Hydrofor na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

Myślę że tydzień po świętach będzie już normalna temperatura żeby ruszyć z dalszą robotą :wink:
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

Kolego, do podłączenia proponuję najtańszy i sprawdzony system rur Alupex. Na zasilanie daj 3/4" - do pompy, od pompy do rozdzielacza 3/4" a od rozdzielacza do każdego ujęcia 1/2". Wykorzystaj skręcany system złączek. Bardzo trwałe, nawet jak mróz przyłapie to rura wytrzymuje. Koszt rury 1/2" to ok 160 - 190 zł za 100 mb. Śmiało, sam zrobisz, bardzo tanie materiały i zobaczysz będziesz zadowolony.
Alupex mam u siebie w domu w instalacji grzewczej i wodnej.
Pozdrawiam
Bliźniak
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

Rury już mam położone z wykorzystaniem złączek skręcanych, teraz tylko czekam na odpowiednią pogodę i temperaturę żeby dokończyć robotę tzn.zamontować hydrofor. Szkopuł w tym że nie wiem jakim sposobem go zabezpieczyć przed kradzieżą?
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

Pamiętaj, ze co byś nie zrobił złodziej i tak ukradnie jak ma ukraść - przetnie, zdemontuje, wywiezie na złom. Musisz coś wymyśleć. ;:173

Blizniak
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

Arkawroc, pochwalisz się jaki hydrofor zakupiłeś i jak się sprawuje jak już założysz? Też mam pompę ręczną i chce zakupić jakiś hydrofor na działkę do podlewania ogródka. Działka ok 430m^2, myślicie że taki ze zbiornikiem 20l będzie dobry czy lepiej większy?
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

Andrzeju zakupiłem Omnigena Jet40 o wydajności max43l/min ile to warte zobaczymy jak podłączę i uruchomię

Bliźniaku- fakt na złodzieja nie ma rady ale wszelkimi sposobami należy mu utrudnić robotę dlatego zastanawiam się czy metoda którą opisałem wyżej bedzie w miarę trudna do sforsowania? chociaz mając prawie całą noc do dyspozycji taki śmieć ma dużo czasu żeby działać.
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

arkawroc pisze: Szkopuł w tym że nie wiem jakim sposobem go zabezpieczyć przed kradzieżą?
Obrazek
Ja mam schowaną pompę w zagłębienu pod podłogą przybudówki do altany.
Pompa własnie dziś została zamontowana.Wnękę w podłodze przykrywam pokrywą z desek
a na deskach i reszcie betonowej podłogi jest wykładzina .I tak do listopada.
pozdrawiam
Kazik
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

i wielkie goowno podłączony na próbę-zalany wodą odpowietrzony i nie ciągnie wody.założone zawory zwrotne żeby woda się nie cofnęła i nic. Pompując ręczną pompą woda leci normalnie , podłączyłem też pompę ogrodową i ciągnie normalnie a z hydroforu nic. Co za diabeł w nim siedzi? :evil:
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

a z jakiej odległości/ głębokości ciągnie wodę ?

On ma maks wydajność siły ssania 8m, to jeśli uwzględnimy straty na przewodach, kolankach to masz już 6m, przy czym ciągnąć z 6m napełniać się będzie strasznie długo.

A jaki masz zawór zwrotny? One też potrzebują czasami dobrego zaciągnięcia, by "odkorkować się". Działa lekko, czy stawia duży opór ZZ?
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

lustro wody mam na 5.5m zawory chodzą bardzo lekko . Przy pompowaniu ręczną pompą jak przytkam wylewkę ręką to otwiera się zawór na hydrofor. Tutaj wszystko szczelne powietrza nie łapie bo nawet po nocy pierwsze pompnięcie ręczną i leci woda.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrofor na działce

Post »

podłącz na próbę ten hydrofor na zbliżonym poziomie. Ustaw go na stole i wrzuć ssak do wiadra pod stołem. Jeśli da radę, to widać, że podana głębokość ssania jest znacznie wygórowana.
Ja podałem graniczą 6m, ty że lustro wody jest na 5,5 a dla mnie 5,5=6 biorąc pod uwagę różne niedokładności i słaby silnik w hydroforze. Szczególnie że zastosowałeś mniejsze przekroje węży bo 3/4" niż gotowy przyłącze na ssaniu 1" (jeśli zastosowałeś się do rad odnośnie średnicy)

A ręczna działa na innej zasadzie - tłokowej nie wirowej. Wydajność wirowych pomp spada znacznie blisko wartości granicznych.

Królują wirowe - bo dają znacznie większe wydajności niż tłokowe przy tych samych gabarytach. Tłokowe stosuje się tam, gdzie potrzeba wysokiego ciśnienia.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

sprawa się wyjaśniła po wizycie w serwisie uszkodzony dyfuzor -wymieniony i super działa ;:138 ;:138 ;:138
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Hydrofor na działce

Post »

teraz kolejny pomysł: chciałbym zrobić instalację do grzania wody z wykorzystaniem energii słonecznej coś w rodzaju wężownicy na dachu altany chyba że macie jakieś inne pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”