Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Dzięki za informacje. Ziemia nie jest właśnie aż tak ciężka, zdjęcie zostało zrobione akurat zaraz po podlaniu stąd takie wrażenie. Być może przy pikowaniu zostały lekko naruszone korzenie, gdyż został przesadzony dokładnie do tej samej ziemi, w której wcześniej pięknie rósł. Będę mieć na uwadze te porady przy kolejnych próbach.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Ja przepikowałam dziś swoje, mam 24 sztuki, jak przetrwają, będę się miała czym dzielić. W ubiegłym roku dochowałam się jednej sadzonki z paczki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Jak tam Wasze Heliotropy :?: Moje wysiane, nie pamiętam kiedy, ale chyba koniec lutego początek marca. Jest ich dużo, bo czytałam, że są trudne w uprawie, wiec wysiałam pół paczki. Część siewek jest już sporych, część ma tylko po 2 pary liści właściwych. Zastanawiam się czy tych większych nie wysadzić na docelowe miejsca ;:24. Będą rosły w koszykach i donicach na balkonie, mogę je na noc jeszcze zabierać do domu. Jest ciepło, prognozy dobre, czy cierpliwie czekać do połowy maja :?:

Tak wyglądają teraz te większe i 2 malutkie. Chyba są trochę za blade. Potrzebują więcej słońca czy nawozu :?:
Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Moje z sadzonek zielnych zaczynają kwitnąć a ciągle rosną w multiplantach i muszą się jeszcze miesiąc pomęczyć, zanim pójdą na dwór. Natomiast zacznę je podlewać nawozem do kwitnących... Ja z metody zatrzymania rośliny matecznej na zimę w garażu jestem mega zadowolona. Zaraz będę robić kolejne sadzonki, żeby kwitły jak je pierwsze będą miały przerwę. I na pewno matka zostaje na kolejny rok.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Alexia, moim zdaniem możesz swoim sadzoneczkom zaaplikować trochę nawozu, połowę normalnej dawki dla kwitnących.
No i jak najwięcej słoneczka, to roślinka uwielbiająca słońce.
Sądzę, że można je już wysadzić na miejsce docelowe i przynosić do domu w przypadku znacznego spadku temperatury, a szczególnie przymrozków.
Swoje heliotropki wyniosłam do nieogrzewanego foliaka dwa tygodnie temu i tam rosną, wniosę do domu w przypadku zapowiadanych przymrozków.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Dzięki Rzepko, już 3 sadzonki posadzone do koszyka. Będę nawozić, ale nawozem do róż...
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

A można nawozić heliotropa nawozem do petunii?
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Moje heliotropy mimo wcześniejszych problemów zaczęły pięknie rosnąć :). Oby tak dalej.

Obrazek
Awatar użytkownika
marta1044
50p
50p
Posty: 85
Od: 11 cze 2017, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Równina Warszawska - Nizina Środkowomazowiecka

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Myślę nad posadzeniem na balkonie heliotropa. Tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy on wieczorami pachnie? W różnych zestawieniach w artykułach na portalach ogrodniczych stoi, że on pachnie głównie w dzień. Jak z tym zapachem faktycznie jest? Na balkonie spędzam zwykle wieczory więc potrzebuję coś co wtedy będzie roztaczało woń.
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
marta1044
50p
50p
Posty: 85
Od: 11 cze 2017, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Równina Warszawska - Nizina Środkowomazowiecka

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Heliotrop i tak kupię by go przetestować. Usunieto nie na temat. Iwona
Pozdrawiam,
Marta
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Dorodne sadzonki, ale niestety już widać paskudną przypadłość heliotropów - zasychanie i brązowienie brzegów liści, które zaczyna się od dolnych liści i szybko atakuje całą roślinę.Nie poradziłam sobie z tym i swego czasu zrezygnowałam z tych pięknych roślin :roll:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Być może od słońca i jednocześnie nadmiernej wilgoci
viewtopic.php?f=31&t=14752&p=3507236&hi ... i#p3507236
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Heliotrop - pielęgnacja cz.2

Post »

Moje z siewu też zaczynają kwitnąć:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”