Pasja - czas letni się zbliża :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Witajcie dziewczęta, w ten troszkę pochmurny dzionek, ale po fali upałów lubię takie ;:173 Rano burza nas nawiedziła, ale nie taka znów straszna, wczoraj udało mi się wyrwać troszkę chwastów i wysypać korę, miałam farta :lol:

Kasiu ciesze się, że do mnie zajrzałaś ;:108 Ach, jak ja bym chciała wymienić glebę od początku do końca w moim ogrodzie , niektórym roślinom byłoby znacznie lżej.... Po deszczach powojniki się rozszalały, ale u ciebie pewnie też, więc koniecznie je obfoć :lol: Przyjdę podziwiać , bo to moje ulubione rośliny. Viola i Polish Spirit to niezawodne okazy!Do miłego!

Iwona Violę posadziłam na jesieni i nie zawiodłam się przecudna ilość kwiatów! I ciągle mi mało :lol: innych odmian....Burza nad ranem, ale spałam jak kamień więc nie wiele mam do powiedzenia heheh. M. chodził i okna zamykał i koty wpuścił do domu z tarasu :)

Aniu Dziękuję ;:196 Po pierwszych deszczach zarosło nieźle, jeden zakątek mam do poprawki, bo strasznie rozrosła mi się tawlina jarzębolistna i zakryła hosty... ;:131 , muszę ruszyć z pomocą :) Też miałam wiciokrzewy, ale niestety musiałam sobie odpuścić, bo tylko kłopot był z nimi, ciągle chorowały, nie dla nich ta gleba... Wyglądały paskudnie... :(
Przy tej pergoli mam dwa powojniki, Kiri Te Kanawa - ciemniejszy i Chalcedony jaśniutki.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu, co sądzisz o piątku?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu prześliczne są Twoje powojniki o drobnych dzwonkowatych kwiatuszkach.... jest ich cała masa....rewelacyjnie to wygląda ;:oj .... te z większymi kwiatami, też piękne.... w ogóle oczarowana jestem powojnikami, to wspaniałe rośliny, nieprawdopodobnie dekoracyjne :D
Przepiękny, bujny i ukwiecony jest Twój ogród..... uwielbiam takie gęste, kipiące zdrowiem rośliny , które aż wylewają się z rabat.....bajka ;:oj
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Tez lubie takie dzwonkowe powojniki. U mnie zaczelo padac w srodku nocy i pada do tej pory... no i 14 stopni sie zrobilo, kto to widzial kurna :evil:
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Dzień dobry :) dzisiejszy dzień był mega męczący, ale po południu, udało mi się uporządkować rabatę z różami i teraz mogę z tarasu podziwiać ich piękno ;:138 Podsypałam nawozem i wzruszyłam glebę ;:108 Za słabo dbałam o nie na początku sezonu ;:131 i staram się nadrobić, żeby chociaż tym kilku księżniczkom było u mnie dobrze. Ponieważ mam tylko kilka odmian będę się ciągle chwalić tymi samymi :lol: Mam nadzieję, że mi wybaczycie :)

Magda zaraz napisze do Ciebie na pw.

Agness Agnieszko jest mi tak niezmiernie miło za te pochwały, że nie wiem co powiedzieć :oops: Ale to prawda, wylewaja się z rabat i jakoś staram się je ujarzmić :lol: Uwielbiam ogrody bylinowe, z lekkim nieładem w klimacie angielskich. Moja przyjaciółka właśnie zrobiła mi prezent zakupiony aż w Nowym Yorku, w którym się zaczytuję namiętnie :)
Obrazek

Juleczko ja powojniki zjadam na śniadanie, obiad i kolację ;:306 W każdej postaci :lol: Nie mogę uwierzyć ,że u ciebie tak zimno ;:202 U nas rano trochę pokropywało i było tak duszno, że myślałam, że ziucha wyducham :lol: A potem zrobił się upał... Na termometrze miałam 31 st....

No to teraz poprzynudzam :)
Pashmina
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomponella
Obrazek

Bailando
Obrazek

Obrazek

Turbillon
Obrazek

Obrazek

Chippendale
Obrazek

Chipek z The Fairy
Obrazek

Peach Clementine
Obrazek

Pilgrim
Obrazek

Nie wiem co to ;:218 pomocy
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Pięknie wszystko wygląda :D Uwielbiam róże i powojniki :D Ogród sprawia wrażenie wielkiego i pełnego życia, wcale nie wygląda też na taki młody.
Z różą nie pomogę, chyba będziesz musiała wstawić zdjęcie do identyfikacji.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu, książka zapowiada się rewelacyjnie, podrzucisz nam co ciekawsze pomysły i inspiracje ;:65
Zazdroszczę, że uwinęłaś się z nawożeniem i odchwaszczaniem przed deszczem, u nas cały czas leje..
Pashmina cudna, możesz zanudzać do woli ;:306
PS. Ziucha wyducham mnie rozbawiło :lol:
Oby ten deszcz już się skończył... ;:204
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

O kurczę... róze, róze, wszędzie piekne róże.... U mnie pojedyńcze kwiatuszki, a tu takie wspaniałe różane wiechy.... ślicznie :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu nie wyduchaj ziucha, bo nam potrzebne takie przynudzanie :;230. Często wracam do wcześniejszych zdjęć Twojego ogrodu, więc nie gadaj o nudzeniu proszę ;:112 tylko dalej wklejaj foty i pisz o ogrodowych spostrzeżeniach ;:180
Moja różana rabata znowu zalana, chyba w hurtowni zaopatrzę się w środki na grzyba jak tak dalej będzie ;:223
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu, obejrzałam sobie od początku twoje piękne widoki. Takie właśnie z szerszej perspektywy najbardziej mnie pociągają. A twoje ujęcia są badzo ciekawe, zresztą juź ci o tym wspominałam.
Ta nieznana róża to moim zdaniem nie jest Pastella. Coś mi się kojarzy, ale do końca nie wiem co.
Kasiu mam pytanie o obwódkę bukszpanową z pierwszej stony. Czy masz posadzony wzdłuż jeden rządek czy dwa? Ja mam jeden i zastanawiam się, czy to wystarczy.
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu wpadłam do Twojego ogrodu bo często mijamy się w wątkach i teraz wiem, że to był bardzo dobry pomysł ;:oj Ogród wysmakowany i bardzo gustowny, odzwierciedla romantyczną dusze właścicielki i na pewno będę jego stałym gościem jeżeli pozwolisz ;:180 Pięknie... ;:167
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Witajcie dziewczyny, zaglądam z doskoku, bo niby lato, ale do końca czerwca ciągle coś do zrobienia niecierpiącego zwłoki.
Dzieciaki mają wakacje i zanim wyjadą na obozy to trzeba im troszkę zorganizować czas :) A i w domu troszkę odszczurzania by się przydało. Dzisiaj było cudowne słońce, ogarnęłam parę rzeczy w ogrodzie ale nagle się zmieniło na deszcz :evil: Co oczywiście dało znak czapce i bez prochów się nie obyło :?
Z nowości pojawiła się u mnie róża Queen of Sweeden oraz powojnik Beautiful Bridge ;:173 i o dziwo znalazłam dla nich miejsce :shock:

Grażko226 bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś. Oczywiście serdecznie Cię zapraszam i wręcz namawiam do kolejnych odwiedzin. Bardzo Ci dziękuję za pochwały :) ;:180

Wanda witaj! Ciesze się, że Cię widzę ;:173 Troszkę u mnie mniej tej większej perspektywy, bo ciek wodny stoi w miejscu i nie sposób go focić :( A i drugi zakątek /ten z ławeczką/ w proszku i służy do dołowania roślin. Co do bukszpanu /jeśli dobrze zrozumiałam/, to rządek składający się z jednej sadzonki bukszpanu. Z tym, że to roślinki wyhodowane przez mojego tatę i posadzone były jako spore krzaczory. W tej chwili żywopłot ma 5 lat.

Magda podobnie jak u Ciebie mój czas nie jest z gumy :lol: I mimo, że tak blisko mamy to ciężko jest się spotkać. Mam nadzieję, że w tym tygodniu nam się uda ;:173 Dziś kolejna porcja focików.

Mariolko za dobrą radą nawiozłam różyczki i widzę efekty. Zawiązują nowe pączki i wyrastają nowe gałązki. Nie czekaj tylko zrób to samo ;:108

Kasiek z książki nie wyciągam głowy i mam coraz większe zawroty ;:306 Do południa udało mi się popstrykać zdjęć, potem głowa doskwierała, ale znów pokazało się słońce ;:3 Oby na dłużej !!!
Kasiu, kiedy ciąć glicynię? Czy nie jest za późno? Podsyłałaś kiedyś linki ale zgubiłam ;:14

Ewa dzięki za chęć pomocy ;:196 no nie wiem co to za licho. Ładna jest, ale żeby tak zapomnieć ;:14 Trudno ;:108

Obfocone dziś

Obrazek

Obrazek

tarasowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lantana przechowana przez zimę :)
Obrazek

Obrazek

werbena patagońska /przezimowała/
Obrazek

w towarzystwie jeżówki
Obrazek

Przetaczniki
Obrazek

Christa
Obrazek

Szałwia i First Lady
Obrazek

Szał ogrodowej
Obrazek
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - letnie impresje :)

Post »

Kasiu, glicynię można ciąć od połowy lipca. Ja jeszcze mojej nie ruszałam, ale wkrótce się wezmę, bo pędy włażą mi na dach :roll:
Czy Twoje przetaczniki też mają pożółkłe liście od dołu? Christa mnie zaskoczyła wysokością, ale te ogonki są super ;:215
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”