Trawnik po zimie cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Po pierwsze trawniczek masz ekstra! Nie ma opcji żeby trawnik miał taki kolor jak u Ciebie bez nawożenia (pomijam świeżo założony trawnik), ale jak się nawozi by była piękna zieleń to w czasie upałów trzeba podlewać, bo trawnik bardzo szybko przechodzi w tryb uśpienia właśnie przez ten nawóz. U mnie ziemia miejscami jest naprawdę niezła i tam trawnik prawie zawsze wygląda dobrze, ale są gorsze miejsca gdzie po prostu trawa szybciej marnieje w czasie upałów (więcej kamieni w ziemi/gorsza ziemia itp/itd).
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

A ja w ziemi mam niespodzianki pozostawione przez budowlańców. Była umowa, że uprzątną plac budowy i uprzątnęli. Dopiero z biegiem czasu okazało się, że wszystkie pozostałości po budowie zakopali mi po prostu w ziemi :evil: Ziemia była wcześniej jałowa ale czysta. Teraz mam słabą ziemię przemieloną z resztkami budowlanymi. Sadząc każdą roślinę muszę wykopywać dół i wymieniać ziemię.
Trawnik niestety rośnie na tym co jest. Dlatego wygląda ładnie ale miejscami widzę, że pod spodem coś mu przeszkadza równomiernie rosnąć. Rzeczywiście wyjściem byłaby 1/wymiana całej ziemi i założenie trawnika od zera albo 2/nawożenie, nawadnianie, wyczesywanie, dosiewanie i tak w kółko :wink: Opcja 1 odpada więc pozostaje mi opcja 2.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Gruby33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 wrz 2019, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wertykolować i dosiewać czy się wstrzymać?

Post »

Dzień dobry,

Zaplanowałem sobie na koniec marca zadbanie o trawnik po zimie. W planach mam:

- wygrabienie i skoszenie trawy nisko
- wertykulacja (trawnik będzie miał w czerwcu 2 lata od momentu położenia go z rolki)
- rozsianie nawozu
- dosianie trawy równo po całości (bo trochę się przerzedził - niestety podłoże gliniaste)
- oprószenie tego ziemią i zwałowanie

Tylko w tamtym tygodniu były burze, a teraz w weekend ma być bardzo ciepło ale od poniedziałku już -2 zapowiadają... i nie wiem czy się z tym wstrzymać czy zrobić wszystko, a trawę dosiać w innym terminie. Chciałem to zrobić za jednym razem bo akurat miał bym ładnie ruszoną ziemię po wertykulacji.
Piotr79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 31 mar 2023, o 05:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Piaskowanie czy dosiewanie co zrobić w pierwszej kolejności

Post »

Dzień dobry
Proszę o poradę co powinienem zrobić w pierwszej kolejności przygotowując trawnik po zimie. Jaka jest kolejność wykonywania czynności wertykulacja , areacja, dosiewanie, piaskowanie . Z góry dziękuje za pomoc
patryk0524
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2024, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Hej, i w jakiej kolejności wykonywałes te czynności?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”