Moje storczyki-Karnova

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

haha.. no chyba nie, bo o tym że D. phalaenopsis ma jakiś okres spoczynku dowiedziałam się od Ciebie :D To dobrze, że się uzupełniamy :D Chociaz ja mojego nie wychładzałam ani nie wstrzymywałam podlewania, więc już sama nie wiem jak to z nimi jest ;:218
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

a wiec wyobraz sobie ze nie dendr.phal nie przechodzi okresu spoczynku!!!!sprawdzilam!!!patrz jak rozne zrodla roznie podaja ;:oj i wcale nie wymaga obnizania temperatur do zainicjowania kwitnienia.tylko nabile takich warunkow wymaga.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

hehe.. no tak mi się własnie wydawało bo zanim go kupiłam czytałam troche o nim i zdziwiłam się, że nie traktuje się go jak D. nobile dlatego go kupiłam :D czytałam, ze pielęgnuje się go jak falka przez cały rok i nie sprawia problemów a później zaskoczyłaś mnie tą informacją, ale nic nie znalazłam na ten temat :) Jedynie tyle, że w okresie zimy, można ograniczać podlewanie, ale podłoże nie może przeschnąć na wiór, więc w sumie żadna nowość.. No to teraz jestem spokojniejsza, ze nie muszę się gimnastykować nad nim w przyszłości :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

francuziki jednak sie nie znaja na storczykach ;:306
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

No wychodzi na to, że się nie znają ;:306 Grunt żeby rósł za dużo opieki dla tych kwiatków też nie jest wskazane. Pamiętam swojego pierwszego którego z troski zamęczyłam... ;:223
Co do Dendr. nobile na razie nic szczególnego z nim nie robię i opiekuje się nim jak innymi falkami tak jak napisałaś Dufin i rośnie.

Pozdrawiam ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

Karnova tylko pamiętaj, że D. nobile warto od maja/kwietnia wystawić na balkon bo amplituda temperatur inicjuje później kwitnienie. Około września/października, gdy zaczną się przymrozki trzeba go wnieść do pomieszczenia w miejsce chłodne i widne. Od września zaprzestaje się podlewania na ok. 6 tygodni. Są to warunki konieczne, bo D. nobile, które nie są przechładzane w lecie zamiast iść w kwiaty idą w keiki ;) To jest ta różnica pomiędzy D.nobile a D.phalaenopsis :) Oczywiście wiele tez zalezy od tego jakiego typu masz D.nobile bo D.nobile Yamamoto jest w uprawie najłatwiejsze i czasem nawet nie wymaga specjalnego przechładzania aby mogło zakwitnąć :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

Dufin werandowanie niestety odpada bo nie posiadam balkonu ale myślę, że poradzę sobie w inny sposób :) dziękuję bardzo za wskazówki na pewno mi się przydadzą ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

hmm.. zapomniałam :D może okaże się, ze w Twoim wypadku nie będzie to konieczne, ja jak kupowałam malutkie D.nobile to sprzedawca napisał mi, ze nie traktował go w żaden wyjątkowy sposób, ani nie chłodził ani nie serwował "posuchy" :D i bez problemu zakwitało, także chyba mam tą najłatwiejszą w uprawie krzyżówkę :) Więc może Ty też, w końcu one są najpowszechniejsze :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1959
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

w prawie każdym wątku coś o Dendrobium :) chyba dojrzewam do zakupu; ostatnio ojciec prawie kupił, ale były same białe i się rozmyślił...
co łatwiejsze na "pierwszy raz"? phalaenopsis czy nobile? nobile ma ciekawszy wygląd, więc skłaniam się ku niemu :roll:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

pewnie phal.bez okresu spoczynku i bez cudaczenia z werandowaniem itp.sama juz nie wiem.a propos Furious ,swietne masz fotki na blogu ;:224
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

ja mam za krótko oba aby móc coś powiedzieć :D D. phal gubi liście na młodych pseudobulwach, więc chyba źle się nim zajmuje ale z kolei jedna pseudobulwa wypuszcza łodygę, więc chyba dobrze się nim zajmuję ;:306 a D. nobile kupiłam malutkie, więc nie wiem kiedy się doczekam kwitnienia :D

najlepiej kupić jedno i drugie ;:224

moje D.phal mam własnie białe z różową warżką i choć kolor jest oblatany to mi się najbardziej podobał, nie wiem czemu :D Zielony jest też ciekawy taki jak ma Actus albo 3velyna, miałam tez okazję kupić taki jagodowy, ale ten jakoś do mnie nie przemówił..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1959
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

dzięki, z tym dendr. muszę przemyśleć, dla mnie to nie takie hop siup jak kolejny falenopsis :roll:
actus pisze:Furious ,swietne masz fotki na blogu ;:224
nie chcę robić bałaganu u Karnovej w wątku, ale dzięki :roll: , taka hobbystyczna amatorka
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje storczyki-Karnova

Post »

furious Ja osobiście polecam Dendr. nobile chyba bardziej bo zakwitło mi po ok. 4-5 miesiącach od zakupu a nic przy nim nie robiłam szczególnego, fakt że ma aż jednego kwiatka ale Mój i rośnie mu nowa pseudobulwa :tan . Oczywiście dendr. pha też jest łatwy w uprawie ale jak na razie nie mam sukcesów w kwitnięciu ani nowych przyrostów...Oczywiście wybór należy do Ciebie :wink:

Dufin Ja kupowałam go w biedronce więc nic przydatnego nie pisało, to masz szczęście, że miałaś opis :wink: i zgadzam się z Tobą na pewno to jest z tych łatwiejszych hehehhe

actus Jak jeszcze nie masz to kup takiego jak Ci się podoba i postępuj tak jak z innymi falkami jedno co mogę powiedzieć to dendr. nobile lubi stać na przeciągach i nie szkodzi mu otwieranie okna w zimie oczywiście przy małych mrozach na chwile. Moje tak stało i jak widać na zdjęciach ma kwiat i rośnie ;:224 (tfutfu bo w końcu się zbuntuje :;230 )
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”