Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Hmm więc będzie trudniej niż się spodziewałem. U Kułaka tak samo jak u Lisaka, są jabłonie na antonówce ale nie wysyłają niestety :( więc teraz może spytam o nektarynę harco na podkładce rakoniewickiej, kupował ktoś może ostatnio? tzn. tej wiosny. Przeglądam opinie sklepów internetowych, a tam masa opinii pozytywnych jak i negatywnych więc nie wiem jaki sklep wybrać... a nie chce po raz kolejny tracić roku po błędnym wyborze sklepu. W tamtym roku kupiłem w dobrze znanym sklepie na tym forum i przyszły mi słabej jakości nektaryny.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5755
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Czy ktoś wie, gdzie można kupić porzeczkoagrest CROMA ?
Asia
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Może jakiś znajomy ma w bliskiej okolicy. Wystarczy odciąć kawałek pędu i włożyć do ziemi na jesień jak opadną liście. Croma się łatwo rozmnaża. Moim zdaniem Josta jest lepsza lepiej rośnie ma większe owoce choć bardziej kwaskowate. Proponuje zakupić wielkoowocową porzeczkę czarną Tihope zamiast szukać tej Cromy, która jest dostępna u Krzewińskich za 10 zł. Porzeczka ta jest mniej problemowa i bardziej niezawodna. Owoce będą co roku a Josta często przemarza w kwietniu a Crome miałem i padła coś ją dopadło bo wyraźnie chorowała kilka lat.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Yogibeer701 piszesz o porzeczce Tihop. Jesteś w stanie porównać ją do Titanii? Wady i zalety jednej i drugiej?
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Mam 4 szt. owoce dochodzą do nawet 16 mm i tym się sugeruje ,że to Tihope. Kupiłem jeszcze jeden i jest podobny ale w tym roku się okaże. Wadą tej porzeczki jest to że się kładzie ale wystarczą 4 tyczki i kawałek drutu i po problemie, jest wysoka a mocno dojrzałe jagody osypują się. Rośnie bardzo szybko i dość zdrowo, średnio atakowana przez mszyce. Owoce ma smaczne jak na porzeczką i największe. Wielkością zbliżone do porzeczko-agrestu Croma. Dlatego zasugerowałem tą porzeczkę jako zamiennik tej Cromy, lepszy bardziej niezawodny i praktyczny. O Titanii nic nie powiem choć mam mały krzew ale zbyt krótko i jeszcze nie owocował były tylko nieliczne gronka.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

No właśnie. Widziałem jeden krzaczek Tihopa - rośnie wielki i pokłada się, ale mszyce go uwielbiały. Titanię posadziłem, ale jeszcze nie owocowała. Gdzieś czytałem, że uwielbia ją mszyca. Obok Tihopa rósł krzaczek Tisela. Zanotowałem sobie wtedy, że Tihop duży oowoc a Tisel smaczny :). Jednak Tisel tak jak Tihop był cały w mszycach.
ldziuda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 16 mar 2022, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Finalnie Państwo Lisak przywieźli mi trzy piękne kronselki na siewce antonówki na giełdę drzewek w Grójcu. Tym sposobem kronselki dołączyły do mojej skromnej kolekcji na siewkach antonówek :D
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Wie ktoś może gdzie w Rzeszowie lub okolicach można dostać jakiekolwiek jabłonie na A2 lub Antonówce? Ew. gdzie zdobyć te podkładki w niewielkich ilościach - typu kilka sztuk.
Pozdrawiam,
Tomek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

massur W Rzeszowie ciężko, jedyne co mi przychodzi do głowy to arboretum w Bolestraszycach
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

W jednym z marketów na D pojawiła się fajna promocja 1 drzewko 18,99 zł, ale przy zakupie 3 drzewek za sztukę wychodzi 9,99zł. W tym roku nakupiłem już 18 drzewek i obsadzam 20 ar. działkę. 5 lat temu wsadziłem pierwszą partię około 15 drzewek, w tym roku kolejna partia wpadła jednak zanim te zaczną owocować minie kolejne 5 lat. Wybór dość spory jednak drzewka szybko się przerzedzają ze względu na cenę.
Farmer1111
50p
50p
Posty: 66
Od: 1 gru 2020, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja kupiłem podkładki antonówki 50 szt w szkółka Tusiński. Zaszczepiłem na tym chyba 15 odmian starych po 3sztuki
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2010
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

marcinbb pisze:W jednym z marketów na D pojawiła się fajna promocja 1 drzewko 18,99 zł, ale przy zakupie 3 drzewek za sztukę wychodzi 9,99zł. W tym roku nakupiłem już 18 drzewek i obsadzam 20 ar. działkę. 5 lat temu wsadziłem pierwszą partię około 15 drzewek, w tym roku kolejna partia wpadła jednak zanim te zaczną owocować minie kolejne 5 lat. Wybór dość spory jednak drzewka szybko się przerzedzają ze względu na cenę.
W tej cenie, koło 20 zł, kupisz u mnie w Brzegu lub Legnicy. Jeżeli chcesz, w prywatnej wiadomości podam Ci adresy i strony. Pół kraju u nich kupuje.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja poproszę. :wit

Nadal noszę się z zamiarem dorzucenia czegoś ciekwego na działke, tylko powoli już brak pomysłów jak i do tego co konkretnie, a gdzie dopiero odmianę. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”