Kamienie w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Kamienie......

Post »

Barakudo bardzo fajny pomysł na roślinki w kamieniu.
Mam parę ciosanych i szukam na nie pomysłu , za mało żeby powstał murek.
Podpowiedzi mile widziane :)
Pozdrawiam Edyta
jagusia111

Re: Kamienie......

Post »

Barakudo zazdroszczę takich urodzajnych pól. U nas tylko roślinki rosną, a kamyczka nawet malutkiego się nie znajdzie. Wszędzie tylko less i glina. :wink:
Halszkapl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kamienie

Post »

Witam,
Pod rozami rozlozylam ,,folie'' - cos jak worek jutowy i rozsypalam kamyki. Czy taka folia nie ogrodnicz moze byc? Dodam tylko ze pare dni temy odchylilam ta folie to pod spodem byly mrowki. Czy moze lepiej zdjac ta folie i kupic ogrodnicza?
Obrazek
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamienie

Post »

Żadnej folii, tylko włóknina. Ogrodnicza czy nie, ale ma przepuszczać do korzeni wodę i powietrze. Folią zadusisz róże.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kamienie

Post »

A z tych kamyków fantastycznie się potem wybiera zeschnięte listki róży ;:224 A zebrać trzeba , bo się choróbsko dobierze do cwietow. ;:124
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kamienie

Post »

Te drobne kamyczki bardzo ładnie wyglądają tylko później jest problem z gnijącymi liśćmi. Z czasem to te kamyczki zmienią też kolor. Już nie będą czyściutko bielutkie.
Halszkapl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kamienie

Post »

Dziekuje za odpowiedzi ale raczej mi chodzilo czy moje roze na tym nie ucierpia niz jak wybierac liscie :) Mam dmuchawe do lisci w praktyce sie okaze a poza tym to nie jest duza powierzchnia wiec zawsze mozna zwinac:)
ogrodniczka475
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 wrz 2015, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wszystkich serdecznie! :wit Postanowiłam się dołączyć do forum, ponieważ można tu znaleźć wiele porad i ciekawych aranżacji. Obecnie pracuję nad moim własnym małym ogródkiem. Zbieram jakieś pomysły :) Chciałabym, aby w moim ogrodzie królował kamień ozdobny, z tego względu, że wygląda on u niektórych naprawdę pięknie! Poza tym jest bardzo trwały :) Na razie mam niewielkie oczko wodne. Macie jakieś ciekawe pomysły na kamień?
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień dekoracyjny

Post »

Też myślałem o takim kamieniu. Podoba mi się model Tatry, taki wzór jak poniżej. :)

https://static.praktiker.pl/miniaturki/ ... 346061.jpg
jola993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 wrz 2015, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień dekoracyjny

Post »

Dzień dobry wszystkim :wit

Osobiście preferuję kamień naturalny, widziałam u znajomych ładny murek z łupka. Sama zbieram pomysły na urządzenie ogrodu, ale chciałabym z tym wystartować dopiero od przyszłej wiosny. Nie ukrywam, że w moim królestwie można znaleźć elementy kamienne :wink: Jednak chciałabym wykorzystać kamień gdzie tylko jest to możliwe.
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień dekoracyjny

Post »

Ja u siebie mam co nieco z łupka strzegomskiego. Ładny kamień.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień dekoracyjny

Post »

W tej skali o jakiej ja myślę jeśli chodzi o wykładanie kamienia dekoracyjnego koszty niestety mocno przekroczyłyby założenia. :) Też rzecz jasna wolałbym naturalny, jednak to droga sprawa, poza tym imitacja wyglądem praktycznie nie różni się od oryginału.
jola993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 wrz 2015, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kamień dekoracyjny

Post »

No tak, wszystko zależy od wielkości murka :) Tylko czy ta "imitacja" będzie służyć przez lata? Kamień naturalny jest jednak dużo trwalszy. Podobno znajomi kupili łupek na tony, ale nie wiem jak dużo pieniędzy na to wydali :( Tak czy siak, trzeba dążyć do swojego celu i jeżeli komuś się coś podoba i stać Go na to, to jak najbardziej trzeba ten cel realizować :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”