Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2102 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 151  
Autor Wiadomość
kari
 Tytuł: Oranżeria rodziców Kari
PostNapisane: 10 lip 2007, o 20:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Tak trochę dziwnie się czuje chwaląc się roślinkami rodziców, a nie moimi, ale ponieważ mam niemały wkład w ich pielęgnację, to nabyłam prawa do publikacji fotek ;)
Oranżeria powstała przez zabudowanie szkłem i zadaszenie połowy powierzchni naszego tarasu:
Obrazek

Można do niej wejść zarówno od strony tarasu (z ogrodu), jak i od domu. Mama powstawiała do środka kilka wiklinowych mebelków, zawiesiła ozdobne lampy i szybko zrobił się przyjemny klimat:
Obrazek Obrazek

I tak co kilka dni przybywał jakiś kwiatek, aż w końcu się zagęściło:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A jak zabrakło miejsca, to zaczęliśmy wieszać na ścianach i na suficie:
Obrazek Obrazek

Potem mój tata kupił trzy ogromniaste donice i postanowił w każdej z nich zrobić coś na kształt mini-buszu z roślinek o zbliżonych wymaganiach. Kilka godzin napełniał donice ziemią, ale efekt jest ciekawy. Jedyny minus jest taki, że gdy jedna z roślinek w donicy zachoruje, to w ciągu jednego dnia wszystkie pozostałe też są chore - taki jest efekt bezpośredniej ich bliskości.
Obrazek Obrazek Obrazek

A to moi ulubieńcy, po kolei - curcuma, odratowana ze śmietnika juka, wiecznie kwitnący skrzydłokwiat, wielgachna kliwia, o którą walczyłam z wełnowcem i super-gęsty szczawik:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A oto wspomniany we wątku Figi jeden z dwóch naszych sagowców (jeszcze nie imponuje gęstością, ale wierzymy w niego) oraz nowy "cycasowy" listek, którego pojawienie się chcieliśmy hucznie świętować:
Obrazek Obrazek

Rodzice marzyli o tej oranżerii, od kiedy tylko pamiętam, więc cieszę się, że przed dwoma laty udało im się zrealizować to marzenie :) Teraz każdy zaproszony do domu gość musi obowiązkowo wypić w oranżerii kawę oraz odśpiewać kilka peanów na cześć roślinności, bo to jest miód na serce mojej mamy (ale... dla kogo by nie był, hih).
Zimą jest tu chłodniej, a latem cieplej niż w całym domu, ale roślinki przecież lubią roczne wahania temperatur, więc wszyscy są zadowoleni ;:6

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 20:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Bardzo ładna jest oranżeria Twoich rodziców. :wink:

ariel
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 20:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Ech marzenie... Pięknie, faktycznie, klimat jest!

A jak to jest ogrzewane?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anulka
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 20:59 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Pięknie to wygląda .Zazdroszczę i tych kwiatów i mebli.Tez chciałam kiedys miec takie miejsce w domu.Gratuluję slicznie utrzymanych kwiatów no i wiedzy na ich temat.Podobaja mi się te doniczki zawieszone na suficie.fajnie to wygląda :D

kari
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 21:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
ariel napisał(a):
A jak to jest ogrzewane?

Rodzice przeczytali w jakiejś tam fachowej literaturze, że nocą temperatura w tzw. ogrodach zimowych powinna spadać do ok. 18 stopni, więc nie ogrzewamy go - jest tylko piec olejowy. Pod zadaszeniem jest wełna mineralna + podwójne plastikowe okna (zespolone) i ciepło z domu - więcej nie trzeba. W dzień oranżerię ogrzewa słoneczko i jest tam ok. 22 stopni.

Cieszę się, że Wam się podoba - pokażę jutro mamie Wasze komentarze, zaraz jej urosną skrzydła :D

Julia
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 21:32 
200p
200p

1 szt.
Cudne miejsce :D ślicznie urządzone....
wyobrażam sobie,jak wspaniale tam wypoczywacie.
Podziwiam i gratuluję tak dużej i pięknej kolekcji kwiatów...
I niech Mamie "rosną skrzydła...."
zasłużyła na pochwały.

:D :D

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 21:37 
---

więcej niż 1
Świetnie bardzo mi się podoba chyba zabuduję balkon sobie :D :D :D

barbarka
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 21:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
PIĘKNIE,PIĘKNIE ;:138 ;:215 ;:138

Ewa_888
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 21:44 
---
Oj Kari to jest chyba marzenie nie jednego z nas biorących udział w forum. Oranżeria bardzo wysmakowana i pasuje do domku. Dajesz nam nadzieję że marzenia sie spełniają.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. /Gabriel Garcia Marquez/

Xa-b
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2007, o 22:35 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Boże jakie cudo, mamie i mnie też się taka marzy ale nie wiemy jak sie za to wziąć. Mamy mnóstwo roślin które można by tam trzymać bo w domu się nie mieszczą a na dworze za zimno dla nich. Zstanawiamy się czy nie zrobić tego na wolnym powietrzu,to znaczy nie tak jak u Ciebie, jako pomieszczenie domu tylko całkiem osobno.. ale chyba wtedy nie spełni swojej roli. Niesamowicie się to Wam udało. Coś pięknego . Jutro pokażę ta mamie.. To chyba najlepszy dowod że się da. A skoro się da to trzeba tylko tatę zaprzęc do roboty :)

JESZCZE RAZ: PIĘKNA ORAZNŻERIA !! ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

beata693
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2007, o 08:02 
100p
100p
Piękna jest ta oranżeria. Mój Mąż co jakiś czas wspomina o oszkleniu tarasu , to ja się zawsze wzbraniałam , ale po tak pięknych widokach to może.......

Mirabilis
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2007, o 09:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I znowu nie będzie ze mnie dziś pożytku w pracy. Zamiast pracować, spaceruję między kwiatkami i popijam kawkę (ach ta wyobraźnia :lol: ). Cudo. Jeszcze tu pewnie wrócę dziś kilkakrotnie.
PS. Kari w pierś się biję i przepraszam, że w poprzednim poście zmieniłam ci płeć. Głupio mi szalenie. :oops:

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2007, o 09:33 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Wspaniałe miejsce ...
Gratulacje dla Rodziców,wszystko piękne... ;:63 ;:63 ;:63
Już myślę jak by zrobić coś podobnego u siebie? ;:24 :D

❤ KaRolinki

leo
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2007, o 16:56 
---
Kari widać, że warto było prosić Cię o prezentację oranżerii. Piękne kwiaty i urocze miejsce!!! ładne dodatki. Jest się czym chwalić. Gratulacje i pozdrowienia dla mamy! ;:215 Sagowiec rzeczywiście rozłożysty i dostojny. Dzięki za zdjęcia. A curkuma, to dopiero imponujące kwiaty! Zapewne panuje tam swoisty mikroklimat. Z tego miejsca mogłabym wcale nie wychodzić. Pozdrawiam serdecznie ;:138 ;:138 ;:138

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 2102 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 151  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości