Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 69  
Autor Wiadomość
onka37
 Tytuł: Mój niedawno kupiony ogródek działkowy - Onka37
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:21 
1000p
1000p
Witam serdecznie!!!! oglądając zdjęcia waszych przepięknych ogrodów zapiera mi dech a tu coś takiego!!!! Obrazek Obrazek Obrazek

onka37
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:22 
1000p
1000p
Nie mam jeszcze koncepcji co i jak zrobić, może uda mi się skorzystać z Waszej pomocy, będę wdzięczna!!

Janek
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:25 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
działka wygląda bardzo ładnie. jesteś w stanie określić jej wielkość? napewno czeka Cię sporo pracy, ale efekt na pewno będzię tego warty. pozdrawiam i powodzenia!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

onka37
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:27 
1000p
1000p
Działka ma 400m2 na razie trwa "odchaszczanie" z pokrzyw, chcemy też zrobić nowy trawnik tzn. przekopać całość (brrr) i posiać nową trawkę, nie wiem jeszcze jaki rodzaj!

onka37
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 12:31 
1000p
1000p
zastanawiam się też czy zostawić tą alejkę czy wymyślić coś innego (ale małym kosztem finansowym) no bo jak zrobię trawnik a potem będę chciała zrobić coś z alejkę dosiewać nie wiem czy tak się da
Uff w ogóle jestem zielona!!! w tym temacie , nie mam żadnych roślinek i pomysłów może ktoś mi doradzić?
gdzie skalniaczek i ewentualnie inne roślinki (chciałabym trochę kwiatków) a przy ogrodzeniu (z lewej strony ogródka) chcę pomyśleć o jakimż żywopłocie, z różnych krzewów.....

Janek
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 13:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
mnie się ta alejka podoba, ale to zależy tylko od Ciebie. mozesz ją zrobić nie taką prostą, tylko np. bardziej pozakręcaną, albo mozesz tez zostawić taką :) wszystko to kwestia gustu...

Becia
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 15:03 
1000p
1000p

---
witaj!!to piekny teren, wcale źle nie wyglada. Ja juz oczyma wyobraźni widzę jaki pikny będzie z a dwa lata.zacznij od tego czego jestes pewna-npo. założenie nowego trawnika. Pochodź troche po działkach, poogladaj trochę forum, napewno znajdziesz cos dla siebie, albo przekonasz sie czego napewno nie chcesz mieć. Głowa do góry, ja sama mam działkę pierwszy sezon, a nauczyłam sie już bardzo wiele. Jesli chodzi o rosliny i kwiaty, to rozgłoś działkowiczom, że przyjmiesz kwiaty-ludzie często wyrzucaja, bo mają nadmiar, ja dostałam mnóstwo. Pozdrawiam

Becia
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 15:11 
1000p
1000p

---
przepraszam za literówki, mam tu takiego małego "pomocnika". Czekam na nowe zdjecia!!aha mi przypadł do gustu z forum:ogród Józefa, "młoda działeczka Aanuli". ;:80 ;:91 ;:92

onka37
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 06:37 
1000p
1000p
Dziękuję bardzo za słowa otuchy mam nadzieje że się uda z tym coś zrobić!!!!!a forum oglądam cały czas, wiem jakie niektóre rzeczy bym chciała ale finanse!!!!
Pozdrawiam
Iwona

cappuccino
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 08:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
To jest właśnie największy dylemat... Chcieć mozna wiele ale finanse...

Iwcia&Patyrek
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2007, o 09:16 
500p
500p

więcej niż 1
Witaj
Działeczka spora... tak się Ci tylko wydaje :lol: Za jakiś czas okaże się za mała. Coś o tym wiem. Pracy sporo .. ale widzę tam jednak sporo ładnych roślin, które moga satanowic trzon nasadzeń. No i pomocników masz, widac silne chłopy ... to pewnie prace pójdą w ekspresowym tempie :lol: 8)

aanula
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 17:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Iwonko :) Z pierwszych zdjęć widać, że po przeróbce będzie to piękna działeczka :) Na pewno trzeba w nią włożyć sporo pracy, ale potem satysfakcja jest ogromna :D Wiem co to znaczy doprowadzić działkę do użyteczności jako takiej, ale pomocników masz ekstra :) to i tempo pracy na pewno będzie odpowiednie :lol:
Czy trawnik musisz zakładać nowy? ... a tego nie da się uratować? Mój też wyglądał fatalnie jak kupiłam działkę, ale doprowadziłam go stanu użyteczności w jeden sezon. Może wystarczyło by dosiać tylko a nie robić cały ....? Jaką trawę planujesz? Golfową, boiskową czy jakąś inną mieszankę?
O roślinki się nie martw :D Jak tylko przyjdzie wiosna, daj znać na forum, a na pewno dobre duszyczki podzielą się z Tobą nadwyżkami :D

Jeżeli masz jeszcze jakieś zdjęcia to wrzuć, chętnie obejrzymy Twoją działeczkę z każdej strony :)

Elizabetka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 17:52 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
onka37 napisał(a):
na razie trwa "odchaszczanie" z pokrzyw,

Ciesz się dziewczyno, że masz pokrzywy ja przywoziłam niedawno sadzonki z gór żeby na Śląsku się namnożyły.
:D

Na wiosnę ruszysz z działeczką to jeszcze nam nie takie widoczki zaserwujesz.
Pozdrawiam seredcznie. :D

onka37
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 19:23 
1000p
1000p
bo niedługo mogą wyrosnąć nowe. W sobotę się wyberam to postaram się zrobić nowe zdjęcia Pomocnicy to akurat tylko znajomi!!!
Trawnik z jednej strony , lewej już przekopany, wydaje mi się że ne dało się uratwac, z prawej jako tako za\obaczymy dale
Pokrzyw już nie ma(na razie) :D W sobotę się wybieram to wrzucę trochę nowych zdjęć....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 965 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 69  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości