Roślinny pokój

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

No, to już jesteś zarażona ;:306
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Fraszka ma rację, to H. carnosa, zresztą ładna sadzonka ;:108 ona się szybko korzeni.
Tylko uważaj, to wciąga! ;:306
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Malachitku i Fraszko_1 - wiem, że wciąga! Odwiedzając to forum po raz pierwszy(ahh te początki) zastanawiałam się co ludzie widzą w jakiś poplątanych badylach :D (naprawdę tak myślałam!). A teraz zastanawiam się, jak mogłam być taka głupia by tak mówić o tych roślinkach ;:145
A możecie mi powiedzieć jak ukorzenić ją? bo na razie jest szczepeczka w ziemi ale widziałam, że dużo osób ukorzenia w wodzie...

A zaraz się pochwalę nowym nabytkiem(a w kwiaciarni widziałam piękne fiołeczki afrykańskie za 7,50 takie dosyć duże.... :> i w mojej biedronce są fiołki alpejskie za ok.7 zł)

Niestety tylko kaktusy u mnie w kwiaciarni nie są podpisywane a babka sprzedająca kaktusa była tylko pewna, że kwitnie w naszych warunkach, nawet zasuszony kwiatek był :dd

Echinofossulocactus
Obrazek

Z góry
Obrazek

/Z racji, że już kaktusik został zidentyfikowany pozwalam sobie zedytować posta i wrzucić jego nazwę :) - Karti
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Nooo... na kaktusach to ja się nie znam za grosz, dla mnie kaktus to kaktus (mam nadzieję, że żaden kaktusiarz tego nie przeczyta, bo mnie wygonią z działu sukulentowego ;:306 )
Nie wiem, czy hoja ukorzeni się w ziemi od razu, ale wiem, że akurat carnosa bez problemu ukorzenia się w wodzie (w przeciwieństwie do niektórych wybrednych). Można też ukorzeniać w keramzycie albo seramisie ;:108
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Malachitek - każdy kaktus jest sukulentem ale nie każdy sukulent musi być kaktusem - więc według tej myśli nie powinni cię wyrzucić :> Z resztą ja chyba też powinnam być w dziale sukulentowym... Bo i grubosze i aloesy,kalanchoe... te rośliny rządzą twardymi kujkami i łodygami parapetem :D A pozostałych roślinek... mniej :D
Mój storczyk buntuje się i zaczyna coraz bardziej kwitnąć! Jutro wkleję zdjęcia :o kolejny kwiat zauważyłam na badylku który był pusty do tej pory :)

I obliczyłam ile mam szczepek grubosza! :D 8 w ziemi a 7 czeka od dzisiaj na przyschnięcie :>
+ przyjaciółka trzyma dla mnie hobbita, którego da mi jak puści korzenie ;:167
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Tak, wiem o tym :wink: tylko tam jednak kaktusiarze są w większości...
No to widzisz, możesz założyć drugi wątek tam - tam na pewno od razu ci ktoś wyjaśni co to za kaktus :tan
I w takim razie czekam na zdjęcia storczyka - lubię oglądać te kwiatki u kogoś :D
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Malachitek - Jak uzbiera się więcej zwykłych roślinek(tzn. nie sukulentów:D) to założę oddzielny wątek dla nich(pewnie niedługo to się zdarzy :D ). A na razie... tutaj miałabym mało do pokazywania :D .
Ale faktem jest, że na dwa tematy ładniej by wyglądało i jakiś porządeczek.
Na dniach przygotuję pierwszy post z wszystkimi sucholubnymi podpisanymi, żeby nie było "nieznajomków". A i w tym temacie zrobię jeden post porządkujący, żeby osoby odwiedzające a niekoniecznie znające się na roślinkach - mogły poznać nazwy :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Ładny kaktus :)
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Dziękuję Fraszko_1. Polowałam na kaktusika o wygiętych kolcach. I chyba muszę sobie więcej ich sprawić i otoczyć bluszcz nimi, bo podejrzewam, że kotek sobie upodobał go i w najlepsze podjada... Ahhh ta bestia :)


Zdjęcia storczyka który coraz bardziej kwitnie! :D

Lewa strona :)
Obrazek

i prawa strona :)
Obrazek

Zastanawiam się nad kupieniem storczyka miniaturowego na mój parapet bym mogła tego oddać właścicielce(mojej mamie) i mam dylemat... w jednej kwiaciarni są za ok. 10-12 zł a w drugiej po 25... czemu taka różnica w cenie? Czy po prostu zależy od sprzedawcy?
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Skąd ja znam niszczenie kwiatków przez kota... :D
Co do ceny storczyków, to może zależeć od miejsówki (wiadomo - czynsz) albo od stanu roślin. Ja kupiłam miniaturkę za 10 zł w L.M. - była przekwitła. :)
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Fraszko_1 - obydwa storczyki kwitły. Zrozumiałabym, jakby cena była niższa przez to, że już bez kwiatków ale w takim przypadku jak teraz? Może przez to, że mniej kwiatków na "badylku"?:D

Mały grudnik pokazuje pąk kwiatowy! To będzie mój pierwszy grudnik i pierwszy pąk na grudniku :D
Niedługo pokażę na zdjęciu :) A wystarczyło tylko 4 dni cieniowania :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Hm, to nie wiem skąd ta różnica...
Pokazuj zdjęcia ;:65
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Roślinny pokój

Post »

:wit
Ładną masz kolekcję roślin ;:333 Widzę też urocze początki hojozy - uważaj bo to zaraźliwa choroba :;230
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”