Żyworódka(Kalanchoe) Która lecznicza?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrianos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 13 lis 2009, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: żyworódka pierzasta

Post »

Niestety nie odpowiem na powyższe pytanie..
A żyworódke mam małą może ma z 4-5cm.
ale i tak sie nią cieszę i chyba sie zamierza do wypuszczania do nowych zarodników.. ;)
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

A może ktoś wie dlaczego u żyworódki liście się skręcają ? Próbowałam więcej podlewać, mniej oraz zmienić miejsce niestety nic nie pomaga. Na zdjęciach widzę nawet zupełnie proste liście a u mnie całkiem pozwijane nawet te młode :roll: Tak to wygląda jakby jej czegoś brakowało. Dodam, że wsadzona jest w ziemię uniwersalną jakieś trzy miesiące temu więc chyba nie nawożenie... tym bardziej, że pora na nawożenie niespecjalna.
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Też się podepnę do pytania o skręcone listki. Młoda żyworódka (5 par liści) w grudniu zaczęła się skręcać. Większość listków opadło. Zdążyła już wypuścić 3 nowe pary liści i znowu się skręciły. Podlewam ją jak pozostałe rośliny doniczkowe, które mają się dobrze.
Czyżby była zimą wrażliwa na podlewanie (może woli być przesuszona?), albo na mieszkanie ogrzewane kaloryferami? Zbyt suchego powietrza na pewno nie ma.
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Chyba nikt nie wie... :(
Jeszcze spróbowałam ją przestawić w chłodniejsze miejsce i młode listki, które wypuszcza nie są już skręcone ale starsze wyglądają brzydko. :(
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Mnie się wydaje,że ma za mokro.Ona dużo wody gromadzi w liściach,jak sukulent.Aby zrobić z niej produkt leczniczy musi być nie podlewana 2 tygodnie.Preparaty lecznicze robi się najwcześniej z rocznej rośliny.Lepiej by była 3-letnia.
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Moja nie ma za mokro, podlewam jak ziemia zupełnie przeschnie.
No i jak widać nie wygląda to dobrze...

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Ma zbyt żyzna i za bardzo torfową ziemię. Wyjmij z doniczki obierz maksymalnie dużo ziemi nie uszkadzając bryły korzeniowej a następnie wsadź w ziemię dla kaktusów z domieszką 1/3 piasku lub drobnego żwiru. :wink:
vitara
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 maja 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

jak się z tego robi ten sok leczniczy mhm ?
Awatar użytkownika
Seymour
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 kwie 2010, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Dla zainteresowanych wstawię skan z opisu mojej żyworódki jaką kupiłem kiedyś przez internet.
Dodam że pleni się jak chwast ale faktycznie jest bardzo zdrowa :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :wit
Seymour Birkoff
La Femme Nikita
Awatar użytkownika
lilithbb
100p
100p
Posty: 155
Od: 12 gru 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rycerka

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Mam do odstąpienia ale małą :/
Moja duża pada.
Czy one lubią wysokie temp?
Nie wiem co się jej dzieje :/
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

Żyworódki są różne, nie wiem, która jest lecznicza. Mam żyworódkę już chyba ze dwa lata i podobno ta moja nie ma właściwości leczniczych. Nie rośnie tak duża jak na pierwszych zdjęciach wątku, i liście ma pozwijane w pierścionki. Rozmnaża się bez opamiętania.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

olibabka pisze:(...)Moje żyworódki są mocno wyrośnięte, mają bardzo długą, wybujałą łodygę z masą wiszących w powietrzu korzeni. Gdzieś je upycham po kątach, bo nie wygladają atrakcyjnie. Ale to chyba te lecznicze?
Przestaw je koniecznie w jaśniejsze miejsce i częściej odnawiaj rośliny (wycinaj stare, a zostawiaj młode) :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Żyworódka pierzasta

Post »

A czy na pewno jest to wątek handlowy? Może o wymianie / sprzedaży itd piszmy w odpowiednim miejscu? W sekcji ogłoszeń...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”