Moje Ranczowu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Jaki piękny zbiór nasiona ale ta malwa śliczna jak i ostróżka.Będzie smaczny i zdrowy sezon. ;:138
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Kasiu dziękuję ;:196 ,mam nadzieję że malwy będą takie jak na obrazku tzn. pełne,ostróżkę wybierałam wieloletnią bo mam w planie posadzić ją przed oknem po stronie południowej domu.Tak sobie pomyślałam że właśnie te dwie no i jeszcze naparstnica będą się ładnie prezentowały w grupie ,jeszcze nie wiem co posadzę w niższym piętrze pod nimi ale pewnie nie długo coś zaświta i rozjaśni umysł a pomysły same będą się rodzić..Jestem u ciebie stałym gościem i podziwiam roślinki ,wpadła mi w oko jedna z nich tyle że nie pamiętam w taj chwili nazwy muszę wrócić do ciebie ,zachwyciła mnie swą delikatną urodą i tym że o tej porze tak ślicznie kwitnie . :shock:

A tak ogólnie to miałam dziś pracowity dzień.Posadzone zostały sałaty,pory, brokuły, cebulki ,groch ,bób,wysiana została rzodkiewka ,brukiew ,koperek,szczypiorek w części został oplewiony czosnek sadzony jesienią :tan :tan .Było jeszcze trochę planów z wysiewem ale wieczorem zerwał się wiatr ;:202 i zaczęło błyskać co spowodowało że czym prędzej udałam się do domu .Z ważywszy na fakt że byłam z córcię na ranczo wolałam nie ryzykować tym bardziej że pole mam na otwartej przestrzeni i stają mi przed oczyma obrazki z 2009 roku jak przez Legnicę przeszła trąba powietrzna a matki wyciągały niemowlaki z wózków i uciekały co sił w nogach do klatek schodowych.
Wiosna nadejszła i coraz mniej czasu na cokolwiek ,cały tydzień walczyłam z pikowaniem pomidorów ,powstrzymał mnie dopiero brak ziemi ,w najbliższym czasie ma zamiar uzupełnić braki i dokończyć robotę bo rozsada zaczyna dusić się w wielodoniczkach.
Parę dni temu indyczka zaczęła nieść jajka ,śliczne duże w kropeczki tylko patrzeć jak zacznie wysiadywać młode pokolenie,Kury też poczuły instynkt macierzyński ale dam im jeszcze czas niech się trochę poniosą, no chyba że któraś naprawdę się uprze to podłoże jej jajeczka, a co niech sobie wygrzewa ech ta przyroda ;:196

Trochę miłych widoczków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje Ranczowu

Post »

Piękne hiacynty i cebulice ;:180
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Moje Ranczowu

Post »

Pewnie i zapach ładny z hiacyntów :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Uwielbiam młode pisklaczki i kwoka jak chowa je pod swoje skrzydełka. ;:138 ;:138
Jakie śliczne zdjęcia, kolorowo
Śnieżnik cudowny u mnie nie chce się pokazać, paskudne zdjęcia wychodzą.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Dziękuję Bartoszu , podziwiam twoje zamiłowanie do egzotycznych kwiatów są cudne tylko ..ten zapaszek. :;230

Ewo zapach wiosny ,niestety nie mam zbyt wiele okazji aby się nimi delektować ,przez okno oko cieszę jak nie mam czasu po przechadzać się koło nich. ;:108

Kasiu ,mogła bym cały dzień potrzeć jak te maluszki na tych cieniutkich nóżkach biegają za kwoczką ,to jest bardzo urocze.Zastanawiam się jaką mi niespodziankę kurki szykuję i ile z nich będzie miało ochotę wysiedzieć nowe pokolenie.Śnieżnik kwitnie drugi rok ,zauważyłam że ma więcej kwiatków jak w zeszłym sezonie to znak że nowe cebulki przybyły i znak że jak na razie żadne futerkowe zwierzątko nie zrobiło sobie z niego deseru.

Wczoraj korzystając z okazji że jesteśmy w odwiedzinach u taty "połamańca" skusiłam się na lilie żółte i paciorecznika z Biedronki a także dokupiłam ziemie do pomidorów.Dziś jest szaro ,mokro i zimno to nadrobię zaległości parapetowe .bardzo się cieszę że w końcu u nas pada deszcz,bo susza straszna i taka mała nadzieja że to co wysiałam w sobotę na grządkach szybciutko poschodzi.
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Śliczne wiosenne kwiatuszki. ;:138
Awatar użytkownika
kamil888
500p
500p
Posty: 734
Od: 26 lip 2012, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje Ranczowu

Post »

:wit
Super jest u Ciebie :D ;:oj I już Ci kwitną hiacynty ;:303 Super masz :D
Ogród w Bieszczadach
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam ,wiosna rozkręcona na całego ,śliwki kwitną a fiołki cieszą oko i ..nos :tan

Kamilu dziękuję ,byłam u ciebie i jestem zachwycona krainą w której przyszło ci żyć.Jeszcze nie miałam okazji oglądać Bieszczad na żywo ,może kiedyś dane mi będzie odwiedzić twoje strony. :wit

Kriss ;:196
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Zapach hiacyntów jest obłędny,a jak jeszcze jest ich dużo...
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Moje Ranczowu

Post »

Witaj Dominiko :wit Piękne i super zakupy ;:oj
Piękne kwitną cebulice, puszkinia ,hiacynty, szafirki :D
Ślicznie kwitnące na biało drzewko
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Dominiko gdzie zniknęłaś? pochwal się swoimi roślinkami. :D
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Witam wszystkich,strasznie dawno nic nie pisałam,szok jak ten czas leci ;:202
U mnie wiele się zmieniło przez ten czas , z utęsknieniem czekam na ciepłe i słoneczne dni i mimo że mrozów nie doświadczamy to ogród sobie jeszcze smacznie śpi. ;:19 ;:19
Dziś zachęcona przyjemną aurą wyruszyłam z nasionami na Ranczo i aż dziw ze po przerwie zimowej nic a nic nie jestem zmęczona a w kość to nie powiem ,trochę sobie dałam ;:14 .Z moich dzisiejszych obserwacji wynika że ojj strasznie sucho jest ,przynajmniej u mnie ,po wzruszeniu ziemi za ok niespełna godzinę ziemia przewiana osuszona i rozpadająca się pod palcami oby coś popadało z nieba bo żle się dzieje.Pierwsze zasiewy pietruszki ,marchewki ,bobu ,groszku i cebulki dymki zostały poczynione ,część okryta włókniną a część czeka na swoją pierzynkę do poniedziałku.Na parapecie domowym też pomału zaczyna się zazieleniać oby tylko prognozy nie zmieniły się to będzie dobrze. ;:223
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”