Różyczki u Ewki

Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki

Post »

No jak to, to trzeba pożyczyć, utrwalić, pokazać! No... ;:180
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Pada i pada, potem chwila przerwy i znów pada. W tej przerwie poszłam zobaczyć, jakie zniszczenia przyniósł ulewny deszcz. Wiele nie wytrzymało nadmiaru wody, grube pedy NN, Chopina i innych smutno leżą na ziemi. ;:222 Mam nadzieję, że się podniosą, gdy znów wróci lato.
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Ewuniu-zajrzałam do Ciebie,bo ja też rok temu zaczęłam przygodę z różami i wsiąkłam na amen :) Trochę już ich mam ale zobaczyłam u Ciebie Whisky,która bardzo mi się podoba,dopóki jej nie kupię będę podglądać ją u Ciebie.Pierwszy raz w realu zobaczyłam ją w naszej Szczecińskiej Różance i zachwyciłam się nią,muszę ją zdobyć :wink: Twoja Mary Rose też warta grzechu :wit
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Witaj Ewunia :)
śliczne różyczki pokazujesz i wygląda na to że razem nie przesypiałyśmy nocy rok wcześniej buszując po forum :;230
Mary Rose piękna ;:167 ja posadziłam ją dopiero wiosną a już mnie zdążyła oczarować ;:170
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Witajcie,
Mieciu, zachęcam cię do whisky, jest sliczna i co ważne, gdy przekwita wystarcza jej kilkanaście dni, aby zakwitła znów, za każdym razem jest tak samo urocza i kwitnie obficiej. Jak pisałam, kupiłam ja ze względu na nazwę dla M., nie spodziewałam się wówczas, że tak mu się spodoba. Jak tylko kupię aparat, uwiecznię jej kolor i kształt.
Tolinko, okazuje się, że zwariowanych różomanianek jest więcej niż by się wydawało :tan . Rzeczywiście całe ubiełe lato podglądałam forum i zastanawiałam się, które róże zaprosić do swojego ogrodu. Pomogło mi wątki dotyczące najlepszych róż w naszych ogrodach. Skorzystałam z rad i nie żałuję.
Gorąco polecam Candelight, drugiej tak trwałej nie mam!
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Candlelight mam ;:138 to prawda długo trzyma kwiaty,a zapach! ;:170
Dla mnie forum też jest dużą inspiracją i kopalnią wiedzy, dużo błędów popełniałam zanim zaczęłam tutaj bywać ,to fajnie że jest takie miejsce gdzie zawsze można liczyć na fachową poradę ;:162 .....
no i dobre towarzystwo ;:173
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Tolinko, podziel się swoimi rózyczkami i opowiedz troszkę o nich. Może będzie to inspiracja do dalszych zakupów.
Tymczasem zakupiłam aparat i choć sporo róż ma juz pierwsze kwitnienie za sobą, dziś uwieczniłam kilka nowych kwiatów.

Augusta Luisa, ma duże kwiaty, ktore wydają mi się dosyć trwałe:

Obrazek

Obrazek

Belveder - ma niezwykłą barwę, nie mogę doczekać się, kiedy urośnie.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

China Town została zakupiona w markecie, wystrzeliła wysoko w górę, a na bujność przyjdzie jeszcze:
czas


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Chopin - to jedna z moich faworytek, piękny , okazły krzew, z wielkimi kwiatami. Uwielbiam ich klasyczny kształt, zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią "klasyczne" róże.

Obrazek

Obrazek

Double Delight zakupiłam po przeczytaniu opinii o niej na Forum, nie żałuję. Większość pędów jest grubych i są one sztywne, ładnie prezentują sie na rabacie. Niestety ma też pędy wiotkie, które pod wpływem ciężkich i dużych kwiatów uginają się. W przeciągu roku ładnie się rozkrzewiła, i to wszystkie cztery sztuki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maria Curie - właściwie do końca nie jastem pewna czy to właśnie ta róża. Może ktoś potwierdzi jej nazwę. :wit

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Midsummer- niewiele mogę o niej powiedzieć, kwiaty rosną po kilka na jednym pędzie, nie nadążałam ich przycinać, co widać na zdjęciu. Przy ponownym kwitnieniu zrobię nowe zdjęcia, tu już nieco przekwita.

Obrazek

Obrazek

NN, nazwałam ją Kasia, bo od przyjaciółki o takim imieniu ją otrzymałam. Może ktoś wie, co to za róża? :wit Bardzo się rozkrzewiła, pięknie kwitła i nadal ma mnóstwo pąków. Niestety zaczęła chorować. Szybko na dwóch pędach zżółkły jej liście, jak drzewom jesienią, a kwiaty nie miały siły, by rozkwitnąć i zasychały. Myślałam, że to brak jakiś składników, zasiliłam Magiczną Siłą, ale nie pomogło. Ścięłam więc dwa grube pędy, mam nadzieję, że na pozostałych sytuacja się nie powtórzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To kolejna NN, zakupiona w markecie pod nazwą: Róża. Ponieważ to jej pierwszy kwiat, jest zdecydowanie duży, niczego o niej więcej nie wiem. Krzaczek jest jeszcze mały, ale zapowiada się moja NN całkiem nieżle.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Irena - długo trzyma kwiaty, niestety u mnie bardzo podatna na czarną plamistość. Mimo oprysków i krzewu i ziemi, w tym roku także zaczyna chorować.

Obrazek

Obrazek

Piano - zdecydowanie warto ją mieć, wiele ciepłych słów przeczytałam o niej na Forum. Jak dobrze, że Forum istnieje! ;:138

Obrazek

Obrazek

Nostalgie - przez rok czasu mocno się rozrosła. Silne pędy, trwałe kwiaty zebrane w kwiatostany, długo kwitnie i pieknie pachnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

Queen Elizabeth - zdrowa i urocza. Przyciąga pszczoły, więc ostrożnie z opryskami!

Obrazek

Obrazek

Shalome - kupiona w markecie, zachwycam się jej okazałymi kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Olympisches Feuer - ciekawy kolor, a co dalej zobaczę, jak urośnie.

Obrazek

Obrazek

I taki widok na różankę:

Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Różyczki u Ewki

Post »

:wit Maria Curie u mnie wygląda identycznie... :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki

Post »

A dziś Amber Cover, ktora pierwsze kwitnienie ma już za sobą, ale nie daje za wygraną i nieśmiało zakwita kilkoma kwiatami
Obrazek

Obrazek

Arthur Bell kolejny raz zakwitł

Obrazek

Obrazek

Elmshorn - taką mam nadzieję, chociaż nim rozkwitła myślałam, że to hanne

Obrazek

Obrazek

Jarocin - doskonały kolor, długo trzyma kwiat

Obrazek

Obrazek

Peace - ma tylko jeden kwiat na jedynej łodydze, chorowała i myślałam, że nic z niej nie wyjdzie. A tu niespodzianka

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”