Przesadzanie dużych iglaków

Drzewa ozdobne
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

;:185 szkoda zachodu.Lepiej pomyśl o innym zasłonięciu okna, np. sadząc szybko rosnące krzewy liściaste np. pęcherznice, albo zrób jakąś podporę i posadź pnącze, albo postaw kawałek płotu lamelowego, nie wiem jak tam wygląda.Ja bym wolała mieć z okna widok na młode, rozwijające się z roku na rok rośliny niż stary, sypiący się i degradujący się żywotnik po przesadzeniu.Starych drzew się nie przesadza.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 20 letnie tuje muszą zmienić miejsce ( rozsadzają schody )

Post »

jolantai pisze::oops: mam 20 letnie tuje, bardzo się rozrosły 5 m x 1,5 m szer. chciałabym je przesadzić ( z 20 szt 3 szt) . Czy mam w ogóle szansę czy je po prostu od razu wyrzucić. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi przesadzeniami. Mogę to ew. zlecić fachowcom ale czy jest sens płacic gruba kase jak i tak mogą nie przeżyć. Bardzo by mi zalezało na takich egzemplarzach bo sąsiad zagląda mi w okno po wycieciu 16 m. orzecha włoskiego. Jestem wręcz chora po tej pustce co została. Dziękuję za każdy odzew

Oczywiście ze się da! Wystartowałem parę lat temu watek o przesadzaniu dużych tuj. Co prawda Brabant, ale to prawie to samo.
jolantai
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lis 2016, o 03:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Dziękuję, już je odseperowałam blachą falistą . Ruszę wiosną. Mam nadzieję że docenia nowa glebe i zasilanie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

witam
a czy ktoś przesadzał dorosłą jodłę koreańską?? Mam potrzebę jej przesadzenia, ale obawiam się, jak to zniesie. Przesadzić jeszcze teraz, czy może wczesną wiosną?? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Tuje bardzo szybko rosną.Sąsiad obok posadził jakieś cztery lata temu ok.50 cm ,w tzw.mijankę w dwóch rzędach.Fakt,że zasilał je "ostro". Dziś tworzą gęsty szpaler.Poza tym tuje lubią łysieć od pnia i w połączeniu z odchorowaniem po przesadzeniu może się okazać,że pieniądze związane z przesadzaniem wyrzucone w błoto.
Halina
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Otóż to, lepiej patrzeć jak z roku na rok są większe i piękniejsze niż na sypiące się i szybko starzejące po przesadzeniu przekształcające z roku na rok drapaki.Szybkość wzrostu nie od nawożenia zależy, ale od rodzaju gleby, na lżejszej, przepuszczalnej, aczkolwiek wilgotnej idą jak burza.Jeżeli sadzi się na miejsce po jakichś wykarczowanych (krzewach, drzewie), to dobrze robi kompost na start i niewielkie zasilenie wiosną.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Przesadzałem koreankę (ok. 1,6 m wys). Zrobiłem to z końcem marca , 2 lata temu. Obkopałem dookoła i przeciągnąłem (bo za ciężka,żeby podnieść) na drugi koniec działki. Nawet nie pamiętam , żebym mocno podlewał po przesadzaniu, bo gleba była mocno wilgotna. Żadnych problemów do dzisiaj
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Dziękuję ! Zatem też poczekam do marca, może to dla niej będzie najlepszy termin. Moja ma też ok. 1,60 cm wysokości i muszę ją przesadzić, bo zaczyna mi zasłaniać widok z okna.
Pozdrawiam serdecznie
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Zapomniałem zaznaczyć , ze wykopałem ze sporą brylą korzeniową (dlatego była taka ciężka)
xrob
100p
100p
Posty: 118
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Czy można jeszcze przesadzać tuje które maja wysokość ok 1. 50 cm ? Czy raczej poczekać do jesieni ?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Ja bym przesadzał , z jak największą ilością ziemi ,bo jesienią urośnie jeszcze większa i trudniej z przyjęciem :wink: pamiętaj o wodzie szczególnie w upały i susze
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Teraz jest jeszcze dobry czas, przy odpowiednim wykopaniu, a potem podlewaniu przyjmie się z pewnością.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

xrob pisze:Czy można jeszcze przesadzać tuje które maja wysokość ok 1. 50 cm ? Czy raczej poczekać do jesieni ?
Śmiało przesadzaj. Pamiętaj tylko aby sporo wody dostarczać to się przyjmą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”