Florida Style - czyli moja mała oaza palmowa w ogródku.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florida Style - czyli moja mała oaza palmowa w ogródku.

Post »

Świetnie radzą sobie te trachykarpusy. Ja natomiast chciałem dokonać sprostowania dotyczącego sagowca. Nie nalezy on do rodziny paprociowatych bo z paprocią ma tyle wspólnego , że młode liście są zwinięte w pastorał tak jak u paproci. jest to roślina nagonasienna z rodziny sagowcowatych - cycadaceae.
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Florida Style - czyli moja mała oaza palmowa w ogródku.

Post »

Witajcie. Oto moja "mała" aktualizacja :) Trachycarpusy obecnej zimy 2022 - 2023 nie były w żaden sposób okrywane. Obydwa kwitną co roku a osobnik żeński zawiązuje nasiona które póżną jesienią są gotowe do siewu.
Jakiś czas mnie nie było ale jak już jestem to aktualizacja musi być solidna :D
Pozdrawiam wszystkich.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florida Style - czyli moja mała oaza palmowa w ogródku.

Post »

Hej! :wit Muszę przyznać, że te palmy robią na mnie wrażenie. Zwłaszcza zimowanie! Chętnie zobaczyłabym więcej zdjęć w śniegu, szczególnie teraz, kiedy tak wyrosły. :D Gratuluję sukcesu, pomysł był niepospolity - tym bardziej miło oglądać efekty. Sama mam zamiar spróbować niedługo z figowcem (chociaż ponoć ma nie być tak trudno), więc wątek jest dla mnie bardzo inspirujący.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”