Kłujaki - Honorka22

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Cuda ;:138 Napatrzę się i potem sama kupuję :oops: choć u mnie pierwsze miejsce mają parodie.
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Są przepiękne i tak też kwitną ;:138 Wyróżnię gatunki, które mam, ale u mnie jeszcze nie kwitły: Gymnocalycium accorugatum GN 89-13/548 i Gymnocalycium chiquitanum L 366, ale również Gymnocalycium pugionacanthum TOM 07-290/1 za całokształt ;:167 Jeśli chodzi o Gymnocalycium mostii v. kurtzianum STO 87-102/1 to bardzo mi się podoba, ale wygląda trochę nietypowo, chodzi mi o kolor naskórka, czy u tego gatunku korpus nie jest ciemnozielony i raczej nie przebarwia się ? ;:173
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Dzięki, że zaglądacie ;:304

Na początek małe sprostowanie do Gymnocalycium gibbosum v. chubutense - roślinka z fotki jest z numerkiem JPR 92-31/79, a nie JPR 92-33/82. Ten drugi też mam, ale jeszcze nie miał kwiatów.

Lidio, jeżeli chodzi o Gymnocalycium mostii v. kurtzianum STO 87-102/1 to jest dla mnie trochę podejrzany, a nawet bardziej, niż trochę. U mnie jest od niedawna, ale u poprzedniego właściciela stał pod chmurką, był podlewany wyłącznie przez opady deszczu, nie był nawożony. Może kolor naskórka jest efektem nadmiernego narażenia na słońce, a nie naturalnym wybarwieniem naskórka - trochę taka przesadzona opalenizna ;:306. Zobaczę, co z niego będzie za jakiś czas.

Gymnolki kwitną cały czas, niektóre nawet trzeci raz. A z tych premierowych to .....

Gymnocalycium castellanosii v. ferocius STO 92-498/1

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium prochazkianum ssp. simile TOM 07-265/1

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium spec. GN 440-1413

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium sutterianum (sigelianum) JO 1449.1 - tego gymno pod taką nazwą zakupiłam, może jest problem z jego jednoznacznym nazewnictwem

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium tillianum STO 1455

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium euryplerum LB 2189 - wcześniej nie miałam tego gymno, tym bardziej cieszy :heja

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium cardenasianum

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1813
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Do koloru, do wyboru :D W dzisiejszej prezentacji widać, że gymno się różnią :wink: a to żółty naskórek, a to czerwony kwiatek, dużo cierni, mało cierni, kwiat okrągły, kwiat taki rozstrzelony. I wszystko to premiery, brawo!
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Jakie piękne! ;:138

Jeśli mam wyróżnić...
Gymnocalycium prochazkianum ssp. simile TOM 07-265/1
Gymnocalycium euryplerum LB 2189

... to te mi się najbardziej podobają. ;:333
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Piękności i fajnie zaprezentowane, jak zawsze ;:215 Najbardziej lubię kwiatki gymnokalycji z odcieniem różu, np. G. cardenasianum.
Natomiast G. eurypleurum jest wyjątkowe ;:167
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Z dzisiejszych Twoich kłujaków najbardziej mi się podoba Gymnocalycium tillianum STO 1455, bo lubię te z kolorowymi kwiatami. Uzbierało Ci się już "trochę" tych ślicznotek ;:215 .
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Honorka czy masz jeszcze jakieś marzenie "gymnolowe" ? bo wydaje mi się, że masz wszystkie rarytasy :D w dodatku chętnie kwitnące ;:138 oglądam i zachwycam się ;:196 Dzisiaj wielka trójka to Gymnocalycium tillianum STO 1455 (od zawsze lubię ten gatunek), Gymnocalycium euryplerum LB 2189 i Gymnocalycium cardenasianum.
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Cześć ;:304

W foliaku jest już coraz mniej much, a to za sprawą ptaszków, które czują się jak u siebie w domu. Ostatnio nawet jeden spuścił na mnie "bombę" - dobrze, że odruchowo ręką zakryłam twarz ;:306
Fotki nadal pstrykam telefonem, więc roślinki wychodzą różnie, ale już w tym roku nie planuję zakupu jakiegoś aparatu fotograficznego.

Lidio, gymnolkowych marzeń to ja mam jeszcze wiele, choćby taki G. chacoense, którego nie mam i nigdy nie miałam. Poza tym nie mam jeszcze wielu gatunków gymno, nie mówiąc o różnych odmianach i formach. Ja do kaktusowego hobby wróciłam całkiem niedawno, ale przez ten okres faktycznie zdobyłam kilka ciekawych okazów. Kosztowało mnie to trochę wyrzeczeń, ale już na obecną chwilę przynajmniej mam czym się zajmować i co podziwiać. Stół już nie świeci pustkami ;:172 . W tym roku nie planuję jednak nabywać nowych Gymnocalycium.

Wiele roślinek powtarza kwitnienia, ale coś tam premierowego też się od czasu do czasu pojawia :heja

Gymnocalycium carminanthum P 133 - uwielbiam go za tą czerwień

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium mesopotamicum P 241 - pod takim parasolem, to nawet upały niestraszne...

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium vatteri - dwa beznumerkowce, które pewnie zatęsknią za deszczem, bo u mnie woda nie będzie lała się z nieba....

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium mazanense v. ferox LB 1271 - a tu pewnie ptaszek podmienił etykietę ;:306

Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium rhodantherum MT 07-249 - zdjęcia robione na przełomie dwóch miesięcy i jakby inny kwiat. Wczorajsze kwitnienie to z pierwszych fotek, te drugie to z połowy czerwca. No i ciernie teraz ma bardziej najeżone ;:172

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1813
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Przy G.carminathum to i baldianum blednie :)
A G.mesopotamicum uwielbiam.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

G.carminanthum zachwyca urodą kwiatu, ale korpusik też ma uroczy ;:215 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Kolejna porcja porządnych, bardzo ładnych gymnokalicji. Brawo Ty! ;:138
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kłujaki - Honorka22

Post »

Faktycznie czerwień Gymnocalycium carminanthum P 133 urzekająca :) Pozostałym roślinom też niczego nie brakuję. No, ale ta czerwień... :heja :heja
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”