiesić na jakimś sznurku, żeby była większa dziura wylotowa, ale całkiem nie odkrywać bo może kamień wylecieć i będzie nieszczęście. No i koniecznie długie spodnie, bo nogi będą całe zasypane trawą.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Konkurencja waży sporo mniej - Stiga 8kg, NAC 9,5kg. Na nierównym terenie gdy co jakiś czas trzeba będzie ją podnieść to duża różnica.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Moja waży 13 kg i nie jest jakoś specjalnie uciążliwe jej podniesienie. Przynajmniej dla mężczyzny, kobiety i dzieci przyznaję, mogą mieć kłopot z tak ciężką maszyną.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

No właśnie chodziło o to żeby również osoba o słabszej posturze mogła ją obsłużyć. Bo jak ja jestem to przy okazji chaszczy mogę również dookoła domu kosą spalinową przelecieć. Dzięki wszystkim za propozycje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”