Altanka/domek - remont ,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: remont altanki/domku drewnianego

Post »

Dla mnie na wiatę jak najbardziej, na prawdziwą altanę - no jakoś ok, ale na tzw. altankę czyli domek działkowy - no ni huhu mi nie pasuje:).
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: remont altanki/domku drewnianego

Post »

Witam ponownie :)

Temat powrócił do mnie z nadejsciem ciepłych dni.
Zdjecia staruśkiej altanki w pierwszym poście.

Altankę obejrzał fachowiec i stwierdził, że poza tylną ścianą (deski do wymiany) reszta domku jest solidna.
Jako, że pracuję już na działce, zaczynam widzieć bezsens stawiania nowej "chałupki" tylko po to, by trzymać podręczne rzeczy (narzedzia, krzesla itd) i schronić się tam w czasie deszczu.
Działkę mam 10 minut drogi autem od domu, pracuję, nie planuję na niej weekendów z noclegami.
Opinia fachowca przewazyła.
Zostawiam domek, jak ktoś wczesniej napisał - z duszą.
Jednak stan zewnętrzny to widok opłakany.
Po pokryciu dachu papą i wymianie podłogi (to konieczność), pozostanie mi restauracja wnętrza i zewnętrza :).
W środku surowe deski pociągnę rozcieńczoną farbą akrylową, zeby je pobielić ale z taką niby przecierką uwidaczniającą zszarzały kolor drewna.
Natomiast deski z zewnątrz - stara farba złuszczona w większej częsci. Widać ten opłakany stan wyraźnie na zdjeciach.
Co proponujecie kobiecie, która miałaby to robić sama?
Tylko bez kosztownych szaleństw proszę.
W ostateczności i desperacji rzucę się na olej silnikowy przepalony :D.
ALe czarny domek jakoś tak - no chyba że to jednak może być dobrym pomysłem :)

Poza tym - jak w miarę łatwo zedrzeć resztki łuszczącej się farby z desek?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: remont altanki/domku drewnianego

Post »

strug albo palnik i szpachelka
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: remont altanki/domku drewnianego

Post »

no to w grę wchodzi tylko strug - mało ciekawa alternatywa :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Izolacja dachu altany

Post »

Jeśli to w formie wiaty, to nie wiele da. Dach ma prawo się nagrzewać. Przeszkadza Tobie temperatura dachu, czy ciepło bijące od niego?

W zamkniętym obiekcie, takie docieplenie jak najbardziej byłoby sensowne. Pamiętaj tylko zrobić wentylację dachu.

Jeśli masz blachę (zakładam że tak, bo Ona tak wyraźnie oddaje ciepło), wystarczy że odgrodzisz ją płyta OSB pod krokwiami. Wełna nie zaszkodzi. tylko czy jest jej sens? Sama płyta w przypadku wiaty powinna być wystarczająca.
Blacha lubi skraplać wilgoć, stąd ważna jest zachowanie wentylacji dachu (przestrzeni miedzy krokwiami a wiec pokryciem dachowym a podbitką)
czlowiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 30 mar 2013, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda, Warmińsko-Mazurskie

Post »

Witam.

Chciałbym zapytać czy macie zainstalowane takie cudo w swoich szklarniach Automatyczny otwieracz okna i czy się to sprawdza.
Elcia R
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 kwie 2015, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Automatyczny otwieracz okna

Post »

Witaj
Mam takie otwierane automatycznie okna już 4 lata i są super.
Rzeczywiście same się otwierają kiedy temperatura w szklarni szaleje i wieczorem same się zamykają wię nie trzeba o tym pamiętać.
Bardzo polecam,bo wygoda niesamowita.
aloja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 cze 2015, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Proszę o pilna odpowiedź. Czy można pokryć szklarnię oknami zespolonymi z filtrem uv?
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Okna zespolone w szklarni- pytanie.

Post »

Niektórzy kryją oknami. Tylko nie jestem pewna co do tych filtrów, może rośliny wolą światło niefiltrowane :roll:
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Okna zespolone w szklarni- pytanie.

Post »

Co to za wynalazek? Każde szkło zatrzymuje promieniowanie UV (z wyjątkiem kryształowego) bez żadnych filtrów. Szyba zespolona dobry wynalazek ze względu na izolację cieplną ale coś mi się widzi, że jest to bardzo drogi wynalazek. No, chyba że masz je z demobilu. Wtedy tak!
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wybór okien do ganku

Post »

Planuję wymienić okna w ganku w którym obecnie trzymam kwiaty na takie bardziej szczelne, o większej izolacji termicznej. Pytanie jakie będą lepsze: drewniane czy pcv? Mieszkam przy dość ruchliwej ulicy na wylotówce z Krakowa, zależy mi też na izolacji akustycznej - aby było ciszej. Z góry dzięki za rady i sugestie.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Okiennice i okna altany,domu

Post »

Są różni złodzieje..U mojego ojca na działce wybili okno,wleźli, nic ciekawego nie znaleźli, więc ze złości porąbali drzwi w kawałki! I tak bywa. Zważ, że polski system prawny gorąco kocha złodziei i przestępców, natomiast ofiary złodziejstwa traktuje jak bandziorów. Jeśli złodziej wyłamując kratę zwichnie rękę, to jeszcze mu zapłacisz odszkodowanie, że ośmieliłeś się utrudniać mu dostęp. ;:108
amusen...Oczywiście, że pcv. Masz święty spokój na lata. Drewniane rychło zaczną się paczyć, albo farba zacznie obłazić.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Zaniedbana altanka

Post »

Witam, jeśli pytanie zadaję w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie :oops:
Kupiliśmy ostatnio nową działkę z bardzo zaniedbaną altaną. Są w niej meble po poprzednim właścicielu w tym dwa łóżka w nie najgorszym stanie . Zastanawiam się czy je wyrzucić -obawiam się jakiś robaków szczególnie po głowie mi chodzą pluskwy albo inne dziadostwo . Jak wy postępowaliście w takich przypadkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”