Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No i widzisz,Ty tez poczytaj ,ja nigdzie nie napisalam,że chcę uczestniczyć w tym święcie ani ,ze go popieram,napisałam ,że nie uważam go za święto szatana i tyle
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ale jest to święto ku czci szatana założone przez założyciela satanizmu
Czy to rozumiesz i nic nie znaczy ?

Można i tak się bawić i uznać to za świetną zabawę dla siebie / dzieci ale czy na pewno ?
..To taka miła zabawa ...prawda....


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3sHg_V5HSw

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tVgI9dGh-0

==============


INFORMACJA z Wikipedii

Szandor LaVey
W końcu 1966 powołał do życia Kościół Szatana. Głównym jego dziełem, prezentującym podstawy satanizmu, jest Biblia Szatana, napisana częściowo po angielsku, częściowo w języku enochiańskim.

Powiązane

http://www.av1611.org/halloween.html
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ok w porządku,idę w ślady Comci i poddaję się,ja co innego ,Ty co innego

Dobrze. Pozdrawiam serdecznie mimo różnicy zdań. Kończymy więc dyskusję na dziś.
Admin ;:167
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Padawan Collies
100p
100p
Posty: 121
Od: 1 lis 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

O, topic jednak "czynny", wiec wchodzę, bo poczytałam posty nasunęło mi się parę myśli..
Myślę, że szkoda spierać się przy okazji tego dnia... Każdy przecież otrzymał wolną wolę i rozum, i każdy może postępować zgodnie z nimi ...
Ja nieszczęsne dynie, będące powodem wielu polemik, mam. Stoją sobie na schodach już od dobrego miesiąca i są dla mnie symbolem jesieni, zbiorów, "czasu dojrzałości".
Pięknie tu ktoś pisał o tradycji, o potrzebie jej kontynuacji. Ale trzeba również pamiętać że tradycja też ulega zmianom.
Przez kilka pierwszych wieków Święto Wszystkich Świętych było w maju.... Teraz jest w listopadzie.
Przez wieki Msza Święta była odprawiana po łacinie i tyłem do wiernych, teraz każdy może wysłuchać i zrozumieć to misterium.
Dawniej na koniec mszy klęczano, teraz się stoi, bo ostatnie słowa kapłana powiązano z rozesłaniem apostołów (a ktoś gotowy do drogi ma postać stojącą).
Początkowo choinka uznawana była za symbol świecki, teraz nikt nie wyobraża sobie bez niej świąt.
Każdy z nas od dziecka pamięta, że Wigilia nie mogła być inna niż postna. Teraz mamy post zniesiony (o ile mnie pamięć nie myli to w Polsce trochę później niż w innych krajach).
W poczatkach chrześcijaństwa to biały był kolorem żałoby, teraz jest nim czarny.
Kiedyś prowadzilismy wojny krzyżowe, teraz wojny potępiamy.

Nie, nie chodzi mi o to, żeby z dyni robić symbol tych świąt, a dzisiejszą noc spędzić na zlocie czarownic :), bynajmniej nie. Chę tylko zwrócić uwagę na to, że tradycja potrafi się czasem zmieniać, że pewnym symbolom można nadawać różne znaczenie, że tradycję i symbole trzeba też rozumieć.
Zazwyczaj 1 i 2 listopada kojarzymy ze smutnym świętem, a oszczędnie mówiąc z zadumą.
Tymczasem 1 listopada to nie "dzień zmarłych", to jest święto Wszystkich świętych, czyli zmarłych już zbawionych, tych który dostąpili pełni szczęścia. Z teologicznego punktu widzenia jest to święto radosne, przypominające że do świętości jest zaproszony każdy. Dopiero 2 listopada, "Zaduszki", jest Świętem Zmarłych.

Myślę też, że potrzebna jest nam odrobina tolerancji i wiary w drugiego człowieka. Dlatego ufam, że "żebrzące" dziś o cukierki dzieciaki nie są gorsze od tych, które w rzece topią małe kociaki bo tata kazał, albo chociażby łamią parkowe drzewka, bo to przecież nie ich... I że może o takich rzeczach też czasem warto byłoby z ambony słow rzec.

Spać pora, jutro od rana droga...
Pozdrawiam - Mariola & Padawanki Copyright@Padawan Collies
Nasz ogród na Forum
GÓRY
RafalW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 0
Od: 1 lis 2012, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Mieszkalem w stanach 20 lat i to co ludzie tutaj wypisuja na tematy amerykanow, ich kraju i obyczaji bylo by smieszne gdyby nie bylo tragiczne. Wiele mozna bylo by o tym pisac ale po prostu nasze kompleksy narodowe wychodza na kazdym kroku a szkoda bo mamy wiele do zaoferowania soba i swoja kultura a wlasnie do niej chcial bym nawiazac.

Wszystkie osoby, ktore tak strasznie krytykuja Halloween i te obrzadki, chcial bym wam przypomniec, ze PRAWDZIWA polska kultura a nie ta narzucona nam przez Rzym i lata watykanskiej globalizacji, ktora zniszczyla odrebne i przepiekne kultury swiata poprzez wyplemianie i zabranianie obrzadkow kulturalnych polaczone z paleniem na stosie i mordowaniem milionow ludzi, nasza kultura miala swieto, ktore bylo prawie identyczne do Halloween i nazywalo sie ono Dziady.

To byla ta prawdziwa polska kultura, ktora przez dwa tysiace lat tutaj istniala a dopiero tysiac lat temu zostala zastapiona wiara rzymsko katolicka. Wiec skonczmy z hipokryzja i wmawianiem sobie ze chrzescijanstwo jest nasza, polska kultura, bo tak nie jest, jest to tak samo obce tym ziemia jak amerykanska interpretacja tego poganskiego swieta, ktore tak jak ktos juz powyzej wspomnial, nie ma nic wspolnego z szatanem, poniewas kiedy bylo to swieto orginalnie obchodzone, nie bylo czegos takiego jak szatan, ten pomysl przyszedl troszeczke pozniej. Zylismy sobie w zgodzie z natura, w lasach obfitych w zwierzyne, owoce i ziemie i za to dziekowalismy roznym bustwom i bozkom. Czym sie to rozni od dzisiejszej religii? Bylo ich wiecej i lubili sie bawic. Jak na przyklad w noc kupaly, gdzie tanczylismy przez tydzien. I co w tym zlego?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

RafalW pisze:....poniewas kiedy bylo to swieto orginalnie obchodzone, nie bylo czegos takiego jak szatan, ten pomysl przyszedl troszeczke pozniej. Zylismy sobie w zgodzie z natura, w lasach obfitych w zwierzyne, owoce i ziemie i za to dziekowalismy roznym bustwom i bozkom. Czym sie to rozni od dzisiejszej religii? ...
Czy Tu w ogóle wiesz co piszesz ? Pomysł przyszedł później.... Dobre :;230
Kiedyś nie było szatana tak , tylko teraz nagle jest a kiedyś nie było ;:oj
Jak dla Ciebie nie różni się niczym wiara w bóstwa i bożki a wiara w Boga jedynego to nie powinienem się dziwić w zasadzie. :wink:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Jak dla Ciebie nie różni się niczym wiara w bóstwa i bożki a wiara w Boga jedynego to nie powinienem się dziwić w zasadzie

RafalW

Zapomniałeś przykazania: NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ale się zagalopowaliście...Czy ludzie bawiący się czy dzieci zbierające łakocie czczą w tym momencie szatana no dajecie spokój ;:14 .

Adminie odpuść przecież każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie czy ono Ci się podoba czy też nie .Ty powinieneś pilnować porządku a nie wszystkich krytykować....Każdy ma swój punkt widzenia. Moderatorzy wiedząc że będzie taka przegadywanka nie powinni zakładać takiego wątku bo po co ?
Dzisiaj powinniście już odpuścić :roll:

Ja odpuszczam dziś. :D Admin
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Tomku, czy Ty próbujesz tu kogoś usilnie nawracać, czy naprawdę tylko dyskutujesz?
Czy tak ma wyglądać prawdziwa dyskusja w temacie Halloween i związanych z nim zagrożeń?
Jestem katoliczką ale niektóre Twoje posty, mnie po prostu drażnią.
Nie wiem jak odbierają Cię w takim razie nie katolicy. :roll:

Bardzo proszę, trzymaj się konkretnego opisywanego w tym wątku tematu.



Aneto, moderatorzy są od pilnowania porządku, również w stosunku do dyskusji zbaczającej w kierunku personalnych starć w wątkach a nie od zarządzania nimi.
"Przegadywanki" natomiast zdarzają się w różnych tematach i sekcjach.
Należy je więc Twoim zdaniem zamykać?

Bardzo proszę więc już o powrócenie w swych postach do tematu przewodniego w tym wątku. ;:108
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ja również wierzę w Boga jak już napisałam ale właśnie ten wątek bardziej drażni niż cokolwiek wyjaśnia
I dlatego Babuchno chodziło mi o to że Karo nie powinna zakładać takiego wątku wiedząc że coś takiego będzie .Nie należy niepotrzebnie dolewać oliwy do ognia ;:108.To tylko moje zdanie
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Anetko, a ja czytając go tutaj po cichu, myślę jednak że było warto
i że jednak co nieco wyjaśnia.
Jeśli chociaż parę niezorientowanych do tej pory, lub po prostu nie zainteresowanych zgłębianiem tego tematu osób przeczyta zamieszczone tu konkretne wiadomości,
to już według mnie było warto.
Lecz czy warto od razu atakować się personalnie?
Nie.
Decyzja co do kształtu i obchodzenia tegoż dnia jest w gestii każdego z nas,
i podejmowana jest ona przez każdego z nas indywidualnie. ;:108
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21744
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

zjawka pisze: Każdy ma swój punkt widzenia. Moderatorzy wiedząc że będzie taka przegadywanka nie powinni zakładać takiego wątku bo po co ?
Otóż to.To mój punkt widzenia :wink:

Ja też jako administrator forum mam prawo zakładąć tematy jakie uznaję za warte dyskusji.
Nie moją rolą jest nawracanie kogokolwiek ale moją rolą jest wskazywanie zagrożeń jakie istnieją we współczesnym świecie i umożliwienie forumowiczom zabieranie głosu w tych tematach.
Nikogo nie zmuszamy do dyskusji... ba ,nawet te najbardziej agresywne wypowiedzi moderujemy, by utrzymać rzeczowy ich ton,co też nie wszystkim odpowiada.

Każdy z nas ma wolną wolę,dyskutuje lub omija temat szerokim łukiem - to wolny wybór.

Amerykanizowanie naszego życia mnie nie odpowiada i mam prawo dyskusji jak każdy uczestnik forum,
podobnie jak nowy forumowicz,który nieco wyżej przedstawia fakty odbiegające od prawdy,od historii ale...
ale próbuje pokazać nam swój punkt widzenia.

Mówienie o zagrożeniach jest wskazane,choć nikt nie musi stosować się do podnoszonych zaleceń,apeli.
Wystarczy jeśli uświadomimy niektórym,że takowe istnieją .

Nie napadajmy na siebie lecz dyskutujmy to przyniesie więcej pożytku - wszystkim.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ale czy to że dzieci biegając i pukając co chwilę do drzwi za cukierkami (co jest bardzo denerwujące-podchodzenie co chwilę do drzwi i ich otwieranie) przechodzą od razu na wiarę szatana ?Czy to że moje dziecko też w tym uczestniczy jestem tą złą mamą ?
O ile jeszcze pochwalam niewinną zabawę o tyle składanie ofiar-nawet z owoców nie będę akceptować .
Oczywiście mój punkt widzenia jest z miejsca w którym mieszkam i nie narzucam aby w Polsce dzieci biegały od domu do domu .Mimo że tutaj narzucam dziecku też polskie tradycje .
Z drugiej strony będąc przy temacie tradycji zastanawiam się dlaczego tradycja ta narzucana jest w szkole polskiej (nie omieszkam poruszyć ten temat na zebraniu rodziców z nauczycielami) .Ale co zauważyłam w "przebieranki"bawią się tylko klasy 0-3 .W starszych klasach temat jest "olewany".
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”