Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
warumimmer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 kwie 2023, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jura

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

ewi13 pisze: 28 mar 2023, o 18:06 Ja posadziłam na jesieni 2022 wisienkę kosmatą Efimkę i Biały ninja. Chciałabym spróbować w tym roku chociaż po jednym owocu z każdego krzaka :D Kupiłam je w formie szczepionej.
Hej.
Jestem silnie początkujący i chciałem spróbować przygody z wiśnią kosmatą. Czytałem, że należy zasadzić co najmniej dwa krzaki inaczej będą słabo owocować. Zastanawiam się jakie odmiany wybrać. Czy mógłbym prosić o polecenie sklepu? W internecie teraz taki nie za specjalny wybór..
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Awatar użytkownika
ewi13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 lis 2021, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

Hej, na to żeby faktycznie polecić sklep, to by było zdecydowanie za wcześnie. Co do zgodności odmian z nazwą i opisem mam nadzieję, że się przekonam w tym sezonie po owocowaniu. Nie ma problemu natomiast, żebym napisała gdzie po prostu kupiłam: przez internet Szkółka Carya po 30zł szczepione, mieli też w ofercie sadzonkowe. Zamówiłam 4 sztuki, co do korzeni i przyjęcia nie było żadnego problemu (zresztą nie tylko z tymi roślinami, już kilkanaście roślin tam kupiłam i nie było z żadną problemu). Co do wyglądu to każda inna: wysokość ok 0,5m jak w ofercie, ale jedne były po prostu jedną wysoką gałązką a inne ładnie rozkrzewione, także pewnie loteria. Na plus, wygląda na to, że wszystkie będą kwitnąć tej wiosny. Co do odmian, to brałabym te, które mają większe owoce.
suhr anor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 29 cze 2020, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

Jeśli dwie to Red i white ninja ładnie się skomponują
Awatar użytkownika
ewi13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 lis 2021, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

Red Ninja ja bym nie brała, bo ma mniejsze owoce. Lepsza Efimka.
IGo20
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 lis 2019, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdałowiec pospolity (Prunus dulcis ) ''migdał''

Post »

Witam.
Obecnie w pl można kupić przynajmniej kilka odmian szczepionych migdalowcow, podobno owocujących. Mieszkam w południowo zachodniej Polsce i ponoć to jedyny region kraju gdzie migdały mają szansę dawać owoce w prawie każdym roku. Czy możecie polecić jakiś sklep i odmianę która na pewno nie będzie oszukana albo uprawiana wyłącznie dla kwiatów?
Nie interesuje mnie zabawa w sadzenie pestek tylko gotowe drzewko.
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Wiecie gdzie można kupić sadzonki starych odmian jabłoni? chodzi mi o sprzedaż wysyłkową...
kwiatek_kw
50p
50p
Posty: 85
Od: 13 wrz 2020, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: płd. Wlkp.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Polecam szkółkę z Legnicy
Pozdrawiam Piotr
weglowy
100p
100p
Posty: 145
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Winorośl - odmiany jakie polecacie

Post »

eladepto pisze: 28 mar 2023, o 22:10
gienia1230 pisze: 14 lis 2022, o 16:53 Dotarły : Alladin, Nero i Superekstra. Akurat przed zapowiadanymi na czwartek przymrozkami. Opatulimy, przezimują.


Obrazek
Cześć! Jeśli można zapytać to gdzie kupiłaś Alladina?

Pytaj na winnica picavee na FB
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 718
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

zmoderowano/jagusia111. Ostatnio na portalu kupiłem odmianę Draper i Liberty ze szkółki ,, Łasica" Ładne sadzonki w rozsądnej cenie.
warumimmer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 kwie 2023, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jura

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

ewi13 pisze: 2 kwie 2023, o 22:21 Ja posadziłam na jesieni 2022 wisienkę kosmatą Efimkę i Biały ninja. Chciałabym spróbować w tym roku chociaż po jednym owocu z każdego krzaka :D Kupiłam je w formie szczepionej.

Hej, na to żeby faktycznie polecić sklep, to by było zdecydowanie za wcześnie. Co do zgodności odmian z nazwą i opisem mam nadzieję, że się przekonam w tym sezonie po owocowaniu. Nie ma problemu natomiast, żebym napisała gdzie po prostu kupiłam: przez internet Szkółka Carya po 30zł szczepione, mieli też w ofercie sadzonkowe. Zamówiłam 4 sztuki, co do korzeni i przyjęcia nie było żadnego problemu (zresztą nie tylko z tymi roślinami, już kilkanaście roślin tam kupiłam i nie było z żadną problemu). Co do wyglądu to każda inna: wysokość ok 0,5m jak w ofercie, ale jedne były po prostu jedną wysoką gałązką a inne ładnie rozkrzewione, także pewnie loteria. Na plus, wygląda na to, że wszystkie będą kwitnąć tej wiosny. Co do odmian, to brałabym te, które mają większe owoce.
Dziękuję
Znam ten sklep, ale jeszcze niczego od nich nie kupowałem.
Jeśli jest ok, to chętnie spróbuję.

pozdrawiam!
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
green90000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 1 lis 2018, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Dwa tygodnie temu przyjechały bardzo ładne brzoskwinie ze szkółki Karoliny Wyrzykowskiej, mogę polecić z czystym sumieniem.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 718
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

W zeszłym roku kupiłem ładne sadzonki 4 letnie odmiany Duke, Chandler w sklepie Rośliny net. Po roku krzewy mają ponad metr i już będą owocować ale co ważne mają wigor i wybijają co jest rzeczą najważniejszą. Potwierdzam zgodność odmianową to są Duke i Chandler co w handlu sadzonkami nie jest wcale takie oczywiste.
Kupiłem też na aukcji na znanym portalu borówki z gospodarstwa Łasica odmiany Liberty , Draper, Duke, Bluegold , same faworyty na nasz klimat. Ładnie rosną mają dużo pędów. To gospodarstwo ma profesjonalne podejście i jest niemal pewne ,że odmiana nie będzie pomylona i czymś zainfekowana albo z niespodzianką? Te moje wyglądają zdrowo i ,,poszły" ładnie w nowe przyrosty.
Kupiłem też z ciekawości na Allegro bardzo małe sadzonki za 4.5 zł i posadziłem je do 5 l doniczek produkcyjnych. I powiem tak, że za 2 lata to będą krzewy metrowe. Są zdrowe i rosną.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Na znanym portalu aukcyjnym jest wieku uczciwych sprzedawców, dodatkowo pandemia zmusiła do wejścia w ten kanał handlu szkółkarzy, którzy wcześniej nie traktowali go poważnie. Więc jak widać nie ma co generalizować, że z internetu to złe. A wielu powiela tę teorię.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”